Фонд сприяння демократії Посольства США проводить грантовий конкурс
Тривалість проекту: 5-12 місяців
Кількість грантів: до 20 залежно від якості поданих заявок
Сума гранту: від мін. 25 000 до макс. 250 000 доларів США
Загальне доступне фінансування: 800 000 дол. США
Тип фінансування: FY/23 AEECA
Очікувана дата початку програми: 1 вересня 2023 року
Кінцевий термін подачі заявок:термін подачі необмежений у часі
Оголошення цього конкурсу не зобов’язує уряд США його профінансувати.
Програма Фонду сприяння демократії відкрита до проектних заявок, які відповідають цілям програми і включають такі компоненти, але не обмежуються лише ними:
• Захист прав людини, в тому числі прав ветеранів, прав сімей загиблих українських воїнів, осіб, які пережили російський полон, внутрішньо переміщених осіб, людей з інвалідністю та інших незахищених верств населення;
• Підтримка зусиль, спрямованих на відродження та реконструкцію звільнених територій Україні;
• Розширення можливостей новостворених неурядових організацій в Україні та сприяння залученню громадськості, сприяння діяльності неурядових організацій та ініціатив у звільнених регіонах України;
• Сприяння прозорій діяльності державних органів влади та боротьбі з корупцією (з фокусом на регіональному рівні);
• Підвищення обізнаності громадян України щодо потенційних викликів, пов’язаних із війною (наприклад, мінна освіта цивільного населення);
• Сприяння громадянській освіті та громадській активності (особливо серед молоді).
Учасники та цільова аудиторія:
Громадські активісти, представники місцевої та центральних органів влади, представники та лідери вразливих груп населення, журналісти, особи, які приймають рішення, регіональні чи національні лідери думок.
Обмеження фінансування:
Фінансування може бути спрямоване лише на користь громадян України на території України. Фінансування не може бути витрачено на політичні цілі, а також на заклики до дій, що суперечать офіційній позиції Державного департаменту США.
Кандидати, які можуть претендувати на отримання фінансування:
Подавати заявки можуть українські неурядові організації, зареєстровані відповідно до законодавства України, які мають досвід роботи у сфері реалізації проектів.
Прибуткові або комерційні організації, державні установи, іноземні організації, фізичні особи не мають права приймати участь в грантовому конкурсі.
Правила подачі заявок
Необхідно надіслати наступні документи:
1. Обов’язкові форми для заповнення:
- SF-424 (Заява організації на отримання федерального гранту) https://eca.state.gov/files/bureau/sf424_1.pdf
- SF-424A (Інформація про кошторис для програм не пов’язаних з будівництвом) https://eca.state.gov/files/bureau/sf424a-v1_0.pdf
- SF-424B (Заповнюється лише у випадку, якщо організація не зареєстрована в системі SAM.gov) https://www.sba.gov/sites/default/files/sf424b_non-contstruct_programs.pdf
2. Стислий опис проекту: окрема сторінка, на якій вказано повна назва організації, ПІП голови організації, дата подачі заявки на участь в конкурсі, назва проекту, тривалість проекту (очікуваний початок та кінець проекту), коротко описана мета проекту.
3. Проектна заявка (максимум 3 сторінки): Фонд сприяння демократії пропонує форму заявки, доступну тут . Ви можете використати власний формат проектної заявки, але вона має включати наступні компоненти:
• Стислий опис проекту. Короткий виклад запропонованого проекту, включно з цілями проекту та очікуваними результатами.
• Інформація про організацію. Опис попередньої та поточної діяльності організації, який демонструє здатність реалізувати проект, включно з інформацією про всі попередні гранти від Посольства США та / або інших урядових установ США.
• Постановка проблеми. Чіткий, короткий та обґрунтований виклад проблеми, яка потребує вирішення, та навіщо потрібен запропонований проект.
• Цілі та завдання проекту. “Цілі” пояснюють чого хоче досягти заявник. «Завдання» стосуються проміжних досягнень на шляху до цілей. Вони повинні бути досяжними та вимірюваними.
• Програмна діяльність. Опишіть програмну діяльність та те, як вона допоможе досягнути поставлених цілей.
• Методи та дизайн програми. Опишіть як працюватиме проект для вирішення заявленої проблеми та досягнення мети. По можливості надайте логічну модель.
• Календар заходів. Надайте графік виконання проектних заходів. Зазначте дату, час та місце проведення запланованих заходів та подій.
• Основний персонал: Імена, посади, роль в проекті та досвід / кваліфікація основного персоналу залученого до проекту. Вкажіть, яку частину їх робочого часу буде затрачено на реалізацію даного проекту.
• Партнери. Вкажіть назви та внесок ключових партнерських організацій.
• План моніторингу та оцінки програми. Це важливий компонент усіх успішних проектних заявок. Зазначте, як здійснюватиметься моніторинг виконання проекту, аби переконатись в тому, що всі заходи відбуватимуться вчасно, а також, яким чином буде здійснюватися оцінка програми на відповідність цілям проекту.
• Фінансування проекту після закінчення дії гранту. Бачення організації того, яким чином проект буде продовжуватися після закінчення тривалості гранту або наявність гарантій продовження фінансування з інших джерел (якщо такі наявні).
4. Обґрунтування видатків бюджету: Після заповнення форми кошторису SF-424A (див. вище) надайте окремий опис кожної з бюджетних підстатей. Див. розділ H. Інша інформація: Вимоги щодо подання бюджету наведений нижче для отримання додаткової інформації.
5. Додатки:
• Резюме основного персоналу, який бере участь в реалізації проекту (макс. 1 сторінка на людину)
• Листи підтримки від партнерів, в яких детально вказано їх роль та участь у проекті
• Копії реєстраційних документів організації
• Офіційні листи-дозволи, якщо вимагаються для проведення програмних заходів.
6.Унікальний ідентифікатор юридичної особи (UEI) та система управління грантами (SAM.gov)
Усі документи проектної заявки необхідно надіслати електронною поштою на адресу KyivDemGrantsstate [dot] gov
Повна версія оголошення про грантовий конкурс наявна тут.
Посольство США в Україні
https://ua.usembassy.gov/uk/education-culture-uk/democracy-commission/