На Чернігівщині судитимуть колишнього сєвєродончанина, що був завербований спецслужбами рф

08-02-2023

Чернігівською обласною прокуратурою скеровано до суду обвинувальний акт стосовно 52-річного мешканця с. Задеріївка Чернігівського району за вчинення державної зради (ч. 2 ст. 111 КК України).

За матеріалами досудового розслідування, фігурант провадження, який вже мав судимості за скоєння тяжких злочинів, декілька років тому переїхав із Сєвєродонецька до Чернігівщини, як внутрішньо переміщена особа.

З кінця вересня 2022 року обвинувачений за грошову винагороду підтримував постійний зв’язок з представниками країни-агресора та передавав їм дані про розташування стратегічно важливих об’єктів, у тому числі військових частин, блокпостів, об’єктів критичної інфраструктури на території Чернігівської області. Проросійськи налаштований місцевий мешканець спілкувався з окупантами через мобільний додаток. Обвинуваченому обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без права внесення застави.

За вказані дії чоловіку загрожує покарання у виді 15 років позбавлення волі або довічне позбавлення волі, з конфіскацією майна.

Викриття протиправної діяльності проводилось спільно зі співробітниками Управління СБУ в Чернігівській області.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

За матеріалом: Чернігівська обласна прокуратура - ]]>https://chrg.gp.gov.ua/ua/news.html?_m=publications&_t=rec&id=327476]]>