Координаційна рада з питань розвитку підприємництва: на порядку денному правила благоустрою та закупівлі у ProZorro

20-09-2018

19 вересня відбулось чергове засідання Координаційної ради з питань розвитку підприємництва під головуванням першого заступника міського голови Ігоря Слєсарєва.

На порядку денному було два питання.

Вдруге розглядався проект регуляторного акта «Про затвердження Правил благоустрою території міста Сєвєродонецька та населених пунктів, що входять до складу Сєвєродонецької міської ради». Діючі Правила благоустрою були затверджені ще у 2008 році.

Проект цього регуляторного акта був спрямований до Державної регуляторної служби України, яка не погодила його та подала свої пропозиції щодо приведення проекту регуляторного акта до вимог чинного законодавства України.

Обговорюваний документ розроблено на підставі Законів України «Про благоустрій населених пунктів», «Про рекламу», «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», «Про охорону навколишнього природного середовища», «Про відходи», «Про регулювання містобудівної діяльності», «Про дорожній рух» та Типових правила благоустрою території населеного пункту.

Голова Координаційної ради Ігор Слєсарєв узагальнив: «Враховуючи надіслані пропозиції і те, що Правила благоустрою території населеного пункту розробляються на підставі Типових правил благоустрою території  населеного пункту для  всіх  сіл, селищ, міст і затверджуються відповідними органами місцевого самоврядування, нам необхідно переробити наші Правила під типові, додавши посилання на внутрішні правила – порядок розміщення зовнішньої реклами, порядок розміщення торговельних майданчиків, порядок демонтажу тощо».

Головуючий надав доручення відділу по контролю за благоустроєм та санітарним станом міста підготувати проект регуляторного акта, який повністю відповідатиме Типовим правилам благоустрою.

Згідно з чинним законодавством нова редакція проекту документу потребує публікації для суспільного обговорення у міській суспільно-політичній газеті «Сєвєродонецькі вісті» та на офіційному сайті Сєвєродонецької міської ради.

Щодо другого питання – про розгляд проекту регуляторного акта «Про здійснення допорогових закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб Сєвєродонецької міської ради, її виконавчих органів, комунальних підприємств, установ та організацій у системі електронних державних закупівель ProZorro» - доповідав начальник відділу контрольно-ревізійної та договірної роботи Олександр Дєгтярьов.

Зазначений документ встановлює загальний порядок організації та проведення допорогових закупівель товарів, робіт і послуг Сєвєродонецької міської ради, її виконавчих органів – розпорядниками бюджетних коштів, підприємствами, установами, закладами, заснованим на комунальній власності територіальної громади міста. У Положенні зокрема визначено сферу використання електронну систему закупівель, Порядок проведення закупівель.

Голова Координаційної ради Ігор Слєсарєв зауважив: «Згідно з роз’ясненнями Мінекономрозвитку України щодо здійснення закупівель товарів, робіт і послуг, вартість яких є меншою вартісних меж, встановлених абзацами другим і третім частини першої статті 2 Закону, є сумніви стосовно правомірності винесення цього проекту на розгляд міської ради, тому що замовник самостійно приймає рішення про використання електронної системи у випадку, якщо вартість є меншою за вартісних меж, встановлених законодавством. Також у Законі України «Про місцеве самоврядування» не визначено, що органи місцевого самоврядування можуть встановлювати якісь обмеження».

Тож, Ігор Слєсарєв запропонував надіслати цей проект регуляторного акта всім розпорядникам бюджетних коштів для отримання пропозицій, а також до Державної регуляторної служби України та Мінекономрозвитку України – для отримання відповідних погоджень і роз'яснень, чи мають органи місцевого самоврядування повноваження щодо прийняття такого Положення.

Відділ внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю

Сєвєродонецької міської ради