«Грабували навіть мертвих». СБУ допитала бойовика окупаційної армії, захопленого у полон під Бахмутом

08-09-2023

СБУ продовжує документувати злочини учасників російських НЗФ, захоплених ЗСУ в полон на сході України.

У рамках досудового розслідування слідчі Служби безпеки допитали полоненого бойовика так зв. «2 АК» окупаційних військ, який входить до складу Південного військового округу рф.

Встановлено, що мешканець окупованого Антрацитівського району у 2014 році вступив до НЗФ «Всевеликое войско донское», У підрозділі «Волчья сотня» він отримав зброю та посаду стрільця. Потім був переведений до так зв. «7 ОМСБр нм лнр»

Брав участь у бойових діях проти сил АТО, у тому числі, в районі Світлодарської дуги. Від «отамана» казачих банд Козицина отримав медаль «За освобождение Донбасса».

Під час широкомасштабної російської навали зловмисник у складі 85 ОМСБр ЗС рф воював проти України на території Луганської та Донецької областей. Потрапив у полон у районі села Кліщївка поблизу Бахмуту.

Правопорушник надав слідчим СБУ свідчення щодо своєї участі у збройних формуваннях країни-агресора, своїх командирів, злочинів, вчинених окупантами.

Зокрема, він бачив, як російські війська обстрілювали Попасну Луганської області фосфорними боєприпасами. Був свідком того, як на Донеччині з дозволу командирів окупанти розкрадали обладнання захопленої ними Миронівської ТЄС, зрізали та збували на металобрухт металеві комплектуючі.

Грабували будинки місцевих мешканців, відбирали у людей автомобілі.

При цьому, мародерством займалися і командири.

Окупанти обкрадали і загиблих. Вони їздили по захоплених українських позиціях, обшукували полеглих українських бійців у пошуках коштовних речей, золотих обручок, ланцюжків та грошей. Особисто бойовику дісталися берці українського виробництва.

Зловмиснику повідомлено про підозру у посяганні на територіальну цілісність і недоторканість України та в участі у незаконних збройних формуванням (ч.2 ст.110 та ч. 2 ст.260 Кримінального кодексу України).

Йому загрожує до 10 років позбавлення волі та конфіскація майна.

Досудове розслідування проводять слідчі ГУ СБУ В Донецькій та Луганській областях за процесуального керівництва Луганської обласної прокуратури.

]]>3 управління ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях - м. Сєвєродонецьк]]>

]]>https://www.facebook.com/ssu.sievierodonetsk/posts/pfbid02cJaTghfDk1ndgu...]]>