Ви тут:

Міський голова Валентин Казаков: «Прийнятий бюджет – головний фінансовий документ для міста на 2018 рік»

04-01-2018
Категорія: 

«22 грудня було затверджено бюджет Сєвєродонецька на 2018 рік. Це важливий документ, головний фінансовий документ для міста. Прийняття бюджету дає можливість з впевненістю розпочинати 2018 рік. Прийнятий бюджет дозволить продовжити розвиток міста, реалізацію міських програм», - заявив Валентин Казаков та додав, що своєчасне прийняття бюджету є запорукою того, що з 1 січня всі напрямки життєдіяльності міста будуть забезпечені фінансовим ресурсом.

«При формуванні бюджету ми вимушені були виконувати ті нормативи, які були вже прийняті, а саме - це Закон України «Про Державний бюджет України на 2018 рік». Нам треба було забезпечити всі видатки з урахуванням прийнятого розміру мінімальної заробітної плати і інших виплат, які будуть з неї відраховуватися.

У цілому основні показники бюджету зростають. Доходи міста загалом будуть складати 1 млрд. 221 млн. грн. Збільшення доходної частини бюджету ми очікуємо близько 6,8%,  а саме на 48,8 млн. грн. Є зростання практично по всіх податках. Найбільш вагомий внесок - податок на доходи фізичних осіб, він складає основну частину від податкових надходжень, і збільшення надходжень саме цього податку очікується на 42,5 млн. грн.

У повному обсязі всі видатки бюджету ми плануємо сформувати з  урахуванням бюджету розвитку до кінця лютого - початку березня. Тоді й будуть визначені основні пріоритети по капітальному будівництву, ремонту доріг, з реконструкції деяких об’єктів тощо», - прокоментував Валентин Казаков.

Про особливості основного фінансового документа міста Сєвєродонецька на 2018 рік більш детально розповіла начальник фінансового управління Марина Багрінцева: «При формуванні бюджету було забезпечено підвищення мінімальної заробітної плати з 3200 грн. до 3723 грн., підвищення посадового окладу працівникам бюджетної сфери 1-го тарифного розряду з 1600 грн. до 1762 грн. Саме ці закладені в бюджет базові цифри дали значне збільшення видатків на оплату працівників бюджетної сфери. Крім того, забезпечили підвищення на 2 тарифних розряди посадових окладів педагогічних працівників закладів освіти, охорони здоров`я, культури, молоді та спорту, соціального захисту, які поетапно відбувалися протягом 2017 року. Ми отримуємо від держави 2 значні субвенції: освітню та медичну. Кошти освітньої субвенції спрямовуються виключно на оплату праці педагогічних працівників загальноосвітніх навчальних закладів. Кошти медичної субвенції можуть бути використані не лише на оплату праці медпрацівників, а й на інші видатки (закупівля необхідних препаратів, медикаментів, матеріалів тощо).

Основні видатки – це утримання нашої бюджетної сфери. Найбільш пріоритетними, вагомими галузями життєдіяльності міста є освіта і медицина. На галузь освіти на наступний рік ми заклали видатків в сумі 297,3 млн. грн.  – це практично 25% від усіх видатків по місту. По охороні здоров`я – 295 млн. грн. – це теж практично 25% від усіх видатків.

Пріоритетними напрямками можна визначити те, що місто забезпечує безоплатне харчування учнів 1-4 класів, учнів з малозабезпечених сімей, учнів груп продовженого дня, харчування дітей у пришкільних літніх таборах, в дошкільних закладах пропорційно з видатками від батьків. Загальна сума цих видатків дуже вагома і складатиме 16,9 млн. грн. Передбачено виплату стипендії переможцям олімпіад (діти, які захищають честь міста на всеукраїнських олімпіадах) за рахунок коштів міста – 22 тис. грн. Передбачена виплата соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам (514 тис. грн). На утримання шкіл естетичного виховання, в яких безкоштовно навчаються діти з малозабезпечених сімей, з багатодітних сімей, діти, позбавлені батьківського піклування, інваліди – 16 млн. грн.

Забезпечено функціонування закладів позашкільної освіти: дитячо-юнацький комплекс «Юність», до складу якого входять 7 підліткових клубів та оздоровчий табір «Альянс»; центр дитячої юнацької творчості, центр туризму, центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді; станція юних техніків. Місто виділяє на їх розвиток 13,5 млн. грн.

Не залишилось без уваги депутатів і підвищення заробітної плати педагогічного складу. Зокрема того, що підвищення передбачено законодавством, депутати за своєю ініціативою збільшили видатки на заробітну плату педагогів. Приблизно на 25% збільшиться заробітна плата як педагогів в школах, так і педагогів-вихователів в дитячих дошкільних навчальних закладах.

До основних пріоритетів вагомої сферу життєдіяльності міста - охорони здоров`я -  можна віднести:

  • забезпечення коштів на лікування цукрового діабету – 2,1 млн.грн.
  • безкоштовне зубопротезування пільговим категоріям населення – 900 тис.грн.
  • забезпечення безкоштовними ліками пільгових категорій населення згідно з чинним законодавством – 4,5 млн.грн.
  • забезпечення харчуванням хворих у стаціонарах лікарні – 10,3 млн.грн.
  • відшкодування вартості лікарських засобів для лікування окремих захворювань – 2,5 млн.грн.

