Ви тут:

На прийомі у військовому госпіталі

26-12-2016
Категорія: 

Нещодавно в засобах масової інформації повідомлялося про те, що у Сєвєродонецьку лікарі військового госпіталю, який розташовується за адресою: вул. Сметаніна, 5с, безкоштовно приймають цивільне населення. Заявлено, що прийом проводять хірург, уролог, офтальмолог та інші спеціалісти. Ми вирішили навідатися до госпіталю, поспілкуватися з в.о. начальника хірургічного відділення Юрієм Олексійовичем КАЦАЄМ, дізнатися про діяльність госпіталю та прийом цивільного населення:

- Наша установа має назву 59-й військовий мобільний госпіталь. До Сєвєродонецька ми приїхали у цьому році десь перед Великоднем. Тож знаходимося у вашому місті трошки більше півроку. Госпіталь був створений у 2014 році. Тоді він знаходився в таких населених пунктах Луганської області як с. Оріхово Старобільського району та с. Побєда Новоайдарського району. Неодноразово був під обстрілами. Згодом його звідти евакуювали. Це відбувалося вночі, в дуже швидкому темпі. Тоді госпіталь переїхав до Сватового, де і знаходився до квітня 2016 року. Коли ми переїхали до Сєвєродонецька, нам віддали це приміщення. На його ремонт були задіяні кошти, виділені урядом Японії та місцевим самоврядуванням. Багато чого досягли і своїми силами.

Сьогодні госпіталь складається з медичної частини і матеріально-технічного зводу (МТЗ), тобто служба тилу, яка відповідає за транспорт, доставку харчів, їдальню та умови проживання.

- На чиєму балансі перебуває госпіталь?

- На балансі Збройних Сил України. Ми - бойова військова частина.

- Розкажіть детальніше про медичну складову.

- У нас є сортувально-евакуаційне відділення або приймальне, відділення інтенсивної терапії і реанімації, іншими словами - реанімація, хірургія і терапія. Відзначу, що в госпіталі працюють прикомандировані лікарі з усіх куточків України (з Вінниці, Білої Церкви, Житомира, Харкова, Львова). Є й такі, які уклали контракт і служать у цій військовій частині. На даний момент, у нас три хірурга. Це лікарі, які знаходяться в штаті, усі інші – прикомандировані. Це травматолог, хірург. Є судинний хірург, нейрохірург, лікар ендоскопіст, рентгенолог. У  терапевтичному відділенні працюють кардіолог, фтизіатр, гастроентеролог і багато лікарів загальної практики.

- Наскільки забезпечений госпіталь необхідним медичним обладнанням?

- Скажімо так: ми забезпечені, але не так як нам би цього хотілося. Зараз почали здійснювати прийом цивільного населення. А для цього не вистачає діагностичної бази. На жаль, на сьогодні у нас немає лікаря ультразвукового дослідження (УЗД),  тож на УЗД навіть своїх військових ми направляємо до Сєвєродонецької міської багатопрофільної лікарні. Так само з рентгенслужбою. Є тільки один рентгенапарат, а також електронно-оптичний перетворювач (ЕОП). Це кращий рентгенівський апарат, сучасний. Але він зламаний. Якби хтось допоміг його відремонтувати, були б дуже вдячні. Крім того, маємо й лапароскопічну стійку. Можемо проводити малоінвазивні оперативні втручання. Можливо, в подальшому буде і артроскопічна стійка. Це дозволить проводити малоінвазивні втручання в травматології. Наприклад, на суглобах. Це відновлення зв'язок, менісків, їх видалення і різних інших патологій суглобів.

- Ви сказали, що в госпіталі розпочато прийом цивільного населення. Як він відбувається?

- Офіційна команда приймати цивільне населення надійшла десь в кінці літа. А взагалі-то ми весь час надавали медичну допомогу цивільним. Оперували защемлені грижі, перфоративні язви. До нашого відділення найчастіше зверталися з переломами кінцівок, вивихами.

