Обмін досвідом між успішними ОСББ

06-10-2021

Представники та представниці ОСББ з Луганщини відправились обмінюватись досвідом та кращими практиками управління об'єднаннями співвласників багатоквартирних будинків до Новограда-Волинського та Львова.

У перші дні жовтня представники ОСББ з Сєвєродонецька, Кремінної та асоціації ОСББ "Добробут-Рубіжне", завітали до Новограда-Волинського. Дізнавалися про створення ОСББ, місцеві кращи практиками управління, та як тут проводили капітальні ремонти ліфтів та утеплення зовнішніх стін будинків.

В перший день стаді туру представники ОСББ м. Новоград-Волинський ділились своїми практиками управління, проведенням капітальних ремонтів ліфтів та утеплення зовнішніх стін будинку.

Наступного дня учасники навчального візиту дізнавались про кращі практики вирішення спільних інтересів об'єднань співвласників та напрацювання щодо використання, управління та  утримання власного майна. Отримали рекомендації щодо згуртованості жителів будинків та пошук додаткових ресурсів для покращення інженерної інфраструктури, впровадження енергозберігаючих заходів у багатоквартирному будинку.

Ірина Гудзь, заступниця міського голови, зарядила своєю невичерпною енергією голів правління ОСББ зі сходу України, розповіла про кейси співпраці влади і громади, утеплення багатоквартирних будинків за програмою "Енергодім".

Як вирішувати спільні питання та інтереси об'єднань співвласників ділились представники ОСББ "ЖБК-1" Лариса Капчинська та голова правління Василь Левчук. Також говорили про згуртованість жителів будинків та пошук додаткових ресурсів для покращення інженерної інфраструктури, впровадження енергозберігаючих заходів у багатоквартирному будинку.

Ігор Лігус, голова правління ОСББ з Сєвєродонецька, поділився: "Побували та поспілкувалися з мешканцями вже утеплених будинків. Я вражений згуртованістю мешканців, це титанічна праця, особливо представників правлінь. У Новограді-Волинському велика кількість ОСББ, які поділились з нами напрацюваннями з використання, утримання спільного майна, пошуком додаткового фінансового ресурсу. От наприклад ОСББ "ЖБК-1" утеплили свій будинок, що побудований з білого силікатної цегли, і після утеплення зовнішніх стін будинку витрати на енергоносії значно скоротились".

Зараз учасники продовжують навчальний візит та відвідують ОСББ у Львові.

Навчальний візит відбувся за сприяння Проекту "Демократичне врядування у Східній Україні", що фінансується Агенством США з міжнародного розвитку USAID. Це була гарна нагода залучити активних власників до впливу на прийняття рішень, та надати їм необхідні знання про особливості експлуатації житлових будівель, розуміння важливості прийняття місцевих правил технічного обслуговування та ремонту будівель, та співпрацю з місцевою владою.

Сєвєродонецьке агентство інвестицій та розвитку