"На душі тажко, хочеться додому, а вдома росіяни..." - 72-річна Ніна Попова з Сєвєродонецька

16-03-2023

За благодійною допомогою в пункт допомоги в Палаці учнівської молоді Луцька щодня приходить орієнтовно сотня переселенців, - ]]>повідомляє Суспільне]]>.

За рік повномасштабної війни тут допомогли майже 50 тисячам людей із різних регіонів, - розповіла]]> ]]>волонтерка Оксана Салій.

З її слів, у перші дні до пункту зверталося дуже багато людей, зокрема з Маріуполя, Волновахи, тож працювати волонтерам було важко як фізично, так і морально.

«Люди, які розказували жахливі історії... Ми плакали разом з ними. З перших днів наплив був суттєвий. Цей період з березня по липень вдень було більше 150 людей. На сьогоднішній день наплив людей трошки спав: ми можемо приймати 70 людей, 100 людей вдень», – сказала Оксана Салій.

]]>]]>

Серед необхідних речей знайшла одіяло, дитячі іграшки та взуття Вікторія Мізенко з Херсона. Три місяці тому переселенка приїхала на Волинь разом із мамою та двома синами, одному з яких сім років, іншому – п’ять місяців.

«Народила в окупації, чоловіка розстріляли на третій день війни... Час від часу приходимо сюди за речами дітям, треба і взуття, бо скоро будемо пробувати ходити, все потрібно, бо з собою майже нічого не брали», – розповіла жінка.

]]>]]>

По верхній весняний одяг для доньки до Луцького центру допомоги прийшла Наталія Молчанова. «Соціальні платять мало, то приходиться щось дивитися. Зайшли подивитися гарні речі. Тут можна щось знайти», – каже переселенка.

В обласному центрі Волині жінка мешкає з березня минулого року. Евакуювалася з сім’єю в перші дні повномасштабної війни з міста Кремінна Луганської області.

]]>]]>

Час від часу у пункт допомоги за одягом чи взуттям приходить 72-річна Ніна Попова з Сєвєродонецька Луганської області. На Волині пенсіонерка уже майже рік.

«Хочеться взутися, але не знайшла нічого. Їхала на три дні. Донька з Харкова сюди втекла і мене викликала. До міста і до людей претензій немає, а на душі тяжко, хочеться додому, а вдома росіяни, туди не хочеться», – сказала переселенка.

]]>]]>

Зараз у пункті допомоги волонтери сортують одяг. Як розповіла волонтерка Діана Гринюк, подекуди робочих рук не вистачає.

«На даний час ми зимове ховаємо, на склади його відвозять, і будемо діставати весняне. Ми хочемо трошки облагородити, щоб людям було легше шукати. Більш наплив іде зранку до години четвертої, тоді вже трошки менше», – додала волонтерка.

Пункт допомоги у Палаці учнівської молоді в Луцьку працює з 9:00 до 18:00 тричі на тиждень: у понеділок, середу та четвер.

За матеріалами: Суспільне - ]]>https://www.youtube.com/watch?v=fm3QB7pwtP0]]> та Волинські новини - ]]>https://www.volynnews.com/news/all/u-lutskyy-tsentralnyy-punkt-dopomohy-...]]>