Ви тут:

ФIЗИЧНА ТЕРАПIЯ, СОЦIАЛЬНИЙ РОЗВИТОК, ПСИХОЛОГIЧНА ПIДТРИМКА: ЯКI ПОСЛУГИ У СЄВЄРОДОНЕЦЬКУ ОТРИМУЮТЬ ДIТИ З IНВАЛIДНIСТЮ

10-12-2021
Категорія: 

Люди з iнвалiднiстю – рiвноправнi члени суспiльства, яким необхiдний безбар’єрний доступ до освiти, роботи та самореалiзацiї. Почати надавати допомогу якомога ранiше та сприяти адаптацiї людини в суспiльствi з дитинства – мета Центру комплексної реабiлiтацiї для дiтей та осiб з iнвалiднiстю мiста Сєвєродонецька. Директорка центру Ольга Степова в ефiрi телеканалу «СТВ» розповiла про дiяльнiсть закладу та послуги, по якi можна до нього звернутися

Турбота вiд перших днiв

– У нас є декiлька напрямiв основних. Це послуги раннього втручання для дiтей раннього вiку, вiддiлення психолого-педагогiчної реабiлiтацiї, вiддiлення соцiальної реабiлiтацiї i вiддiлення фiзичної реабiлiтацiї, – розповiла панi Ольга. – Оскiльки ми – центр комплексної реабiлiтацiї, то маємо працювати комплексно та охоплювати максимально всi сфери розвитку дитини чи пiдлiтка. Так само працюємо з молоддю вiд 18 до 35 рокiв.

Центр отримує фiнансування з мiсцевого бюджету, усi послуги для громадян є безоплатними, робота фахiвцiв оплачується з коштiв територiальної громади.

– Щороку ми намагаємося розширювати свою матерiальну базу, оновлювати її, купувати щось сучасне, нове, цiкаве, що допоможе i фахiвцям, i дiтям, – зазначила директорка закладу. – I цього року також нам було видiлено понад 600 тисяч гривень на обладнання для фiзичної реабiлiтацiї, сучасний апарат MOTOmed для лiкування захворювань опорно-рухової системи й обладнання для фiзiотерапевтичного кабiнету. У нас було суттєве навантаження на апарат електротерапiї, бо вiн був один, а дiтей багато, тож щоб одночасно двом дiтям надавати процедури електротерапiї, ми придбали ще один апарат. Також придбали програмне забезпечення для занять iз дiтьми.

Фiзична реабiлiтацiя

За рекомендацiєю лiкаря дiти проходять у центрi повний комплекс процедур. Коли дитина потрапляє на фiзичну реабiлiтацiю, вона протягом двох тижнiв вiдвiдує фiзiотерапевтичнi процедури, лiкувальний масаж, лiкувальну фiзкультуру або кiнезiотерапiю. Програму пiдбирають залежно вiд стану пацiєнта.

– Наш центр має сучаснi фiзiотерапевтичнi апарати, якi є не в кожному центрi реабiлiтацiї по Українi, – сказала Ольга Степова. – У нас є апарати для електротерапiї, магнiтотерапiї, пресотерапiї, ультразвук, лазер. Фiзiотерапiя, як i будь-який метод лiкування, має свої показання i протипоказання, i ми обов’язково враховуємо це, бо один iз найголовнiших принципiв роботи нашого центру – «Не зашкодь».

Соцiальна адаптацiя

Часто дiти з iнвалiднiстю з рiзних причин не вiдвiдують заклади освiти, обмежено спiлкуються зi своїми однолiтками. Однак для гармонiйного розвитку особистостi необхiдно перебувати в колективi, отримувати навички спiлкування. Для цього в центрi надають послуги соцiальної реабiлiтацiї. Заняття проходять у чотирьох групах за вiком.

– Група дiтей раннього вiку за методиками роботи дуже схожа на дитячий садок, у групах дiтей шкiльного вiку вже бiльше спiлкування, дидактичних iгор. Також у нас є старша група – тут уже бiльш специфiчнi форми роботи, оскiльки це пiдлiтки та молодь, бiльшiсть iз них уже отримали середню освiту i, на жаль, не продовжують навчання, тому наш центр – це часто єдине мiсце, де вони отримують розваги та спiлкування.

