Мільйон подарунків до 55-річчя Сєвєродонецького міського Палацу культури
Святковий концерт з нагоди 55-річчя Сєвєродонецького міського Палацу культури відбувся у великій залі закладу-ювіляра 24 травня.
Палац культури творчо і натхненно працює вже 55 років! Він є справжнім осередком культури та мистецтва міста Сєвєродонецька!
Початок урочистої програми запам’ятався виходом барабанщиць Гурту «DrumAZing!», які виконали композицію «Пульс часу культури». В ударах барабанних паличок відбивався ритм самого життя, імпульс таланту, творча путь – Палацу, його колективів, вихованців і всіх його відвідувачів – у калейдоскопі літ, наповнених безліччю подій, свят, заходів, традицій.
Поздоровити зі святом завітали почесні гості, колеги, партнери і, звичайно ж, віддані глядачі.
В.о. міського голови Вячеслав Ткачук у своїй промові зазначив: «Зараз атмосфера просто неймовірна. Сьогодні два свята. І обидва закінчуються на «5». Це означає, що у нас все буде на відмінно! Палац культури - це наша гордість з його традиціями, історією, з його культурою, його керівниками та колективами, які так багато добра приносять у життя кожної сім'ї. Я вітаю всіх, хто працює в цій аурі добра та культури. Від міської ради, від депутатів, від виконавчої влади низький уклін вам і слова величезної подяки за те, що ви даруєте щастя людям. З Днем народження!
Висловлю слова величезної подяки керівнику міського Палацу культури Олені Гринько - людині, здатній творити добро і дарувати радість людям. Від імені нашої команди, команди депутатського корпусу вручаю вам сертифікат на один мільйон гривень! для оформлення сцени, на її оздоблення, яке включає в себе різнопланові його форми: це і парадна завіса, супер, «арлекін», «француз» та інші складові. Щоб зовнішній вигляд сцени нашого Палацу культури був на рівні великих міст, на європейському рівні!»
Зі словами побажань звернулась заступник міського голови Ірина Степаненко: «Палац нерозривно пов’язаний з нашим містом. За ці роки ви, працівники цього Палацу культури, стали для нас друзями! Друзями, які заряджають нас позитивом. Коли ми приходимо у ці стіни, ми забуваємо про все, тому що ми приходимо сюди заряджатися щастям. І я дякую всім нашим гарним, всім нашим найкращим працівникам Палацу культури за те щастя, що вони роблять для людей, що вони працюють у нашому місті. Велика вам шана і подяка за це. Дякуємо вам від Сєвєродонецької міської ради і бажаємо як найліпшим друзям всього найкращого!
Шановна Олена Володимирівна! Ваш колектив - найкращий. І мені хочеться, щоб б ваші підопічні були найгарнішими, найкрасивішими, і тому від Сєвєродонецької міської ради ми даруємо вам сертифікат на придбання сценічних костюмів на суму 50 тисяч гривень!»
Який же День народження без святкового торту! Двоповерхового красеня подарували давні друзі колективу міського Палацу культури – депутати міської ради Ігор Бутков і Олена Буткова. Поява на сцені солодкого сюрпризу була несподіваною та феєричною.
Голова постійної Комісії з питань планування бюджету та фінансів міськради Ігор Бутков, вручаючи величезний букет квітів директору МПК Олені Гринько, з захватом наголосив, що у міському Палаці культури працюють люди, які завжди вміють дарувати свято, являючись водночас чарівниками – чарівниками культури, танцю і пісні.
Зі словами привітань та поваги до керівника та колективу Палацу культури звернулась голова Комісії з питань будівництва, архітектури, земельних відносин, охорони навколишнього середовища та розвитку селищ міськради Олена Буткова: «Спасибі велике вам – веселим, класним, красивим, розумним, творчим, артистичним! Окремо дякую Олені Гринько. Ви мудрий і гарний керівник, який постійно опікується своїм колективом. Ще раз вітаю всіх зі святом!»
Начальник відділу культури Тетяна Грачова подарувала міському Палацу культури сніг-машину, яка прикрашатиме виступи на цій сцені.
