Луганщина: Там, де «руский мір», - деградація

19-10-2022

Російські терористи не припиняють обстрілів сіл, з яких їх раніше відтиснули Збройні Сили України. Ворог спрямовує вогонь саме по людях, - повідомляє ]]>Голос України]]>.

Рашистам відомо, в яких саме районах цих населених пунктів залишилося мирне населення, тому свій вогневий тиск вони зосереджують по ньому.

"Найбільш інтенсивних обстрілів окупанти завдають по тих населених пунктах, де залишилося місцеве населення. На Куп'янському напрямку від вогню росіян постраждала Стельмахівка. На Лиманському від обстрілів потерпали жителі Білогорівки, Греківки, Надії, Новоєгорівки, - повідомив начальник Луганської обласної військової адміністрації Сергій Гайдай. - Зазнали ворожих атак й усі населені пункти, розташовані на лінії зіткнення на Бахмутському напрямку".

Тим часом на окупованих територіях дедалі помітнішою стає деградація у всіх галузях, що до війни розвивалися і процвітали. У Сєвєродонецьку окупанти звітують, що підготували до зими один-єдиний освітній заклад. Це невеличка школа № 15, розташована в старих районах міста. Те, що шкільне приміщення не опалюється, окупантів жодним чином не засмучує: вони вже звикли все робити про людське око.

Забули загарбники й про те, що напередодні 1 вересня вони хизувалися п'ятьма навчальними закладами загальної середньої освіти, які нібито мали запрацювати там, і навіть прийняли до першого класу десять учнів.

Утім, діти так і продовжують отримувати завдання на подвір'ях шкіл раз на тиждень. Ні про яке дистанційне навчання через Інтернет там і не йдеться.

Місцевим нарешті стає зрозумілим, що нічого, крім руйнувань і страждань людей, російські "асвабадітєлі" на Луганщину не принесли. Що більше людей намагаються втекти з депресивних громад будь-куди, то сильнішими стають перепони, пов'язані із виїздом. Так, щоб залишити Старобільськ, необхідно обов'язково оформити перепустку.

І хоча ще недавно лунали гучні заяви псевдопосадовців "лнр" стосовно спростування митного контролю на кордоні з рф, тим не менш, і в Міловому, і в Ізвариному перевірки тривають - ніхто їх навіть не послаблював. Особливо лякає відсутність вільного виїзду з недореспубліки всіляких колаборантів, які по мірі наближення ЗСУ давно хотіли б втекти до рф, але тепер бачать, що зробити це не так то й просто. Тож ніхто зі зрадників не втече, і відповідальність усіх, хто був співучасником злочинів росіян, стане невідворотною.

Іван ТЕРЕЩЕНКО

Джерело: Голос України - ]]>http://www.golos.com.ua/news/170227]]>