Ви тут:

Ігор Бутков: «Діти – це наше майбутнє»

02-12-2019
Категорія: 

Добігає кінця 2019 рік - традиційно прийнято підбивати підсумки роботи. Упродовж року, новою командою, що розпочала свою роботу у Сєвєродонецькій міській раді з 22 грудня 2018 року, проведена наймасштабніша робота щодо відродження міста в усіх сферах економічного, соціально-побутового, освітнього, культурного та спортивного життя. За рік динамічної діяльності міською владою при безпосередній підтримці найчисельнішої та найактивнішої депутатської групи «Сєвєродончани» зроблено багато потрібного і важливого для місцевих жителів. Одне із найважливіших завдань міської влади на сьогодні полягає в сприянні розвитку в місті підростаючого покоління - дітей.

Депутат Сєвєродонецької міської ради, лідер депутатської групи «Сєвєродончани», а також голова постійної депутатської комісії з питань планування бюджету та фінансів Ігор Бутков розповів про проведену роботу міської влади щодо найменших та наймолодших мешканців міста: «У Законі України «Про освіту» зазначається: «Освіта є основою інтелектуального, духовного, фізичного і культурного розвитку особистості, її успішної соціалізації, економічного добробуту, запорукою розвитку суспільства, об’єднаного спільними цінностями і культурою, та держави». І це дуже правильно і важливо. Разом з тим, держава у багатьох напрямках освітньої роботи відсторонилася від цих процесів, перекинувши їх на органи місцевого самоврядування. Питання турботи про підростаюче покоління для Сєвєродонецької міської ради та її виконавчих органів серед пріоритетних. Я не майстер хвалитися, але освіта Сєвєродонецька на досить високому рівні – наші показники найкращі в Луганській області, та одні з найкращих в Україні, за що подяка нашим талановитим педагогам. Це досить кропітка щоденна і щогодинна робота. Щоб досягти та в майбутньому досягати таких високих результатів тільки упродовж останнього року нашою командою з міського бюджету та по субвенціям видатки тільки на утримання закладів освіти по загальному фонду склали 365 мільйонів гривень. Для порівняння: в 2017 році – 230 мільйонів гривень, а в 2018 році – 292. В 2018 році освіту в бюджеті розвитку було профінансовано тільки на 9 мільйонів 342 тисяч гривень, а в 2019 році галузь освіти станом на сьогодні профінансована на 28 мільйонів 386 тисяч гривень. А якщо до всього цього добавити кошти і на оздоровлення дітей, їх фізичний розвиток, безкоштовний проїзд, та інші непрямі видатки – сума буде набагато більша півмільярда гривень.

Повідомлю коротко про проведену роботу. Як бачите, в бюджет 2019 року ми заклали досить значні кошти на освіту та з перших днів нового року розпочали втілювати заплановане у життя. Так, вже 2 березня на базі СЗШ №11 спільними зусиллями, при безпосередній ініціативі в.о. міського голови Вячеслава Ткачука відкрито комунальну установу «Інклюзивно-ресурсний центр» - що стало першим кроком створення у Сєвєродонецьку європейської системи надання психолого-педагогічних та корекційно-розвиткових послуг дітям з особливими освітніми потребами. 

Наступним важливим кроком стало створення у дитсадочках груп з режимом перебування дітей 12 годин бо в Сєвєродонецьку існує багато структур, робочий час яких виходить за межі роботи дошкільних освітніх закладів. Аби не страждали інтереси дітей і батьків, нашою депутатською групою «Сєвєродончани» в лютому на сесії ініційоване рішення щодо відкриття з 1 березня в міських дитсадках №№ 10, 11, 12, 14, 19, 22, 24, 25, 26, 30, 37, 38, 41, 42, 43 по одній черговій групі з режимом перебування дітей 12 годин.

26 липня на засіданні 66-ї (позачергової) сесії міськради я виступив ініціатором рішення про встановлення безкоштовного проїзду в міських тролейбусах для дітей (учнів) шкільного віку протягом навчального року. 