Урочистості продовжились церемонією нагородження. Так, За активну творчу діяльність, відродження та популяризацію культурної спадщини, організацію культурно-мистецьких заходів, вагомий внесок у розвиток галузі культури міста Сєвєродонецька, а також з нагоди 55-річчя від дня створення комунального закладу «Сєвєродонецький міський Палац культури» заохочено подяками виконкому Сєвєродонецької міської ради:
Колектив КЗ «Сєвєродонецький міський Палац культури» на чолі з директором Гринько Оленою Володимирівною;
Караченцеву Наталію Юріївну - керівника зразкового ансамблю естрадного танцю «Талісман» КЗ «СМПК»;
Кормило Яну Станіславівну – керівника колективу сучасної хореографії «Dk-dance»;
Крохмаля Івана Романовича – керівника народного хору «Козачи наспіви»;
Кулакова Сергія Володимировича – керівника народного ансамблю бального танцю «Еврика»;
Кулакову Віру Олексіївну – керівника зразкового ансамблю бального танцю «Мрія»;
Нежибовську Олену Сергіївну - керівника народного ансамблю естрадної пісні «Луч» КЗ «СМПК»;
Степанову Людмилу Анатоліївну – заступника директора з культурно-масової роботи КЗ «СМПК»;
Лукашову Тетяну Вікторівну – завідувача народного творчості КЗ «СМПК»;
Копцеву Оксану Іванівну - заступника директора з господарчої роботи КЗ «СМПК».
За сумлінну творчу працю, високий професіоналізм, вагомий внесок у розвиток культури, активну участь у культурно-мистецькому житті міста Сєвєродонецька, з нагоди 55-річчя КЗ «Сєвєродонецький міський Палац культури» грамотами відділу культури Сєвєродонецької міської ради нагороджено:
Бірюстюков Олександр Володимирович – Керівник театру юного глядача КЗ «СМПК»;
Гайда Руслана Русланівна – керівник хореографічного колективу «Зоряни» КЗ «СМПК»;
Журба Богдан Сергійович – керівний ансамблю бального танцю «Ровесник» КЗ «СМПК»;
Фоменко Олексій Миколайович – керівник акробатичного ро-н-ролу «Мега» КЗ «СМПК»;
Бахрева Олена Іванівна – керівник гурту «DrumAZsng» КЗ «СМПК»;
Ляхова Катерина Дмитрівна – провідний бібліотекар КЗ «СМПК»;
Піоваров Сергій Анатолійович – керівник народного театру КЗ «СМПК»;
Чепелєв Юрій Михайлович – керівник народного хору ветеранів «Надія» КЗ «СМПК»
Єрьоміна Марина Віталіївна - провідний бібліотекар КЗ «СМПК»;
Петровська Алла Павлівна – керівник музичної частини КЗ «СМПК».
За сумлінну творчу працю, високий професіоналізм, вагомий внесок у розвиток культури, активну участь у культурно-мистецькому житті міста Сєвєродонецька, з нагоди 55-річчя КЗ «Сєвєродонецький міський Палац культури» подякою відділу культури Сєвєродонецької міської ради нагороджено:
Борошевцев Володимир Анатолійович – столяр «СМПК»;
Іванова Олена Юріївна – завідувач складу КЗ «СМПК»;
Ковальов Олександр Олександрович - звукорежисер КЗ «СМПК»;
Мельник Микола Іванович – провідний інженер КЗ «СМПК»;
Охріменко Микола Васильович – акомпаніатор КЗ «СМПК»;
Петрусенко Ольга Володимирівна – завідувач костюмерної КЗ «СМПК»;
Фіоніна Катерина Сергіївна – бібліотекар КЗ «СМПК»;
Каліта Василь Борисович – провідний інженер КЗ «СМПК»;
Копцев Роман Олександрович – машиніст сцени КЗ «СМПК»;
Білоус Юрій Федорович – слюсар – сантехнік КЗ «СМПК».
На урочистості запросили й першобудівників. Як підкреслив у своїй промові Вячеслав Ткачук, сьогоднішній міський Палац культури – це колишній ПК Будівельників – людей, які будували наше місто і цей Палац також. Присутній у залі Анатолій Васильович Якубович - будівельник, який безпосередньо брав участь у зведенні цього Палацу і навіть був присутній на його відкритті у 1963 році. Його привітали оплесками та відзнакою. Шанований гість розповів про те, як Петро Новіков наперекір обставинам, ризикуючи своєю кар’єрою, заклав "нульовий цикл" сьогоднішнього міського Палацу культури.
Подяки і квіти отримали ветерани міського Палацу культури – ці люди у різні роки працювали, творили, виступали, виїжджали з гастролями та славили Сєвєродонецьк.
Без перебільшень, міський Палац культури можна назвати найкращим, бо в ньому працюють найкращі фахівці своєї справи, люди закохані у свою працю. Саме вони роблять наш Палац таким винятковим, духовним, культурним та естетичним.
