Ми позицій не втрачаємо — захисники Луганщини

31-01-2023

Низку позицій на околицях Білогорівки утримають десантники окремої аеромобільної бригади ДШВ ЗСУ. Щойно з’являється можливість проводити штурмові дії — військовослужбовці успішно відбивають позиції у ворога, - ]]>АрміяInform]]>.

За словами командира роти десантників на псевдо «Фін», з огляду на оцінку противника, його дій та багатьох інших чинників, підрозділу вдається завдавати ворогу точкових ударів та просуватися вперед на певних ділянках.

«Фін» говорить, що останнім часом інтенсивність бойових дій на цій ділянці фронту суттєво не змінилася, лише активніше стала працювати артилерія. Характер та інтенсивність дій піхоти така, як і кілька тижнів тому.

— Наразі напроти нас стоять представники так званої лнр, раніше тут були «вагнерівці». Активність противника не висока. Завдяки аеророзвідці ми їх бачимо, у нас є можливість негайно реагувати. Коли вони починають якісь рухи, відповідно арта завдає вогневого ураження, у більшості випадків активність противника на цьому й закінчується, — розповів командир роти.

Молодий офіцер розповідає, що початок широкомасштабного вторгнення 24 лютого застав його у Луганській області — десантники «зустрічали» ворожі колони, що рухалися з боку російського кордону. Потім боронив Сєвєродонецьк, Рубіжне — там дістав поранення, пройшов курс тривалого лікування, реабілітацію. Повернувся у стрій влітку, подальші бойові дії вів у Донецькій області, тепер б’є ворога на Луганщині.

«Фін» говорить, що особисто йому найтяжче саме тут, у Білогорівці, оскільки до цього виконував завдання на інших посадах.

— Ротний це дуже відповідальна й важка посада. По-перше, це робота з людьми, по-друге, має бути дуже ефективний менеджмент. Звичайно, є помічники, але ж вся відповідальність лежить на командирові роти. Це і логістика, і забезпечення людей, і дуже багато чого іншого, — каже «Фін».

Ворог застосовує заборонені види озброєння, зокрема й фосфорні боєприпаси, якими регулярно випалює цілими кварталами житлові будинки в колись мирній Білогорівці.

«Працюють фосфором, не кожного дня, але періодично. По цьому населеному пункту видно, наскільки ними виконуються норми міжнародного гуманітарного права — ніяк не виконуються.

Білогорівка була під тимчасовою окупацією, коли нам доводилося відходити від Сєвєродонецька, Лисичанська. А перед тим, як ми сюди заїхали восени й зайняли оборону, то тут уже попрацювали наші колеги, які звільнили цей населений пункт. Ми позицій не втрачаємо, проводимо штурмові дії.

З бойовим духом все добре — знищуємо противника. Працюємо в штатному режимі, все буде добре», — говорить «Фін».

]]>Євгеній Романов]]> кореспондент АрміяInform

Джерело: АрміяInform - ]]>https://armyinform.com.ua/2023/01/31/my-pozyczij-ne-vtrachayemo-zahysnyk...]]>