Навчальний рік у сфері цивільного захисту розпочато

21-02-2017

Відповідно до нової навчальної програми постійно діючих семінарів, вказівок ДСНС України, чинного законодавства України та Плану комплектування слухачами НМЦ ЦЗ та БЖД Луганської області на 2017 рік в лютому на Сєвєродонецьких міських курсах 3 категорії розпочався навчальний рік у сфері цивільного захисту.

Протягом місяця відповідно до наданих заявок на міських курсах проходили навчання керівники навчальних груп з підготовки працівників суб’єктів господарювання діям у надзвичайних ситуаціях.

В ході навчального процесу майстри виробничого навчання курсів розкрили поняття про режими функціонування єдиної державної системи цивільного захисту. Докладно проінформували про надзвичайні ситуації мирного часу, їх класифікацію за масштабами, розповсюдженням та характером явищ, вплив їх наслідків на життєдіяльність населення та суб’єктів господарювання, про можливі надзвичайні ситуації, які можуть виникнути на території міста. Крім того була звернута увага учасників навчального процесу на приведення у відповідність документації з питань організації і проведення підготовки працівників до дій у надзвичайної ситуації.

Слухачам була надана практика ведення плануючої, облікової і звітної документації з навчання діям у надзвичайних ситуаціях (журнали обліку, розклади занять та інше).

Проблеми, що висвітлювались, викликали зацікавленість у слухачів, під час занять вони мали змогу поставити численні питання щодо практичного втілення у життя вимог чинного законодавства.

Наприкінці навчання відбувся підсумковий контроль. Слухачі відповідали на тестові запитання, ще раз перевіряючи рівень тих знань та умінь, які вони отримали на курсах.

За результатами навчання слухачі отримали посвідчення про функціональне навчання (підвищення кваліфікації цільового призначення) у сфері цивільного захисту.

Д.В. Зінченко,  майстер виробничого навчання Сєвєродонецьких міських курсів 3 категорії НМЦ ЦЗ та БЖД Луганської області