Що стосується сєвєродончан, то зараз вони найчастіше звертаються з травмами. Тому що така пора. Слизько, люди падають, підвертають руки. Ми оперуємо. Звертаються і з грижами. Це те, що стосується хірургічної специфіки.

До речі, я не сказав, у нас є ще і офтальмолог. Він досить активно працює і оперує.

- Скажіть, чи фіксуєте ви статистичні дані: скільки прийняли громадян з області, міста? Чи є серед них переселенці?

- Такої статисти ми не проводимо, оскільки звернення цивільних громадян фіксують в приймальному відділенні. За його даними з початку прийому цивільного населення у хірургічному відділені було прийнято на стаціонар та прооперовано близько 25 осіб. На амбулаторний прийом було зафіксовано рівно 200 звернень цивільного населення.

Буває так, що люди приходять лише для обстеження. У нас хороша лабораторія. Ми проводимо діагностику. В госпіталі можна здати кров на цукор, зробити загальні аналізи сечі та крові, кардіограму. Часто населення за для того і приходить, щоб обстежитись. Будь ласка, цей спектр аналізів безкоштовний, так як і ендоскопії, оперативне втручання, наявні у  нас медикаменти, витратні матеріали. Як буде далі – не знаю.

- У планах є розширення госпіталю?

- Не так у нас, як у нашого керівництва. Для того, щоб надавати більш якісну медичну допомогу і зробити все по максимуму комфортніше та доступніше. Ми до цього йдемо.

- У вас така ж система прийому громадян, як у лікарнях, чи спрощена? Потрібні картки, талони?

- Система дещо спрощена. Ті, хто вже відвідав наш  госпіталь, це підтвердять. У мене, наприклад, були пацієнти зі Сватового. То вони були здивовані такою спрощеною системою і тим, як дуже швидко все відбувається. Немає черги, талонів, карток. Пішли здали аналізи. Протягом двох годин їх результати вже у лікаря. Зробили кардіограму. Прийшов лікар, все переглянув, зафіксував, що треба, призначив лікування.

Існує одне-єдине «але». Ми військова структура. І, на жаль, ще тривають бойові дії на території Луганської та Донецької областей. Коли до госпіталю привозять пораненого, вся увага лікарів - військовому. Всі задіяні там, і поки не нададуть допомогу за своїм прямим призначенням, вони не відволікаються.

Прийом цивільних громадян між лікарями розподілений. В основному він здійснюється після обіду. Тому що в першій половині дня багато військових. Вони приїздять сюди з передової. От і ви сьогодні прийшли до мене, а я був на операції. У військовослужбовця дуже складний перелом.

- Лікарі мають певні звання, категорії, як і в цивільній лікарні?

- Все так само. У нас велика кількість лікарів має вищу категорію. У мене, я зараз вже захистився, перша. Є лікарі, що мають другу. Оскільки ми військові, то від нас більше вимагають. Все робиться за наказом, чітко. Закінчується строк, категорію слід підвищувати або підтверджувати.

- Чи можете Ви потішити громадян, оскільки працюєте з військовими, тим, що поранених стало менше?

- Так. Порівняно з 2014-м та навіть з 2015 роком, поранених військових до госпіталю поступає набагато менше. Ось, можливо, через це ми і можемо надавати спектр послуг цивільним громадянам. Тому що потік поранених, який у нас був, наприклад, у Сватовому, не дозволяв нам проводити прийом цивільного населення. На той час у нас кожен день були евакуації, по 10-15 чоловік. Плюс, у Сватовому, кожен день була евакуація аеромобільним транспортом (вертольотом) важкопоранених. Зараз цих випадків набагато менше. На жаль, вони поки що є. І так буде допоки ситуація не прийде до якогось логічного завершення. А на даний час намагаємося і військовим, і цивільному населенню надавати якісну та оперативну допомогу. І сподіваємося на краще.

Олеся ПЕТРОВА





Рейтинг: 
5
Средняя: 5 (1 оценка)