Модульне містечко в Броварах для 352-х ВПО: хто має першочергове право на проживання і за яких умов

11-10-2022

Виконком Броварської міськради сьогодні, 11 жовтня, має схвалити порядок надання та користування тимчасовими спорудами ( будиночками в модульному містечку – авт.), які призначені для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб, що втратили житло через військові дії. Усі ВПО перебувають на обліку в Єдиній інформаційній базі даних у межах території Броварської міської громади. Також виконком має затвердити персональний склад комісії з визначення осіб, яким надаватимуть місця в модульному містечку, - повідомляє ]]>Трибуна-Бровари]]>.

У Порядку надання і користування тимчасовими спорудами зазначено, що:

• тимчасові споруди (будиночки у модульному містечку) не вважаються житловими приміщеннями для постійного проживання. Їм не присвоюється адреса, вони не можуть бути приватизовані та/або передані у власність особам, які там проживають чи інші особи.
  • Санітарно-побутові приміщення, кухні-їдальні перебувають у спільному користуванні всіх внутрішньо переміщених осіб.
  • Проживатимуть ВПО там безоплатно.
  • Підставою для вирішення питання про поселення в будиночок є заява внутрішньо переміщеної особи, складена за відповідною формою.
  • Які документи потрібно подати до заяви – можна прочитати ]]>ТУТ]]>.
  • Заяву та пакет документів подавати до відділу документообігу та звернень громадян Центру обслуговування «Прозорий офіс».
  • Щоб поселитися в містечко, внутрішньо переміщена особа протягом 10 робочих днів до укладання договору має пройти медичний огляд на відсутність протипоказань для розміщення.

Переважне право на розміщення в будиночках мають:

• багатодітні сім’ї;
  • сім’ї з дітьми;
  • вагітні жінки;
  • особи з інвалідністю І та ІІ групи;
  • особи пенсійного віку з числа тих, житло яких було зруйновано або стало непридатним для проживаннячерез збройну агресію російської федерації;
  • сім’ї, у складі яких є особи пенсійного віку;
  • сім’ї з дітьми, один із батьків яких загинув (пропав безвісти) під час збройної агресії російської федерації;
  • сім’ї загиблих (померлих) ветеранів війни;
  • внутрішньо переміщені особи з числа осіб, які належать до осіб із інвалідністю через війну;
  • сім’ї внутрішньо переміщених осіб із числа учасників бойових дій;
  • наявність у складі сім’ї дитини, якій надано статус сироти або позбавленої батьківського піклування;
  • дитини, постраждалої через воєнні дії та збройний конфлікт;
  • сім’ї з дітьми з інвалідністю;
  • неповні сім’ї з дітьми, де мати чи батько виховують їх самостійно;
  • сім’ї, у складі яких є особи, які постраждали через Чорнобильську катастрофу (категорії 1 і 2).

У модульному містечку не можуть бути розміщені внутрішньо переміщені особи, які мають ознаки гострих інфекційних захворювань, психічні захворювання, які можуть становити загрозу здоров’ю особи та/або особам, що її оточують; які мають грибкові та паразитарні захворювання шкіри і волосся або потребують стаціонарного лікування.

Проживати там ВПО зможуть ДО 6 місяців, а потім укладається додатковий договір.

Усі заяви розглядатиме комісія.

]]>модульне містечко]]>

Модульне містечко в рамках гуманітарної допомоги надали поляки. Вони ж його і монтували.  Містечко складається з 4-х зблокованих будинків на 352 особи. Його облаштовано на Торгмаші на виїзді з вул. Сергія Москаленка навпроти нового магазину «Фора».

У Броварах наразі мешкають понад 12 тис. внутрішньо переміщених осіб, які переселилися у місто з 24 лютого. Усього ж із 2014 року в Броварах проживають понад 18 тис. ВПО.

Джерело: ]]>https://brovary.net.ua/modulne-mistechko-v-brovarakh-khto-maie-pershoche...]]>