Минулого року в центрi започаткували новий напрям соцiальної реабiлiтацiї – трудовi майстернi. Це стало можливим завдяки участi у швейцарсько-українськiй програмi «Психiчне здоров’я для України». Проєкт трудових майстерень для дiтей та осiб з iнвалiднiстю розробили та реалiзували спiльно з сєвєродонецькою батькiвською громадською органiзацiєю «ДАР: ДОПОМОГА. АДАПТАЦIЯ. РЕАБIЛIТАЦIЯ». За кошти вiд Швейцарiї придбали рiзноманiтне обладнання для майстерень: гончарне коло, швацькі машинки, приладдя для виготовлення мила та свiчок, матерiали для творчостi.

– Навеснi дiти старшої групи вже займалися малюванням. Улiтку, коли було тепло, ми виносили на двiр бiля центру гончарне коло, i дiти пробували лiпити з глини – це було фантастично. Бiльшiсть iз них вперше бачили гончарне коло i вперше вправлялися з глиною, це було дуже цiкаво i нам, дорослим, тож можна уявити, наскiльки це сподобалося нашим пiдлiткам, – розповiла директорка центру. – Зараз, напередоднi зимових свят, ми робимо свiчки та мило, готуємося до ярмаркiв, де зможемо представити свої вироби. Це дуже цiкавий напрям, який дозволяє дитинi розкрити свiй творчий потенцiал i, можливо, знайти своє мiсце у свiтi.

Крiм того, у закладi дiє вiддiлення педагогiчної реабiлiтацiї, де з дiтьми iндивiдуально працюють логопед, практичний психолог, дефектолог.

Родини теж потребують пiдтримки

Також минулого року у центрi з’явився новий напрям соцiальної реабiлiтацiї – психологiчна пiдтримка для батькiв.

– Коли родина потрапляє у стресову ситуацiю, пов’язану з iнвалiднiстю дитини, дуже важливо вчасно надати пiдтримку батькам, щоби вони були ефективнi у своєму батькiвствi, мали ресурс допомагати своїй дитинi, – наголосила Ольга Степова. – Ми за те, щоб нашi батьки отримували допомогу в рiзних напрямах, не були сконцентрованi лише на дитинi, адже життя дуже рiзноманiтне.

Практичний психолог у центрi надає батькам безкоштовнi консультацiї. Батьки можуть звернутися з будь-яким запитом, не обов’язково питання має стосуватися дитини. Можна отримати поради вiд психолога щодо професiйної реалiзацiї, подружнiх стосункiв тощо. Також для батькiв дiтей з iнвалiднiстю по п’ятницях увечерi є можливiсть вiдвiдати артмайстерню i провести двi години за малюванням, спiлкуванням, обговоренням iдей.

Як звернутися?

Центр комплексної реабiлiтацiї для дiтей та осiб з iнвалiднiстю розташований у примiщеннi Управлiння соцiального захисту населення за адресою: вул. Новiкова, 15б. Якщо дитина має встановлену iнвалiднiсть i лiкар виписав їй iндивiдуальну програму реабiлiтацiї, батьки можуть звернутися за цiєю адресою до 22 кабiнету – там фахiвцi центру розглянуть програму, нададуть консультацiї та дадуть список документiв, якi необхiдно подати до управлiння соцiального захисту для зарахування дитини на реабiлiтацiю.

– Наостанок хочеться сказати, що якщо батьки бачать якiсь труднощi, то вони можуть звертатися до нашого центру за безоплатною консультацiєю педагогiв, логопеда, психолога та iнших спецiалiстiв, – пiдсумувала Ольга Степова. – Часто зараз зустрiчається така ситуацiя, коли дитина не починає розмовляти вчасно – i батьки чекають. Ми запрошуємо всiх: не треба чекати, звертайтеся до нас.

Відео: ]]>"Слово спеціаліста: Ольга Степова про реабілітаційні послуги для дітей та осіб з інвалідністю"]]> за посиланням ]]>http://luganskua.com/news/11960-fizichna-terapiya-sotsial-nii-rozvitok-p...]]>

]]>http://luganskua.com/news/11960-fizichna-terapiya-sotsial-nii-rozvitok-p...]]>





Рейтинг: 
Средняя: 5 (1 оценка)