“Місто із спогадів-снів” - путівник Сєвєродонецьком, що ми втратили

21-01-2023

Письменниця Марина Провоторова готує до друку книгу про Сєвєродонецьк “Місто із спогадів-снів”. Це своєрідний маршрут Сєвєродонецьком, який розкриває його історію, культуру, архітектуру, познайомить з живописними місцями та видатними людьми.

Книга наповнена ілюстраціями, фотографіями та історичними довідками. Кожен з розділів познайомить читачів з однією з локацій Сєвєродонецька, або нагадає місцевим жителям про місця, де вони любили проводити час, відпочивати чи ходити на прогулянки, - Сєвєродонецьк онлайн.

Ivonin park

"У цьому міському сквері класичний ландшафтний дизайн вдало гар­монує з нестандартними рішеннями! Звикли, що квiти мають рости на клумбi? А якщо влаштувати квiтники із дiжок, ванни чи... зi старенької: автiвки?! Усмiхнулися? Здається, що Михайло Iвонiн - людина, завдяки якiй з'явився цей незвичний сквер, прагнув саме цього! Декiлька рокiв тому вiн влаштував акцію "Сквер за один день", до якої: долучилися багато небайдужих северодончан. За той день було висаджено близько 280 рослин!

Ivonin park

Тут встановленi лавки-гойдалки, а також лавки-трансформери - їxнi спинки легко пе­ретворюються на столики. Працюе стацiонарна фото стiна, на якiй розмiщуються актуаль­нi фотовиставки. На сценi всi охочi можуть продемонструвати свої:
музичнi таланти…

Ivonin park

Не дивно, що таке місце відпочинку од­разу припало до душi мiстянам, особливо, найменшим! Адже тут дозволено бiгати по газонах, а на екранi, встановленому у скверi, здебiльшого показують мультики. А ще для малечi замiсть традицiйного дитя­чого майданчика облаштували справжній автобус iз гірками на даху. "Хто наступний? Поїхали-и-и!".

Музей історії підприємства ПрАТ “Сєвєродонецьке об’єднання Азот”

Меморіальний комплекс

“Мешканці Луганського краю мали змогу першими радіти з приводу вигнання нацистських окупантів з України. На початку вересня 1943 року територія Луганщини була повністю очищена від ворожих військ”.

Меморіальний комплекс

Луганський обласний академічний музично-драматичний театр

“Існують споруди, які справляють ефектне враження з першого погляду. Саме такою є будівля театру: елегантна й доречно прикрашена”.

Луганський обласний академічний музично-драматичний театр

Гоголь-сквер

“Занедбаний старенький сквер імені Гоголя у 2008 році завдяки зусиллям небайдужх людей перетворився на гарне й затишне місце - сучасну локацію для відпочинку Гоголь-сквер. Довершені ландшафтні композиції, зручні лавки та сучасний дитячий майданчик одразу прийшлися до смаку малим і дорослим”.

Гоголь-сквер

Міський палац культури

Христо-Різдвяний кафедральний собор

“Собор XXI століття. Звучить незвично, чи не так? Христо-Різдвяний кафедральний собор - сучасний храм, перший та найголовніший в Сєвєродонецьку. У квітні 2000 тут засяяли перші куполи, а вже на Великдень відбулось перше богослужіння”.

Христо-Різдвяний кафедральний собор

Чисте озеро

“Озеро Чисте - прикраса міста та улюблене місце відпочинку сєвєродончан. Неспішна прогулянка з друзями чи наодинці - спілкування з природою завжди бадьорить, дає гармонію з навколишнім світом”.

Чисте озеро

Про ці та інші локації Сєвєродонецька в книзі “Місто із спогадів-снів” є вичерпна історична довідка, зі світлинами та ілюстраціями. “На жаль, не всі вони збереглися. Цього міста, яке залишилося на сторінках моїх книжок, вже немає. І вже не буде. Я все життя прожила в Сєвєродонецьку та обов’язково хочу повернусь додому, бо вірю, що Україна його відвоює”, - розповіла Марина Провоторова.

В інтерв’ю вона розповіла про створення путівника та інші свої роботи.

Книга “Місто із спогадів-снів” доступна за передзамовленням, яке можна зробити на сайті "Сєвєродонецьк онлайн", або ж в ]]>особистому повідомленні авторці]]>.

За матеріалом: Сєвєродонецьк онлайн - https://sd.ua/news/17502