«Книга на Схід» від волонтерів

06-05-2016

Днями в рамках Всеукраїнської благодійної акції «Книга на Схід» волонтери відвідали Сєвєродонецьк та передали до бібліотеки для юнацтва імені Й. Курлата літературу українських авторів, зібрану зі всіх куточків України.

Зокрема, Антоніна Мовчун «Шкільний театр. П’єси-казки», Іван Багряний «Тигролови. Сад Гетсиманський», Олександр Митник «Творча математика», Антоніна Листопад «Соловки» та багато інших.

Співорганізаторами благодійної акції виступили видавництво «Смолоскип», Фундація регіональних ініціатив, Благодійний фонд «Національне Відродження», Українська ініціатива з підвищення впевненості (UCBI) при фінансовій підтримці агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

За словами організаторів акції, проект реалізовується з метою

об’єднання українців навколо єдиних культурних цінностей та налагодження контактів.

Серед учасників заходу: художниця, співачка, телеведуча, науковець, громадський діяч Анжеліка Рудницька (м. Київ), письменник Всеволод Жейко (м. Чернігів), відомий український музикант, композитор Борис Севастьянов (м. Харків) та гурт «Урбаністан» (м. Харків).

«Ми вже багато часу їздимо з візитами на Луганщину, – підкреслила А. Рудницька. – Раніше вони були пов’язані лише з творчою діяльністю, а сьогодні набули громадянського значення. Ми представляємо волонтерський рух. Минулого разу були з проектом «Книга на Схід» у Новопскові, Старобільську та Сватовому. Цього разу приїхали відвідати Рубіжне, Кремінну, Сєвєродонецьк та Лисичанськ. Плануємо передачу зібраних книжок, зустрічі, розмови й концерти з громадськістю та військовослужбовцями у військових частинах. Ще одна мета, яку ми переслідуємо зараз – встановлення нового рекорду в Старобільську. Це місто в 2016 році відзначає ювілей – 330 років. До цього числа ми додали тисячу і збираємо 1330 мальованок, які будуть презентовані на центральній площі у Старобільську. Сьогодні, під час зустрічі в Сєвєродонецьку, з вашою допомогою розмалюємо декілька».

І новий рекорд таки було встановлено. 350 дітей, серед яких школярі та студентська молодь Старобільська, одночасно розмалювали 1402 яйця. Старий рекорд становив 1040 писанок. Місцева влада пообіцяла, що готові експонати будуть покриті лаком. Згодом на День Старобільська буде зроблена інсталяція у вигляді дерева, яке можна буде доповнювати.

А тим часом у Сєвєродонецькій бібліотеці для юнацтва ім. Й. Курлата Всеволод Жейко театрально читав свої вірші. Крім того, він поділився своїми враженнями від побаченого на Луганщині: «Мені аж потеплішало на душі, коли я побачив графіті «Дякуємо Чернігівському батальйону». Я сам з Чернігова і знаю, що ці хлопці відіграли не останню роль у звільненні Сєвєродонецька. Це

14-та та 71-а механізовані бригади. Я пишаюся тим, що перебуваю на Луганщині. Мені дуже приємно тут знаходитися».

Він також похвалився подарунком від рубіжан. Це кулькова ручка з картою Луганщини. Її подарувала мама військового.

З музичними композиціями виступив гурт «Урбаністан», після чого бажаючі взяли участь у майстер-класі з розписування мальованок від Анжеліки Рудницької.

Після цього експедиція волонтерів вирушила до Лисичанська. Акція реалізована у рамках Всеукраїнського проекту «Побудова культурної платформи заради об’єднання: забезпечення книжками сходу країни» за фінансової підтримки USAID.

Ліза СОЛОВЕЙЧИК