Міжнародний день інвалідів у Сєвєродонецьку
Інваліди – звичайні люди. Такі ж як усі: радіють першим теплим промінчикам весіннього сонця, хвилюються за виступ національної збірної з футболу, будують плани на майбутнє, прагнуть кращого. Просто їхнє життя склалося, на жаль, так, що в них обмежені певні фізичні або ментальні можливості. В повсякденному житті за постійною метушнею ми не помічаємо їх. А вони, будучи за своєю природою скромними людьми, часто соромляться привернути увагу суспільства до своїх проблем. А проблем, враховуючи нинішній низький рівень життя та соціальних стандартів в нашій країні, дуже багато. Дороге лікування, мізерні пенсії, непристосованість міської інфраструктури до пересування інвалідів – це лише невеличка, хоч і значна, частка проблем людей з інвалідністю.
Саме для того, щоб привернути увагу до потреб людей з обмеженими фізичними можливостями, у 1992-му році Генеральна асамблея ООН проголосила 3 грудня Міжнародним днем інвалідів. Оскільки інваліди іноді обмежені в соціальній активності, то спілкування є однією з основних їх потреб. Одним з завдань громадських організацій, які піклуються про осіб з обмеженими можливостями, є забезпечення їх спілкування: проведення концертів, змагань, конкурсів та інших масових тематичних заходів. Таку ж мету переслідували і збори з нагоди Міжнародного дня інвалідів у міському товаристві інвалідів «Надія». Ця спілка налічує 211 членів. Організація не є прибутковою та існує за рахунок пожертв і внесків небайдужих. Плідно співпрацює організація з міською радою та її виконавчим комітетом. І, за словами керівника «Надії» Валентини Іванівни Злиднєвої, таке співробітництво має свої плоди. «Ми співпрацюємо з депутатами, керівництвом міськради та Управлінням житлово-комунального господарства, щоб встановлювали пандуси, перила. Дякую Сєвєродонецькій міській раді за те, що не відмовляє нам та з легкістю йде на контакт. Вдячна небайдужим людям нашого міста, приватним підприємцям, які матеріально допомагають нам. Звертати увагу на проблеми інвалідів дуже важливо. Вони потребують сторонньої допомоги, тим більше в нинішній непростий для нашої країни час.
Переважна більшість людей з обмеженими можливостями отримують від держави прожитковий мінімум. Цього не вистачає не те, що на гідне життя. Коштів бракує навіть на важливе для здоров’я інвалідів лікування. Тому вони вимушені відмовляти собі в задоволенні багатьох потреб, що позначається на їх психологічному стані. І в цей нелегкий час для них спілкування – це свого роду відрада, завдяки ній вони можуть виговоритися та на деякий час забути про свої проблеми», – каже голова міського товариства інвалідів «Надія».
В цей день поспілкуватися та дізнатися про проблеми людей з обмеженими фізичними можливостями прийшов заступник міського голови Андрій Гавриленко.
«Дякую вам за вашу стійкість та мужність. Люди мають брати приклад з вашої незламності духу, сили волі та прагнення до життя. В міській раді роблять усе можливе для того, щоб ваше життя в місті було комфортним та зручним: за кошти міського бюджету встановлюються пандуси у під’їздах, оновлюється матеріально-технічна база в соціальних закладах, в яких ви проходите обстеження та лікування, забезпечуються пільги. Хочеться побажати вам здоров’я, терпіння, наснаги, добробуту та миру. А в міській раді потурбуються про ваше комфортне життя в нашому місті», – сказав Андрій Гавриленко.
Прийшов заступник міського голови в гості до організації не з пустими руками. Подарунками та квітами від виконавчого комітету нагородив тих, хто бере активну участь в допомозі людям з особливими потребами.
Продовжився захід концертом, підготовленим творчими колективами товариства «Надія», а також Центра дитячої та юнацької творчості.
За інформацією газети «Сєвєродонецькі вісті»