20 серпня у Сєвєродонецьку відкрито ясла-садок комбіновано типу №43 «Веселка», який не функціонував до цього 30 років. Це стало можливим завдяки плідній співпраці міської влади з відповідними державними органами. Будівельно-монтажні роботи проведено за рахунок коштів ДФРР та місцевого бюджету, облаштування відбувалося за рахунок міського бюджету та коштів благодійників. На сьогодні дитсадок «Веселка» найсучасніший серед дитсадків міста та Луганської області.

Приділяємо увагу і населеним пунктам, які входять до нашої територіальної громади. Так, 18 вересня в дитячому садочку №45 «Джерельце» смт. Борівське введено в експлуатацію нову сучасну та економічну систему опалення. В блок-модулі встановлені котли, мережевий насос, рециркуляційні насоси та інше необхідне обладнання. Переваги цієї системи опалення економічність, зручність в експлуатації та обслуговуванні, компактні розміри, сучасний естетичний вигляд та головне -  відповідність усім вимогам пожежної безпеки. 

Спільними нашими зусиллями вирішено питання забезпечення шкіл медпрацівниками. 9 жовтня на міській сесії вирішено до штату закладів середніх загальноосвітніх навчальних закладів Сєвєродонецької міської ради ввести посаду «медична сестра». Також депутати виділили кошти для фінансування витрат на оплату праці медичних сестер. Ця кропітка робота була проведена з метою законодавчого урегулювання оплати праці цій категорії медпрацівників, яких нова державна реформа медичної сфери не врахувала. Тому депутатська група «Сєвєродончани» питання захисту здоров’я в школах наших дітей та питання фінансування медсестер взяла під особистий контроль. 

Також, велику увагу було приділено позашкільним навчальним закладам, відремонтовано будівлю Центру туризму (прилегла територія, ганок, конференц-зала, сантехвузли, коридори, частково замінені вікна та інш.). Для закладу було придбано ноутбук, проектор, радіомікрофон, стільці. Був відремонтований оглядовий балкон Дитячої-юнацької спортивної школи № 1 з плавання.

Міська влада приділяє увагу і господарській частині, щоб діти та працівники навчальних і виховних закладів почувалися комфортно, достойно та безпечно. Так, у цьому році за бюджетні кошти для дошкільних навчальних закладів було придбано електричні плити (17 шт.), жарову шафу, праски (15 шт.), пилососи (50 шт.), двоярусні дитячі ліжка (520 шт.), кухонне приладдя (575 шт.), дитячий посуд (4925 шт.), обладнання для харчоблоку (ДНЗ №43), холодильник (для НВК «Гармонія), пральну та сушильну машини, прасувальний прес (ДНЗ №43) та багато іншого.

Нова державна реформа Міністерства освіти і науки «Нова українська школа» не обійшла і наше місто. У Сєвєродонецьку для оснащення класів навчальних закладів придбано комплекти меблів для кабінетів початкових класів (1341 шт.), комплекти шаф (47 шт.), ноутбуки для комплектування кабінетів початкових класів (47 шт.), проектори (10 шт.), дидактичні матеріали (2540 шт.); комплекти: інтерактивні дошки з встановленим базовим програмним забезпеченням, ноутбуки, короткофокусні проектори для оснащення кабінетів природно-математичних предметів (22 шт.).

Для інклюзивних класів у школах придбано проектори (10 шт.), ноутбуки (11 шт.), БФП (8 шт.), а для оснащення інклюзивних груп в ДНЗ - ноутбуки (4 шт.) і БФП (4 шт.). Для спеціального класу в СЗШ № 11 закуплено інтерактивну дошку з встановленим базовим програмним забезпеченням, ноутбук та короткофокусний проектор.

Виконані капітальні ремонти в дошкільних, позашкільних і шкільних закладах освіти: монтаж автоматичних установок пожежної сигналізації (АУПС) та систем оповіщення про пожежу; систем опалення з встановленням приладів обліку тепла; приміщень харчоблоків; м’якої покрівлі; заміна віконних блоків; ремонт електромереж (приєднання до електричних мереж Сєвєродонецького РЕМ ТОВ «ЛЕО»), пожежних сходів; ремонт сантехвузлів.

