Онлайн бізнес-діалог у Сєвєродонецьку
21 вересня керівник Сєвєродонецької міської ВЦА Олександр Стрюк взяв участь в онлайн бізнес-діалозі «Співпраця бізнесу та органів місцевого самоврядування. Соціально відповідальний бізнес».
Фінансовий директор Асоціації учасницького розвитку громад Андрій Кметь подякував керівництву міста та КП «Сєвєродонецьке агентство інвестицій та розвитку» за організацію такого формату зустрічі та підкреслив, що у Сєвєродонецька дуже великий потенціал. Він зазначив, що основне завдання бізнес-діалогу - це обмін досвідом, створення простору довіри, розвитку соціальної сфери у партнерстві органів місцевого самоврядування та підприємницької спільноти. Представник Асоціації запросив всіх учасників долучитися до дискусії як в оффлайн, так і в онлайн форматі та обговорити саме роль бізнесу: як бізнес впливає на розвиток територій в цілому, як допомогти владі і бізнесу спільно розвивати території.
Олександр Стрюк подякував партнерам заходу за організацію простору на базі КП «Сєвєродонецьке агентство інвестицій та розвитку» та зазначив: «На теперішній час потрібен новий поштовх для розвитку і досягнення позитивних результатів. Сподіваюсь, це буде гарним започаткуванням. Обмінюючись думками і пропозиціями щодо вирішення проблем, можливо досягати консолідованого результату для розвитку міста».
Директор КП «Сєвєродонецьке агентство інвестицій та розвитку» Роман Красюк ознайомив присутніх з оновленим підприємством, розповів про його діяльність, досягнення, поділився планами та перспективами.
Також на заході були присутні представники Міжнародної організації з міграції (МОМ), представництво в Україні, якою у місті реалізується проєкт «Покращення житлових умов внутрішньо переміщених осіб на сході України», що фінансується урядом Німеччини за кошти німецького банку KfW. Представники МОМ повідомили, що 5 серпня 2021 Міжнародна організація з міграції (МОМ), Агентство ООН з питань міграції, за фінансової підтримки від Уряду Японії оголосило про початок надання грантів у рамках проєкту «Ініціативи громад для зменшення впливу COVID-19 на постраждалі від конфлікту регіони України», спрямований на соціально-економічний розвиток Донецької та Луганської областей. Проєкт передбачає надання підтриманим бенефіціарам двох типів грантів:
- Грант у розмірі 5000 доларів США (у гривнях за поточним курсом ООН) для розширення підприємницької діяльності.
- Грант у розмірі 8000 доларів США (у гривнях за поточним курсом ООН) для запуску/розширення соціального підприємства.
Заступник начальника фінансового управління Сєвєродонецької МВЦА Поліна Черних, яка є секретарем Координаційної ради з питань громадського бюджету Сєвєродонецької міської територіальної громади, розповіла про хід реалізації громадського бюджету та залучення до цього місцевого бізнесу.
На зустрічі також були присутні представники управління економічного розвитку Сєвєродонецької МВЦА. Вони зазначили, що в місті реалізується Програма розвитку малого та середнього підприємництва в м. Сєвєродонецьку на 2021 рік, проводяться зустрічі з представниками бізнесу міста для надання консультацій.
Представники місцевого бізнесу в ході діалогу надали пропозиції щодо налагодження комунікації та встановлення партнерських стосунків між місцевим соціально відповідальним бізнесом і органами місцевого самоврядування, об’єднання зусиль навколо розвитку соціальної сфери, покращення бізнес-середовища в місті, зменшення податкового навантаження на бізнес, що сприятиме розвитку бізнесу.
Всі бажаючі мали змогу долучитися до зустрічі за посиланням на сторінці у ФБ Асоціації учасницького розвитку громад.
Партнери:
- проєкт «Спеціальна програма підтримки Східної України» (підконтрольні Уряду території), що виконується Deutsche Gesellschaftfür Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GIZ: Perspectivesfor Eastern Ukraine GmbH за дорученням Уряду Федеративної Республіки Німеччина
- Комунальне підприємство «Сєвєродонецьке агентство інвестицій та розвитку».
- Асоціація учасницького розвитку громад .