Літня школа для обдарованих дітей  природничо-математичного напрямку – 2016

09-06-2016

Масштабність, актуальність та перспективність завдань, пов’язаних із навчанням у старшій школі, потребують нових підходів щодо організації навчально-виховного процесу, орієнтованого на розвиток особистості дитини. Ідея проведення літньої школи виникла декілька років тому і була втілена вперше у 2013 році та вже стала традиційною для десятикласників нашого міста.

Літня школа -2016 відкрила свої двері для  50 найкращих учнів, які неодноразово захищали честь своїх шкіл та нашого міста на різних природознавчо-математичних олімпіадах і конкурсах. Яскраве відкриття відбулося 30 травня в СЗШ № 8 з цікавого творчого привітання дитячих колективів ЦДЮТ, після чого школярі почали своє навчання в п`яти предметних групах: географії. біології та екології, хімії, фізики та математики. Кураторами груп стали як досвідчені вчителі-предметники, так і молоді педагоги, яких поєднує любов до свого предмету та жага нових знань. Важливу роль у психологічному супроводі саморозвитку учнів Літньої школи зіграли практичні психологи ЗНЗ міста, які проводили цікаві тренінги та здійснювали діагностику потенціальних можливостей школярів, створювали гарний емоційний стан у колективах.

Зустріч з керівництвом Східноукраїнського університету ім. В.Даля та науково-практичний семінар «Сучасні освітні технології -  шлях до успіху» були дуже  пізнавальними для майбутніх випускників. У цьому році викладачі університету підготували дев`ять занять для різних груп. Особливу зацікавленість викликали практичні заняття, проведені на високому професійному та емоційному рівні.

Екскурсії до хірургічного відділення та лабораторії міської лікарні, Держкомзема та КП «Землевпорядник» поповнили знання учнів з хімії, біології та географії, топографії та екології. А відвідування музею та акваріуму підприємства «Азот» та заняття в ЦЕНТУМі для учнів школи запам`яталось назавжди та стало початком такого довгоочікуваного літнього відпочинку.

Особливо треба відмітити заняття за фахом, які проводили найкращі вчителі ЗНЗ міста, справжні майстри своєї справи. Під час занять учні  займалися рішенням  олімпіадних задач підвищеної складності, проведенням дослідів, практичних занять, обговорювали завдання, сперечалися щодо їхніх розв’язань.

Справжнім подарунком, а не випробуванням в останній день 3 червня була гра «Брейн-ринг» в ЦДЮТ. Учні з великим задоволенням демонстрували свої знання в різних галузях та раділи за всіх, хто блискавично відповідав на поставленні питання.  Після гри учнів привітали  заступник завідувача СМЦ  Шиліна Ж.І. та  куратор Літньої школи методист СМЦ Т.М.Осколкова. Вони вручили дипломи та  пам`ятні призи усім випускникам Літньої школи. Отримали грамоти за сумлінну творчу роботу також куратори-тьютори.

Закінчилися заняття в Літній школі-2016. Усі вкотре переконалися, що ця форма навчання надає наснаги, запалює серця для нових знань та перемог.

Осколкова Т.М., куратор Літньої школи, методист СМЦ