Міський голова Сєвєродонецька звернувся до першого Віце-Прем’єр-Міністра України з проханням захистити Сєвєродонецький «Азот» та Українські підприємства від Російського демпінгу

12-09-2016

12 вересня 2016 року міський голова Сєвєродонецька Валентин Казаков направив до першого віце-прем’єр-міністра України Степана Кубіва лист-звернення з проханням захистити вітчизняних виробників мінеральних добрив, серед яких – Сєвєродонецький «Азот».

«Просимо Вас захистити українських виробників мінеральних добрив від дешевого російського імпорту шляхом введення спеціальних загороджувальних мит на російську продукцію. Тільки таким чином можна досягти чесної конкуренції українських підприємств з російськими за українського споживача, – йдеться у листі міського голови. ­– У разі невжиття цих заходів, місто ризикує втратити останнього крупного роботодавця, а бюджет міста недоотримає близько 30% надходжень. Від роботи Сєвєродонецького «Азоту» також істотно залежить розвиток малого і середнього підприємництва в місті. У підприємства є близько 250 постійних підрядників – малих і середніх підприємств, які завод залучає для виконання різних робіт».

Як йдеться в листі, до останнього часу Сєвєродонецький «Азот», який виробляє азотні добрива, залишався одним з небагатьох працюючих підприємств у місті.  А втрата українського ринку збуту через заповнення його продукцією російських виробників, що завозиться за демпінговими цінами, може призвести до того, що повноцінного запуску містоутворюючого підприємства так і не відбудеться.

Крім того, мер нагадав, що підприємство багато років поспіль бере активну участь у соціальному житті міста – Сєвєродонецький «Азот» фінансує різні проекти у галузях освіти, охорони здоров‘я та соціальної інфраструктури. «Якщо завод зупиниться, усі ці проекти будуть заморожені на невизначений час», – йдеться у зверненні. Також міський голова у своєму листі окремо наголосив, що від роботи підприємства напряму залежить функціонування системи водозабезпечення міста.

Відділ внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю міської ради