Проведено поточні ремонти: встановлення елементів дитячих майданчиків в дитячому навчальному закладі № 43 «Веселка», ремонт ганку комунального дошкільного навчального закладу (ясла-садок) комбінованого типу № 43, ремонт ганку середньої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 20. Виконано також поточний ремонт дощової каналізації спортивної зали в навчально-виховному комплексі «Гармонія», ремонт музичної зали середньої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №11, ремонт підлоги харчоблоку комунального дошкільного навчального закладу (ясла-садок) комбінованого типу №38 «Росинка».Також, у зв’язку з відкриттям нової котельної в яслях-садочку «Джерельце» (смт. Борівське) проведено ремонт системи опалення.

Виконано вперше з часу відкриття (1989 рік) капітальний ремонт приміщень басейну у школі №18, в якому молодших школярів навчають плавати. Планується відновити заняття з плавання і цілий ряд позакласних заходів. Для цього потрібна хлораторна установка, щоб очищення басейну привести у відповідність до санітарно-гігієнічних норм. У листопаді зроблений капітальний ремонт душових, роздягальнь, вестибюля, коридорів та вбиральнь. Проведена заміна освітлення, водопостачання та водовідведення. За оцінкою керівництва школи ремонтні роботи виконані вчасно та якісно. Все зроблено за європейськими стандартами, яскраво, красиво. Ця школа єдина, яка має такий басейн з навчання молодших школярів плаванню. Плануємо продовження ремонтних робіт самої чаші та введення в дію роботи гуртків для молодших школярів: фітокафе, сауна, соляна кімната і звичайно ж, сам басейн.

Керівництво міської влади та наша депутатська група «Сєвєродончани» в умовах величезної кількості проблем міста (ремонт доріг і тротуарів, комунікацій, дахів, якісна робота тролейбусного управління, вивіз сміття, закупівля нової спецтехнікита обладнання для благоустрою, встановлення й реконструкція зупинок громадського транспорту та багато іншого) докладають максимум зусиль заради ефективного функціонування освітніх та виховних закладів. В планах на наступний 2020 рік мета міської влади та депутатської групи «Сєвєродончани» забезпечити подальше створення відповідних санітарно-гігієнічних та безпечних умов праці, навчання і виховання, здійснювати благоустрій територій, на яких розташовані заклади освіти. І ми це зробимо, адже діти – це наше майбутнє».

 

P.S. Публікуємо один з листів (текст в оригиналі) мешканців міста на адресу депутата депутатської групи «Сєвєродончани» Олени Буткової щодо оцінки проведеної міською владою роботи: «В этот прекрасный субботний вечер, хочу выразить благодарность городским властям, нахожусь под приятным впечатлением и захотелось этим поделится. Мы привыкли, к сожалению, обвинять, упрекать, видеть недостатки...Так вот, я о достоинствах. Очень приятно видеть, перевоплощение садиков (ремонт кухонь, полная замена техники, плит и т.д), замена кроватей, а вчера еще и столики собрали; детские площадки устанавливают в наших дворах, сделаны дороги в городе. Но больше всего меня радует, что работают городские центры для наших детей. Второй год водим сына в ЦДТ, очень довольны и до сих пор в шоке, что это бесплатно! А в начале месяца, просто ради сравнения, решили посетить отремонтированный клуб Самбо. До этого посещали платные секции, но были не в восторге. Так вот, я очень приятно удивлена, и когда вновь услышала, что это тоже бесплатно, не поверила своим ушам. На столько мы привыкли за все платить, а тут такая забота от города для наших детей. Спасибо огромное, Елена Вам лично и в Вашем лице всей команде. Очень хочется, чтобы все продолжалось так же, это очень важно, чтобы детям и подросткам было чем заняться. Нам нужны здоровые, сильные, творческие мальчишки и девчонки, и только совместными силами мы этого сможем добиться. Я верю, мы маленькими, но верными шагами движемся в верном направлении. Спасибо, так держать!»

Рейтинг: 
5
Средняя: 4.6 (11 оценок)