#ГероїСередНас. Роман Водяник з Луганщини рятував поранених під обстрілами у Сєвєродонецькій лікарні

20-09-2022

Навіть під час під час жахливих обстрілів і гуманітарної катастрофи на Луганщині головний лікар Сєвєродонецької лікарні та голова фракції «Слуги Народу» у районній раді Роман Водяник залишався у місті - повідомляє ]]>ПП "Слуга народу"]]>. Рятував поранених, допомагав місцевим жителям й військовим. Під час одного з виїздів він потрапив під ворожий обстріл – автівка була вщент знищена, а Роман отримав контузію. Проте продовжив лікувати людей.

Сєвєродонецька лікарня продовжувала працювати до самої окупації – під постійними щільними обстрілами їй дивом вдалося вціліти. Хоча один із корпусів – той, що на окраїні міста – повністю зруйновано.

На щастя, в інших будівлях лікарні були певні запаси ліків та продовольства. Воду, паливо, генератори, їжу та додаткові медикаменти раз на три дні доставляли співробітники обласної влади, бо в самому Сєвєродонецьку вже не було світла, опалення та води.

«Це був час, коли санітарка ставала медсестрою, а медсестра ставала лікарем. Не було поділу: це лікар-хірург чи терапевт. Навіть деякі мешканці міста приходили і казали: ми хочемо вам допомагати. Брали авто швидкої допомоги, самі виїжджали, брали пацієнтів, привозили і разом допомагали. Вражала згуртованість людей, які до останнього трималися і підтримували одне одного», – розповідає Роман.

Лікували як людей з пораненнями так і пацієнтів із різними захворюваннями. Окрім медичної допомоги, займалися ще й евакуацією населення. Роман радіє: за час евакуації не загинув жоден пацієнт.

Проте на жаль, під постійним ворожим вогнем не обійшлося без втрат серед медиків. Загинула одна бригада швидкої допомоги. Також лікарня втратила п’ятьох технічних працівників, які відновлювали можливість медзакладу працювати.

Поранення отримав і сам Роман: саме коли він був за кермом, медично-санітарна машина потрапила під обстріл. Лікар отримав контузію, поранення голови і ноги. Скромно каже: не вважав це серйозним пораненням, все швидко загоїлось. Тож не брав часу на відновлення, а продовжив працювати в лікарні.

25 червня Сєвєродонецьк був повністю захоплений рашистами. Роман із іншими співробітниками лікарні виїхали до Дніпра наприкінці травня – тоді працювати було вже неможливо.

«Працювали до останнього, поки діяла лікарня. А лікарня діє там, де є пацієнти. Людей не можна кидати! Вони повинні отримувати допомогу максимально швидко. Але надавати її вже було неможливо. Інфраструктура, генератори, водопостачання, каналізація були розбиті. Лікарня не мала змоги працювати далі», – згадує лікар.

Але колектив не опускає руки. Більшість евакуювались на Дніпропетровщину. Тож саме тут, у Дніпрі, нещодавно відновила роботу Сєвєродонецька багатопрофільна лікарня.

Хоч стаціонару немає, лікарі надають амбулаторну допомогу: це гастроскопія, колоноскопія, ендоскопія, консультації кардіолога чи терапевта, видача довідок, щеплення. Для цього орендували приміщення медцентру, частину обладнання вдалося вивезти з Сєверодонецька, інше надали гуманітарні організації та військові адміністрації.

«На сьогодні більшість наших пацієнтів – переселенці, які йдуть до «свого» лікаря, в якого лікувались у мирний час. Є пацієнти з Сєвєродонецька, але є і дніпряни, і мешканці області», – ділиться Роман.

Депутат мріє про єдине: перемогу України та повернення додому. І вже будує плани з відновлення рідної лікарні у Сєвєродонецьку: каже, вона буде ще кращою, ніж була.

«Ми вже зараз будуємо плани. Готуємо обладнання: генератори, транспорт. Розуміємо, що повернемося на територію, яка зруйнована, і вже продумуємо, як будемо відновлювати хоча б невідкладну первинну допомогу, доставку пацієнтів», – каже Роман.

А робити це він планує вже зовсім скоро. Бо вірить, що Новий рік святкуватиме вже в рідному Сєвєродонецьку – мирному та звільненому від окупантів.

Джерело: ]]>https://sluga-narodu.com/heroi-sered-nas-roman-vodianyk-z-luhanshchyny-r...]]>

Средняя: 3.7 (3 оценок)