Оновлені умови надання державної фінансової підтримки за програмою «єРобота»

12-10-2022

Із 29 вересня 2022 року діють оновлені умови надання державної фінансової підтримки за програмою «єРобота»:

1. Розширено перелік витрат, на які можна спрямувати грантові кошти

Українці, які отримають від держави грант на власну справу у розмірі від 50 тис грн, зможуть витрати його на:

- придбання обладнання для створення або розвитку бізнесу (без права його продати, подарувати, обміняти, поки триває грантовий договір);

- закупівлю ліцензійного програмного забезпечення, свійських тварин та птиці, багаторічних насаджень, саджанців, посівного матеріалу, сировини, матеріалів, товарів та послуг, пов’язаних з реалізацією бізнес-плану (сумарно до 50% розміру мікрогранту);

- послуги маркетингу та реклами (до 10% розміру мікрогранту);

- орендну плату за нежитлове приміщення (до 25% розміру мікрогранту);

- орендну плату за обладнання (до 10% розміру мікрогранту);

- лізинг обладнання, крім автомобілів, мотоциклів та інших транспортних засобів особистого користування (до 50% загального розміру мікрогранту);

- використання у підприємницькій діяльності прав інших суб’єктів господарювання (комерційна концесія).

2. Уточнено вимоги до учасників програми

Для отримання гранту на власну справу відтепер не потрібна довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи. При цьому як і раніше подати заяву на участь у відповідній програмі мають право громадяни України, у т.ч. не зареєстровані як ФОП, та юридичні особи, засновниками яких є тільки фізичні особи - громадяни України, які:

- на дату подання заяви НЕ перебувають та НЕ провадять свою господарську діяльність на території Криму, громад, що розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні) за переліком Мінреінтеграції;

- НЕ провадять господарську діяльність на території росії та білорусі;

- НЕ підпадають під спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи (санкції);

- НЕ є банкрутами та не перебувають в стадії ліквідації чи банкрутства;

- НЕ мають заборгованості перед бюджетом;

- НЕ притягалися судом до кримінальної відповідальності за корупційне правопорушення.

3 Запроваджена можливість внесення змін до бізнес-плану в межах наданої суми мікрогранту

З 29 вересня грантоотримувачам дозволено змінювати бізнес-план та цільове призначення коштів мікрогранту. Так, у разі збільшення вартості послуг, обладнання тощо отримувач вносить відповідні зміни до бізнес-плану, надсилає його на погодження до АТ «Ощадбанк» та відповідного регіонального центру зайнятості, який після розгляду має приймає комісійне рішення.

У разі зміни цільового призначення отримувач звертається до центру зайнятості з відповідною заявою, викладеною в довільній формі з обґрунтуванням відповідних зміи. Комісія Державного центру зайнятості на найближчому засіданні приймає рішення, про що інформує заявника листом на електронну пошту. Якщо рішення позитивне, центр зайнятості протягом 5 робочих днів повідомляє АТ «Ощадбанк» щодо зміни цільового призначення.

Детальніше про програму та порядок подання заявки для отримання гранту за посиланням:

]]>https://cutt.ly/XBbXUdX]]>

Джерело: ]]>https://www.facebook.com/IDP.legal.aid/posts/pfbid02KJmeAmRYxTtcC4iUvwCc...]]>