Ви тут:

На новому місці: переселенці зі сходу розповіли про життя в гуртожитку на Рівненщині

06-08-2022
Категорія: 

Від початку повномасштабного російського вторгнення гуртожиток на базі Клеванської спеціальної школи на Рівненщині прийняв 101 вимушеного переселенця. Зараз у ньому живе 74 людини. Про свою адаптацію до життя на новому місці вони розповіли ]]>Суспільному]]>.

Любов Гудченко з чоловіком та трьома дітьми переїхали на Рівненщину з Донецької області. Встигли до того, як у місті Лиман почались обстріли. Найбільше жінка переймалась житловим питанням.

"З дітьми, думала, що балаган буде, де будемо шукати, як завжди, де ж ти одразу знайдеш квартиру", — каже переселенка.

Переселенка з Донецької області Любов Гудченко з дітьми. Фото: Суспільне Рівне

Ночувати на вокзалі не довелось. Волонтери за дві години допомогли знайти помешкання, ба навіть довезли з усіма речами до гуртожитку Клеванської спеціальної школи.

"Поселили нас в найкращі умови, дітям тут подобається. Тут ясельна група, іграшок багато — справжня дитяча атмосфера. Також тут ще живуть дітки, вони разом граються, дружать, займаються. Нам пощастило, ми не очікували такого приймання", — розповідає Суспільному про життя на новому місці переселенка.

Фото: Суспільне Рівне

По сусідству мешкає жінка з Луганщини Марина Василенко. У Клеванській громаді для неї сталась знакова подія: тут жінка вийшла заміж.

Переселенка з Луганщини Марина Василенко з дитиною. Фото: Суспільне Рівне

"Одружилися, ми приїхали 4 квітня, наступного дня подали заяву і 6 розписалися з чоловіком. Ми хотіли в березні розписатися, але там війна і нам не вдалось, тому ми вирішили зробити це тут, щоб стати єдиною сім'єю", — розповідає Марина Василенко.

Віктор Живчиков приїхав з Сєвєроденецька. Вже на Рівненщині проходить лікування після осколкового поранення стегна. Снаряд, каже чоловік, розірвався за 20 метрів від нього.

Переселенець з Сєвєродонецька Віктор Живчиков, який отримав осколкове поранення стегна біля власного гаража. Фото: Суспільне Рівне

"Виїхали ми звідти 31 березня, а я був поранений 8 березня о 14:00. Вже не було терпіння там сидіти та чекати чогось кращого, ми виїхали звідти та приїхали сюди 1 квітня. Тут нас прийняли, розселили, тут все добре".

Більшість жителів гуртожитку — переселенці зі сходу України.

Фото: Суспільне Рівне

"Спочатку приїхали 12 людей, потім ще 12, потім 26 і загалом заклад прийняв 101 особу. На цей момент в нас перебуває 74 людини: 16 дітей, 26 жінок, решта чоловіки. 15 із них вже працевлаштовані, — пояснює директорка Клеванської спеціальної школи Євгенія Фалко.

Щоб полегшити побут переселенцям, місцеві волонтери подарували їм пральну машину.

Фото: Суспільне Рівне

"Познайомилися з переселенкою Любою з трьома дітьми і вона обмовилась, що вони живуть в Клеванському гуртожитку, та в них існує така проблема. Ми вирішили з друзями скинутися. В мене є товариш, він швед, але за походженням українець. Він запропонував гроші й ми купили нову пральну машину, — каже волонтер Віталій Скринський.

 

Відео: "]]>Суспільне Рівне]]>" -  "]]>Життя на новому місці. Переселенці зі сходу розповіли про життя в гуртожитку на Рівненщині]]>"]]>https://www.youtube.com/watch?v=TgA2RvoCGU4]]>

 

Джередо: ]]>https://suspilne.media/268181-zitta-na-novomu-misci-pereselenci-zi-shodu...]]>

 

 





Рейтинг: 
Голосов пока нет