Громадські обговорення щодо встановлення тарифів на послуги з поводження з побутовими відходами відбулися у Сєвєродонецьку (+ ВІДЕО)

03-09-2021

03 вересня згідно з розпорядженням керівника Сєвєродонецької міської військово-цивільної адміністрації від 18.08.2021 р. № 1504 в актовій залі Управління житлово-комунального господарства (вул. Гагаріна, 115) відбулося публічне громадське обговорення на тему: «Про встановлення тарифів на послуги з поводження з побутовими відходами  на території Сєвєродонецької міської територіальної громади».

Головуючим на засіданні був заступник керівника Сєвєродонецької міської ВЦА Олег Кузьмінов. В обговореннях приймав участь начальник управління житлово-комунального господарства Антон Ковалевський. Відповідальним за організацію та проведення публічних громадських обговорень - директор ТОВ «ЕКО-МІСТО ГРУП» Костянтин Артюшенко. Загальне ведення заходу (протоколювання, контроль за голосуванням, підрахунок голосів та інше) здійснювало управління економічного розвитку Сєвєродонецької міської ВЦА.

Приводом до громадських обговорень та видання розпорядження стало звернення директора ТОВ «ЕКО-МІСТО ГРУП» від 01.08.2021 № 72 про встановлення тарифів на послуги з вивезення побутових відходів на території міської громади.

Для довідки: До липня 2021 року Сєвєродонецьку міську територіальну громаду щодо вивезення побутових відходів обслуговувало КП «СКС», а за результатами конкурсу «Про визначення виконавця послуг з перевезення побутових відходів території Сєвєродонецької територіальної громади»  від 22.06.2021 р. переможцем стало ТОВ «ЕКО-МІСТО ГРУП».

Інформаційні матеріал щодо встановлення тарифів на послуги з поводження з побутовими відходами (в частині вивезення та захоронення) по ТОВ «ЕКО-МІСТО ГРУП» були заздалегідь (згідно законодавства) оприлюднені на офіційному сайті Сєвєродонецької міської ВЦА в розділі «Економіка»→ «Тарифна політика». Крім того, з метою отримання пропозицій та зауважень, попередньо було надано адресу електронної пошти.

Заступник керівника Сєвєродонецької міської ВЦА Олег Кузьмінов повідомив: «Питання покращення системи вивезення та утилізації побутових відходів знаходиться на контролі керівництва. А у зв’язку з включенням до громади нових населених пунктів та значним розширенням її території воно набуло особливої уваги. За результатами прозорого конкурсу «Про визначення виконавця послуг з перевезення побутових відходів території Сєвєродонецької територіальної громади» визначено переможця, який приступив до виконання взятих зобов’язань. А відповідно для цього потрібно затвердити тарифи на послуги з поводження з побутовими відходами, а також розмір плати за послуги з вивезення та захоронення відходів. Слід зазначити, що надані ТОВ «ЕКО-МІСТО ГРУП» пропозиції з послуг не набагато, але нижчі по кожній позиції від попередньо обрахованих».

Під час обговорень директор ТОВ «ЕКО-МІСТО ГРУП» Костянтин Артюшенко розповів про потужності підприємства та перспективи і плани розвитку. Відповідаючи на запитання він повідомив, що планується вивіз побутових відходів з усіх населених пунктів, які входять до Сєвєродонецької міської територіальної громади. По вулицях планується встановити контейнери, як і у Сєвєродонецьку. Разом з тим, не відкидається і подворовий збір відходів, хоча так дорожче. Обговорювалося питання і функціонування сміттєпроводів у багатоквартирних будинках міста. У зв’язку з запровадженням розділу сміття по категоріях, як це робиться у більшості країн та вже запроваджується по багатьох містах України, потреба у сміттєпроводах відпаде. А це відповідно приведе до зникнення неприємних запахів, гризунів та комах у під’їздах. Крім того, це полегшить зайнятість двірників.

За результатами розроблених розрахунків ТОВ «ЕКО-МІСТО ГРУП», отриманих пропозицій та зауважень, а також обговорень учасниками заходу було одноголосно підтримано рекомендацію встановити тарифи на послуги з поводження з побутовими відходами (в частині вивезення та захоронення) за 1м3:

- від населення – 158,34 грн.;

- від населення (великогабаритні побутові відходи) – 174,23 грн.;

- від бюджетних установ, незакріплених міських територій та інших установ – 158,34 грн.

В залежності від видів благоустрою на 1-го проживаючого в місяць протокольно рекомендовано встановити наступний розмір плати за послуги з вивезення та захоронення відходів:

- багатоквартирні та одноквартирні будинки з наявністю усіх видів благоустрою (у тому числі гуртожитки для малосімейних) – 24,38 грн.;

- одноквартирні будинки з присадибною ділянкою за наявністю всіх видів благоустрою – 21,09 грн.; за відсутності каналізації – 21,53 грн.; за відсутності центрального опалення – 21,82 грн.; за відсутності центрального опалення (використання твердого палива), водопостачання, каналізації – 22,06 грн.

Після документального оформлення протоколу громадських обговорень, він буде поданий керівнику Сєвєродонецької міської військово-цивільної адміністрації для затвердження розпорядження щодо встановлення тарифів на послуги з поводження з побутовими відходами (в частині вивезення та захоронення) по ТОВ «ЕКО-МІСТО ГРУП».