Ви тут:

КУДИ ПОВІДОМЛЯТИ ПРО ПІДРОБЛЕНІ ДОВІДКИ ПРО ВАКЦИНАЦІЮ ВІД COVID-19

06-10-2021
Категорія: 

З початку 2021 року правоохоронні органи відкрили 350 кримінальних проваджень за фактами підроблення результатів ПЛР-тестів, міжнародних свідоцтв про вакцинацію від COVID-19 та COVID-сертифікатів.

Покарання за такі дії можуть варіюватися від штрафу до позбавлення волі на термін до 5 років, а у випадку внесення неправдивих даних в електронну систему охорони здоров’я — до 6 років ув’язнення. Також передбачається відповідальність не тільки за виготовлення та продаж підроблених документів чи внесення недостовірних відомостей до медичних баз даних, але й за використання таких документів.

Втім, найгірше в ситуації з підробкою медичних довідок не те, що це кримінальний злочин, а те, що це ставить під загрозу як життя та здоров’я осіб, що користуються такими документами, так і життя людей довкола.

Тому Міністерство охорони здоров’я звертається до українців, які знають про випадки підробки документів про результати ПЛР-тестування або щеплення від COVID-19, повідомляти про них до:

  • Міністерства внутрішніх справ України на гарячу лінію — 1536
  • Національної поліції України на гарячу лінію — 0 800 500 202, або на email: pg [dot] npuatpolice [dot] gov [dot] ua
  • Департаменту кіберполіції Національної поліції України на гарячу лінію — 0 800 50 51 70, або на email: callcenteratcyberpolice [dot] gov [dot] ua або, заповнивши форму зворотнього зв’язку: ticket.cyberpolice.gov.ua
  • Департаменту стратегічних досліджень Національної поліції України на email: dsratpolice [dot] gov [dot] ua
  • Служби безпеки України за телефоном довіри — 0 800 501 482
  • Національного контакт-центру МОЗ з питань протидії COVID-19 — 0 800 60 20 19

І пам’ятайте, що підроблена довідка про вакцинацію може допомогти уникнути протиковідних обмежень, а може привести до судової зали чи під апарат штучної вентиляції легенів!

]]>https://phc.org.ua/news/kudi-povidomlyati-pro-pidrobleni-dovidki-pro-vak...]]>

Рейтинг: 
Средняя: 5 (1 оценка)
98
0