Олександр Стрюк про підписаний Меморандум: Ми консолідуємо наші спільні зусилля з реабілітації та підтримки постраждалих від російського військового вторгення
3 жовтня у Києві начальник Сєвєродонецької міської військової адміністрації Олександр Стрюк, ректор Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля Ольга Поркуян та генеральний директор комунального некомерційного підприємства «Український реабілітаційний центр» Ігор Панов підписали Меморандум про співробітництво у відповідь на виклики, пов’язані зі збройним конфліктом.
В підписаному документі йдеться про співпрацю щодо фізичної та психологічної реабілітації військовослужбовців, а також постраждалих жителів Сєвєродонецької міської територіальної громади та Луганської області. Метою Меморандуму є об'єднання зусиль, спрямованих на надання гуманітарної та медичної допомоги населенню, тимчасово переміщеним особам, особам, які постраждали під час збройної агресії з боку російської федерації проти України, ветеранам війни в медичному аспекті по всій території України, у тому числі цільова адресна безоплатна допомога у будь-якому вигляді або допомога у вигляді виконання робіт, надання послуг, що надаються іноземними та вітчизняними донорами, а також розвиток, модернізація, інновація української медицини на базі сучасних досягнень світової медичної науки та практики, збереження, підтримку, примноження медичної галузі в Україні.
Планується співпраця і в діяльності лабораторії з виробництва протезів та протезування кінцівок, залученні студентів випускних курсів СНУ, які навчаються в профільних факультетах з психологічного та фізичного здоров’я людини, до практичної діяльністю медичної, ортопедичної, психоневрологічної допомоги та протезування, студентів юридичного факультету - до консультації з правового кола питань.
"Ми консолідуємо наші спільні зусилля з реабілітації та всілякої підтримки постраждалих від російського військового вторгення. Зокрема, за рахунок місцевого бюджету Сєвєродонецька міська військова адміністрація фінансує програми соціального захисту та матеріальної підтримки ветеранів, - зазначив Олександр Стрюк та підкреслив, - Відкриття на базі Сєвєродонецької міської територіальної громади КНП «Український реабілітаційний центр» для наших військовослужбовців та ветеранів, а також постраждалим від російських загарбників мешканцям Луганщини, - є важливим і нагальним кроком. А щире бажання Східноукраїнського національного університету імені Володимира долучитися до цього процесу - ще один з суттєвих показників, що наш народ, а особливо молодь, всіляко підтримує наших Захисників і Захисниць, які боронять Україну від ворога".
Ольга Поркуян додала, що студенти факультету здоров'я, факультету гуманітарних та соціальних наук СНУ ім. В. Даля зможуть ознайомитись з практичною діяльністю медичної, ортопедичної, психоневрологічної допомоги та протезування. А студенти юридичного факультету отримають змогу пройти практику у юридичному відділі «Українського реабілітаційного центру» та ознайомитись з нормативно-правовими актами та документами щодо діяльності центру з надання консультацій реабілітованим військовим, а також їхнім родинам, разом з фахівцями центру готувати юридичні консультації з питань правового регулювання реабілітації військовослужбовців та членів їхніх сімей.
Крім того, мета довгострокового партнерства полягає у залученні наукового потенціалу Луганщини, згуртуванні та підтримці студентської молоді, що матиме змогу реалізувати свої фахові компетенції шляхом стажування, волонтерської роботи, проєктної діяльності через співпрацю з професійною установою.
Ігор Панов розповів про результати робочої зустрічі з Головою благочинної місії та керівником гуманітарних проєктів США паном Джоном Кахельмананом, яка відбулася 27 вересня у Львові в рамках проєкту підтримки нашої країни щодо надання гуманітарної та практичної допомоги з реабілітації військових, їхніх родин та осіб, які постраждали від російського військового вторгнення в Україну. Серед розглянутих питань мова йшла про надання практичної допомоги медичним обладнанням, підготовці лікарів, інструкторів та студентів-практикантів, стажуванні їх в США та залученні закордонних інвесторів для розбудови «Українського реабілітаційного центру».
"Поки на фронті ведеться запекла боротьба, ми, ті хто працює в тилу, повинні об’єднати зусилля задля допомоги в оздоровленні людей, які цього потребують. У перспективі така співпраця розкриє нові можливості щодо реабілітації наших Захисників і Захисниць. Також «Український реабілітаційний центр» стане стартовим майданчиком, який дозволить фахівцям з Луганщини проходити стажування за кордоном задля покращення професіоналізму з лікування та реабілітації постраждалих від війни", - сказав Ігор Панов.