Ви тут:

Омбудсман Людмила Денісова відвідала Сєвєродонецьк

21-03-2019
Категорія: 

Сьогодні, 21 березня, з робочим візитом Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова відвідала місто Сєвєродонецьк. У Сєвєродонецькій міській раді її зустріли в.о. міського голови Вячеслав Ткачук та керуючий справами виконкому міської ради Юрій Журба.

Під час візиту проведено моніторинг стану підготовки Сєвєродонецька до виборів Президента України 31 березня 2019 року. 

Обговорювались питання організації роботи відділу ведення Державного реєстру виборців під час виборчого процесу. Зокрема, пані Людмилу цікавило питання надання необхідних документів для здійснення зміни виборчої адреси вимушено переміщеним особам.

В.о. міського голови Вячеслав Ткачук акцентував увагу омбудсмана: «З нашого боку, відповідно до компетенції, робота організована на високому рівні. Відділ ведення Державного реєстру виборців міськради попри величезну кількість бажаючих змінити місце голосування, щоденно обслуговує до останнього клієнта. У Сєвєродонецьку сформовано 50 звичайних та дві спеціальні виборчі дільниці. Всі дільничні виборчі комісії приступили до роботи. Їх матеріально-технічне забезпечення здійснено відповідно до вимог».

Керуючий справами виконкому міської ради Юрій Журба розповів про роботу міської робочої групи зі сприяння організації проведення виборів Президента та підкреслив: «За кожною дільницею закріплена посадова особа місцевого самоврядування. Сьогодні у нас відбудеться чергова нарада, щоб переконатися, що всі вони укомплектовані відповідно до чинного законодавства».

На зустрічі обговорювали недоліки виборчого законодавства в частині:

- необхідності повторного звернення виборців для тимчасової зміни місця голосування на другий тур з виборів Президента України. Адже термін для таких звернень дуже обмежений;

- звернення кожного члена дільничної виборчої комісії за тимчасовою зміною місця голосування на ту виборчу дільницю, де вони будуть працювати в день виборів.

Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова пообіцяла звернутись до ЦВК для вирішення озвучених питань.

 

У ході зустрічі гостей ознайомлено з роботою відділу ведення Державного реєстру виборців Сєвєродонецької міської ради. Також омбудсман взяла участь у прийомі громадян, які звертаються до відділу ведення Державного реєстру виборців за тимчасовою зміною місця голосування. Під час прийому Людмила Денісова особливу увагу приділила особам, які хочуть реалізувати право голосу та прибули з тимчасово окупованих та непідконтрольних українській владі територій.

По закінченню зустрічі відбувся брифінг для ЗМІ, в якому взяли участь Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова та в.о. міського голови Вячеслав Ткачук.

Омбудсман заявила: «Шановні колеги, ми другу добу працюємо, я і моя команда, в Луганській області. Вчора ми були на мосту в м.Щастя та забрали наших 60 громадян України, які відбували покарання на непідконтрольній сьогодні території. Вони вже доставленні до Старобільського слідчого ізолятора, зараз вирішується питання про продовження їх утримання під вартою, а у кого вже завершились терміни перебування - будуть звільнені. Це питання поки з’ясовується. Але з тих 75 осіб, яких ми забирали раніше у грудні 2018 року і в лютому цього року вже 22 особи звільнено. Ми також домовляємось з владою так званої «ЛНР» про те, щоб вони в тому числі передали нам громадян України, які засуджені, але їх місце реєстрації було або в тимчасово окупованому Криму, або на тій території, яка зараз не контролюється українською владою. Ще ми займаємось питанням переведення довічно засуджених осіб.

Вчора також ми були в Станиці-Луганській. На жаль, там величезні черги. Люди обурені тим, що вони не можуть пройти через КПВВ. Причинами цього є те, що так звана «влада» на окупованій території в Луганську розповсюджує фейкову інформацію, що саме 30 та 31 березня КПВВ будуть закриті і не будуть працювати для того, щоб люди змогли вільно скористатись своїм правом вільного пересування. Також величезна черга говорить про те, що один пункт КПВВ, який є сьогодні в Луганській області – це дуже замало. Є КПВВ «Золоте», тому ми будемо добиватися того, щоб цей пункт був відкритий.

Сьогодні мій приїзд у Сєвєродонецьк пов'язаний з тим, щоб зробити моніторинг дотримання виборчих прав людини. Ця нарада, яка була проведена в адміністрації міста за участю, в тому числі представників держави і Національної поліції, говорить про те, що місто готове до реалізації виборчих прав громадянами; що ці 50 дільниць, які повинні були створити –створені та всім забезпечені. Сьогодні у них відбувається моніторинг роботи, Останні підсумки щодо готовності будуть підведені до 31 березня, і ми теж будемо моніторити цю ситуацію. Що стосується саме виборців і реалізації їх виборчих прав: ми бачили, що зараз є черга. Безумовно, є причини черги. Так, людина, яка обізнана, що треба до 25 березня зробити, щоб змінити своє місце голосування тимчасово – вона це робить в останні дні, і тому зараз це навантаження в тому числі на працівників відділу Держреєстру, але, як повідомила керівник цього відділу, вони працюють до останньої людини, нікому не відмовляють. Також до черги додаються ті, хто приїжджають сюди на 31 березня слідкувати за виборами, в тому числі, наприклад, це будуть і працівники мого офісу з Києва. Ми теж будемо надсилати наших працівників, які будуть слідкувати на пунктах пропуску в'їзду-виїзду для того, щоб допомогти реалізувати або зафіксувати дотримання прав людини, користуючись тим, що у нас будуть вибори Президента.

Є рішення, які потрібно змінити Центральній виборчій комісії. Завтра я буду зустрічатися з членами ЦВК і донесу до них ту інформацію, яку мені надали для того, щоб, можливо, такі внести зміни до їх інструкцій, розпоряджень, постанов для того, щоб у разі другого туру виборів облегшити питання громадянина України для реалізації свого виборчого права, тому що знову треба змінити місце реєстрації. Ще є проблема така, щоб все ж таки відслідковувати, моніторити і охороняти виборчі дільниці – це Національна поліція, їх багато сюди приїжджає – теж треба їм надати можливість реалізувати своє виборче право вже на тих дільницях, де вони будуть розташовані для виконання своїх функцій. Але всі ці питання ми будемо в робочому режимі відпрацьовувати з Центральною виборчою комісією і з тими установами, які надсилають спостерігати за виборчим процесом або забезпечувати ці вибори і в місті Сєвєродонецьку», - зазначила Людмила Денісова та проінформувала, що на сайті ]]>www.ombudsman.gov.ua]]> працює «ГАРЯЧА ЛІНІЯ» 0800-50-17-20.

«Це дуже важлива місія. Під час бесіди була піднята ціла низка питань, які можуть позбавити наших виборців можливості реалізувати своє законне право в день голосування. Тому я дуже сподіваюсь, що пані Людмила в цьому допоможе. І це дуже важливо, що саме в такий час ця місія моніторить, яким чином ми готові до виборів. В цілому завдяки голові окружної виборчої комісії пану Валентину Ткаличу зроблена велика робота і всі дільничні комісії працюють, а ми готові провести вибори», - зазначив в. о. міського голови Вячеслав Ткачук та подякував омбудсману за візит до Сєвєродонецька.

На згадку про місто Вячеслав Ткачук від імені Сєвєродонецької міської ради подарував Людмилі Денісовій сувенір «Герб Сєвєродонецька» та запропонував відкрити обласний офіс Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у місті Сєвєродонецьку.

 

Рейтинг: 
Средняя: 5 (2 оценок)