Також підвищується заробітна плата фахівців закладів охорони здоров`я на 25%.

Ви бачили, як покращується наша медична галузь: багато проведено капітальних ремонтів, покращено матеріально-технічну базу медичних закладів.

Основні напрямки соціальних виплат, які здійснюються за рахунок коштів Державного бюджету:

  • допомога сім`ям з дітьми, малозабезпеченим сім`ям, інвалідам з дитинства, дітям інвалідам – 148,31 млн.грн.
  • пільги на житлові субсидії населенню на оплату ЖКП – 277,24 млн.грн, на придбання палива – 0,3 млн.грн.
  • державна соціальна допомога на дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування – 0,5 млн.грн.

Соціальні виплати, які здійснюються за рахунок місцевого бюджету:

  • виплата матеріальної допомоги малозабезпеченим жителям міста 4,62 млн.грн.;
  • компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги 600 тис.грн;
  • надання пільг населенню на оплату ЖКП (Почесні громадяни міста) – 380 тис.грн.;
  • продуктові набори, поліпшення умов життя одиноких ветеранів 300 тис.грн.;
  • фінансова підтримка громадських організацій (ветеранів Другої світової,  воїнів-інтернаціоналістів, ветеранів АТО, чорнобильців) – 420 тис.грн.

Крім того, задля зменшення соціальної напруги та поліпшення умов життя населення міста, міською радою затверджується Комплексна міська цільова програма “Турбота”. Метою Програми є поступове вирішення основних проблем з соціального захисту окремих категорій громадян та забезпечення надійних передумов з реалізації їх прав та свобод у зв'язку зі складною соціально-економічною ситуацією в країні. Спрямована Програма на посилення соціального захисту осіб, які мешкають в м. Сєвєродонецьку та потребують найбільшої уваги та підтримки, поліпшення якості життя. На видатки по цій Програмі закладено практично 5,6 млн.грн.

У нашому місті продуктивно працює територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг). В установі функціонують 3 відділення: соціальної допомоги вдома, організації надання адресної натуральної та грошової допомоги, денного перебування. Потреби на Центр збільшені та закладені до бюджету і складатимуть 8,5 млн.грн.

Ще один важливий заклад – це центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів. В установі функціонує 4 відділення: соціальної реабілітації дітей-інвалідів, психолого-педагогічної реабілітації дітей-інвалідів, фізичної реабілітації, медичного спостереження. Загальна сума витрат на функціонування цього Центру закладена в сумі 2,1 млн.грн.

На розвиток фізичної культури і спорту передбачено  видатків на суму 29,1 млн. грн. Містом утримується 5 дитячих юнацьких спортивних шкіл, Льодовий Палац спорту, надається фінансова підтримка КУ «Волейбольний клуб «Сєвєродончанка». Основними пріоритетами є проведення навчально-тренувальних зборів і змагань з олімпійських та неолімпійських видів спорту серед учнів ДЮСШ, забезпечення витрат іменних стипендій для провідних та перспективних спортсменів міста, безкоштовне навчання для вихованців дитячих юнацьких спортивних шкіл міста. Під час літніх канікул запланована робота спортивних таборів при ДЮСШ міста, де буде здійснюватись безкоштовне харчування дітей.

Знову буде забезпечено безкоштовне навчання в гуртках художньої самодіяльності, проведення міських заходів. Утримується містом 3 міські бібліотеки, Галерея мистецтв, міський Палац культури. Видатки на культуру і мистецтво складатимуть 14,6 млн.грн.

Дуже серйозна частина витрат - це підтримка житлово-комунального господарства міста. Передбачено, що ми будемо надавати фінпідтримку нашому тролейбусному управлінню, КП «Житлосервіс Світанок». Загалом на підтримку житлово-комунального господарства закладено 21,1 млн.грн. Це послуги з благоустрою, з обслуговування ліфтів, з вивезення сміття, з обслуговування житлового фонду, забезпечення підприємств, що надають ЖКП тощо».

В.о. першого заступника міського голови Сергій Зарецький нагадав, що при ухваленні державного бюджету для м. Сєвєродонецька найважливішим питанням був розмір реверсної дотації: «У проекті держбюджету на 2018 р. розмір реверсної дотації для Сєвєродонецька становив майже 90 млн. грн., тобто саме така сума коштів підлягала вилученню в наступному році з міського бюджету. Вилучення такої суми негативно вплинуло б на здатність міста забезпечити коштами на витрати на життєдіяльність міста навіть за захищеними статтями.

У прийнятому народними депутатами законопроекті № 7000 реверсна дотація для м Сєвєродонецька була зменшена з 90 млн. грн.. до 13 млн. грн. До відома, в 2017 році з міського бюджету було вилучено реверсна дотація в розмірі 24 млн. грн.

Таким чином, завдяки активній роботі народного депутата України Сергія Шахова, міського голови Валентина Казакова, начальника фінансового управління Марини Багрінцевої для Сєвєродонецька були збережені міські кошти в розмірі 77 млн. грн., які в 2018 р. будуть спрямовані на ремонт дахів, доріг і на вирішення інших життєво важливих питань міста».

Відділ внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю міськради





Рейтинг: 
Голосов пока нет