Мінсоцполітики розпочало пілотний проект «Працюй вільно» для допомоги у працевлаштуванні людей з інвалідністю

17-06-2021

«Повноцінне працевлаштування людей з інвалідністю на гідно оплачувані робочі місця є одним з головних наших завдань», – заявила Міністр соціальної політики України Марина Лазебна під час презентації нового пілотного проекту «Працюй вільно», покликаного полегшити працевлаштування людям з інвалідністю.

За даними Міністерства соціальної політики, сьогодні в Україні працює лише близько 600 тис. людей з інвалідністю працездатного віку. При цьому могли б працювати більше ніж 1,5 млн людей з інвалідністю. Тобто, для майже 60% гарантоване право на працю залишається з різних причин не реалізованим.

Марина Лазебна вважає, що цю проблему необхідно вирішувати комплексно – на законодавчому рівні, на рівні комунікацій з роботодавцями, на рівні якісної освіти, яка має відповідати потребам ринку праці, та створення доступної інфраструктури. «Ці напрями необхідно відпрацьовувати паралельно, адже нереалізованість хоча б одного з них може звести нанівець досягнення в інших. У центрі нашої уваги буде людина з усіма проблемами, які заважають її повноцінній реалізації», – зазначила Міністр.

Проект реалізується на базі спеціально створеного національного соціального порталу «Вільно», який стане комунікаційним майданчиком, де люди з інвалідністю зможуть знайти роботу за вподобанням, а роботодавці – проводити співбесіди в режимі онлайн, за потреби – із сурдоперекладом, та знаходити кваліфікованих працівників. Портал має три основних складові: навчання, працевлаштування, інтерактивна мапа доступності закладів та установ.

Також в рамках проекту працюватимуть програми адаптації навичок кандидата до вимог роботодавця. Пройшовши короткий навчальний курс, людина отримає мінімальний обсяг знань, достатній для початку роботи на новому місці.

За словами Марини Лазебної, соціально відповідальний бізнес зацікавлений у працевлаштуванні людей з інвалідністю, але часто не знає, де їх шукати, як адаптувати умови роботи до потреб людей з інвалідністю, як адаптувати їх навички до своїх потреб.

«Міністерство соціальної політики почало з себе та запровадило спеціалізовану програму стажування для фахівців з інвалідністю, і перша людина у нас вже проходить стажування в юридичному департаменті. Я запропоную всім міністерствам і державним закладам долучитись до цієї ініціативи», – наголосила Марина Лазебна.

Проект «Працюй вільно» – спільна ініціатива Міністерства соціальної політики України, громадської організації «Громадський рух «Соціальна єдність» за підтримки Ради Європи.

]]>https://www.kmu.gov.ua/news/minsocpolitiki-rozpochalo-pilotnij-proekt-pr...]]>