Всім колективам МПК відомий секрет творчого пульсу. Що вони й продемонстрували на великій сцені. Протягом усього святкового вечора глядачі насолоджувалися хореографічними композиціями: неймовірного драйву додали народний ансамбль бального танцю «Еврика» (керівник Сергій Кулаков), зразковий ансамбль естрадного танцю «ТАЛІСМАН» (керівник Наталія Караченцева), учасники театру юного глядача (керівник Олександр Бірюстюков), колектив акробатичного рок-н-ролу «Мега» ( керівник Олексій Фоменко), зразковий ансамбль бального танцю «Мрія» (керівник Віра Кулакова), колектив сучасної хореографії «DKdance» (керівник Яна Кормило, хореографічний колектив «Зоряни» (керівник Руслана Гайда).
Несподівано «запалив» народний хор «Козачі наспіви» (керівник Іван Крохмаль) своїм виконанням у рок-стилі.
Вокальні композиції: сучасні, ліричні, естрадні дарували публіці Руслан Пржегарлинський - соліст народного хору «Козачі наспіви», народний ансамбль естрадної пісні «Луч», кер. Олена Нежибовська, народного хору «Надія» та їх квартет, кер. Юрій Чепелєв, вокальний дует у складі: Олена Нежибовська та Олександр Хацков.
Окремі слів були удостоєні працівники бібліотеки міського Палацу культури, які завжди беруть участь у міських заходах у тематичному напрямку. Різноманітні книжкові виставки, вікторини та інші заходи, які вигадують у бібліотеці – користуються популярністю у містян.
Фінальну пісню «Працівники культури», яку співали працівники та адміністрація Палацу, всі учасники урочистої програми, глядачі бурхливими оваціями зустрічали стоячи, що означає неймовірну подяку людям, які вміють дарувати свято.
***
Щодня до Палацу, мов струмочки до ріки, збігаються талановиті, завзяті, енергійні учасники різноманітних колективів. А разом з ними батьки, друзі та всі охочі доторкнутися до чарівного світу мистецтва. Тож життя у Палаці кипить та вирує. Тут завжди жваво, весело та святково. З різних боків лунає музика, чути тупіт танцюючих чобіток, гучний хоровий спів та захоплююча декламація акторів.
Щорічно Палац культури проводить більш 300-от заходів, які відвідують майже 98 тисяч глядачів. Всі заходи проводяться на високому мистецькому рівні – це різноманітні тематичні програми, концерти професійних артистів і аматорів, театралізовані вистави, народні свята, урочисті заходи, конкурси, фестивалі тощо.
Станом на 1959 рік у молодому містечку було всього два діючих культурних об'єкта - клуб будівельників і клуб хіміків, а жителів на той момент було вже 33 тисячі. У 1959 годупо рішенням уряду про заборону і консервації будівництв адмінбудівель, палаців і спортивних споруд було фактично зупинено, а людські та матеріально-технічні ресурси рекомендувалося направляти на масове будівництво житла.
З огляду на те, що клуб будівельників ще довоєнного будівництва, який пережив лихоліття війни, потребував капітального ремонту, керуючим трестом «Лисхімпромбуд» Петром Пилиповичем Новіковим було прийнято рішення: не робити капітальний ремонт старого клубу, а почати будівництво нового. І не клубу, а Палацу. Вести нове будівництво вирішили за рахунок зекономлених коштів.
Палац культури будівельників при цьому й надалі будувати тепер уже СУ-1 тресту «СЄВЄРОДОНЕЦЬКПРОМБУД» і благополучно ввело його в експлуатацію в травні 1963 року.
Рукотворним пам'ятником Новикову прикрашає проспект Хіміків міський Палац культури, на якому Петру Филиповичу встановлена пам'ятна дошка.
У 1963 році в місті Сєвєродонецьку відбулося відкриття Палацу культури будівельників.
У 1992 році він був переданий на баланс міської ради і набув статусу «міського».
Палац є установою культури 1-ї категорії. У закладі свою діяльність здійснюють 22 клубних формувань, серед яких 19 колективів художньої самодіяльності, з них 5 - носить почесне звання «народний» і 2 - «зразковий». Також на базі Палацу працюють три аматорських об'єднання, філії Палацу - клуби смт. Сиротине та Борівське.
В цілому в Палаці займається більш 1325 учасників, віком від 4 до 80 років. У колективі працює Почесний громадянин міста Сєвєродонецька, Заслужений працівник культури України.
Колективи Палацу гідно представляють Сєвєродонецьк на престижних конкурсах і фестивалях України і зарубіжжя. На їхньому рахунку перемоги, виступи в Англії, Польщі, Чехії, Канаді, Китаї, Болгарії, Сполучених Штатах Америки та інших країнах.