Координаційна рада з питань розвитку підприємництва

20-03-2019

Чергове засідання Координаційної ради з питань розвитку підприємництва відбулось 15 березня.

Головував на засіданні перший заступник міського голови Олег Кузьмінов, який передусім зазначив, що мета обговорюваних регуляторних документів – це приведення міста до належного вигляду, його благоустрій та впорядкування.

Порядок денний засідання містив 2 питання. Обидва доповідав начальник відділу по контролю за благоустроєм та санітарним станом міста Дмитро Комишан.

Проект регуляторного акту «Правила благоустрою території міста Сєвєродонецька та населених пунктів, що входять до складу Сєвєродонецької міської ради», розроблено на підставі Закону України «Про благоустрій населених пунктів» та Типових правил благоустрою.

На сьогодні діють Правила благоустрою, які були затверджені ще в 2008 році, що не відповідають вимогам Закону України «Про благоустрій населених пунктів».

Згідно з Законом України «Про регуляторну діяльність» проект Правил благоустрою території міста Сєвєродонецька було спрямовано до Державної регуляторної службу для узгодження. Новий проект з урахуванням пропозицій Державної регуляторної служби не передбачає отримання дозволів, погоджень або інших документів дозвільного характеру, адже відповідно до Закону України «Про благоустрій населених пунктів» Правила не можуть передбачати обов'язок фізичних і юридичних осіб щодо одержання будь-яких дозволів, погоджень або інших документів дозвільного характеру, а також повноважень органів місцевого самоврядування, їх посадових осіб видавати відповідні дозвільні документи.

Як зазначив Дмитро Комишан, після публікації на офіційному сайті Сєвєродонецької міської ради до проекту регуляторного акта надійшло зауваження від представників об’єднань співвласників багатоквартирних будинків.

Від членів Координаційної раді безпосередньо під час засідання також надійшли пропозиції, які зазнали обговорення:  щодо відповідальності громадян та юридичних осіб за порушення правил благоустрою території міста Сєвєродонецьк, санітарного очищення території, прибирання на тролейбусних, автобусних, зупинках  маршрутних  транспортних засобів і стоянок маршрутних таксі, щодо ліквідації несанкціонованої торгівлі.

У результаті вирішено зазначені зауваження внести до проекту  регуляторного акта. Тепер згідно з чинним законодавством нова редакція проекту документу потребує публікації для суспільного обговорення на офіційному сайті Сєвєродонецької міської ради.

Потреба в прийнятті регуляторного акту «Про затвердження «Положення про тимчасове користування окремими елементами благоустрою комунальної власності для розміщення торгових майданчиків, засобів пересувної мережі, атракціонів та тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності  на території   міста Сєвєродонецька» обумовлена ​​необхідністю удосконалення правового регулювання відносин, які виникають з питань визначення плати за користування елементами благоустрою комунальної власності, при укладанні договорів тимчасового користування окремими елементами благоустрою комунальної власності для розміщення на території міста торгових майданчиків, засобів пересувної торгівлі, атракціонів і тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності міста, а також спрощення процедури розгляду та оформлення прав на тимчасове користування окремими елементами благоустрою.

Положенням про тимчасове користування окремими елементами благоустрою комунальної власності для розміщення торгових майданчиків, засобів пересувної торгівлі, атракціонів і тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності на території міста Сєвєродонецька планується ввести механізм розміщення та функціонування тимчасових споруд з використанням окремих елементів благоустрою комунальної власності, який надасть можливість ефективніше управляти майном комунальної власності м. Сєвєродонецьк.

Ухвалення регуляторного акту сприятиме вирішенню таких питань:

- введення процедури надання у тимчасове користування окремих елементів благоустрою комунальної власності для розміщення тимчасових об'єктів підприємницької та іншої діяльності на території міста Сєвєродонецька;

- створення сприятливих умов для здійснення господарської діяльності суб'єктами господарювання;

- впорядкування елементів міського середовища для запобігання проблем безсистемного, хаотичного розміщення і перенасичення міського простору тимчасових споруд підприємницької та іншої діяльності;

- планування потреб міста.

За словами Дмитра Комишана, з моменту оприлюднення регуляторного документа надійшло одне зауваження від фізичної особи.

Члени Координаційної ради також активно долучились до обговорення проекту: в основному у частині Договору тимчасового користування окремими елементами благоустрою комунальної власності для розміщення торгових майданчиків, засобів пересувної мережі, атракціонів  та тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності на території міста Сєвєродонецька.

За результатами засідання вирішено зазначені зауваження та доповнення внести до проекту  регуляторного акта, після чого повторно оприлюднити його на офіційному сайті Сєвєродонецької міської ради.

Головуючий на засіданні перший заступник міського голови Олег Кузьмінов подякував членам Координаційної ради за змістовні та обґрунтовані пропозиції:

«Цей склад Координаційної ради дуже активний: збирає думку підприємців щодо запропонованих на розгляд документів, обговорює між собою та приходить на засідання зі слушними конкретними пропозиціями. Тому вважаю, що отримані зауваження та пропозиції, що надалі будуть надходити до відділу по контролю за благоустроєм та санітарним станом міста, заздалегідь надавати членам координаційної ради».

Средняя: 5 (2 оценок)