ДЗВІН ЧОРНОБИЛЯ

26-04-2019

26 квітня виповнилося 33 роки з дня трагедії, що змінила назавжди долю багатьох українців, в тому числі сєвєродончан. Сьогодні біля пам’ятника жертвам Чорнобиля зібралися всі ті, хто й нині не забуває про ту страшну аварію та вшановує із року в рік пам`ять своїх друзів, колег, рідних.

На мітинг-реквієм прийшов віддати шану загиблим та висловити слова вдячності живим ліквідаторам Чорнобильської катастрофи в.о. міського голови Вячеслав Ткачук: «Сьогодні День пам`яті тієї страшної трагедії, яка сталася 33 роки тому, і ви – ті люди, що огородили, врятували і зробили все можливе, щоб ми не знали повторення тих страшних днів. Завдяки вам, справжнім героям, була ліквідована небезпека в так званій «зоні відчуження». Нехай пам`ятають про вас і ваш подвиг, який назавжди став прикладом мужності й патріотизму».

У свою чергу, голова Всеукраїнської громадської обласної організації інвалідів «Союз Чорнобиль Україна» Олексій Малик звернувся до усіх присутніх з проханням вшанувати пам`ять загиблих ліквідаторів хвилиною мовчання. Окрім цього, в спільній поминальній молитві об`єднав усіх присутніх протоієрей Георгій Сахнюк.

Зі свого боку голова сєвєродонецького товариства «Союз Чорнобиль України» Алевтина Аркадіївна Фіалковська побажала усім присутнім і чорнобильцям миру над головою, міцного здоров`я та щастя.

На знак пошани та пам’яті великого подвигу людей, які своїм життям закрили нас від біди, до пам’ятника були покладені квіти.

Незважаючи на те, що минають роки й десятиліття, день Чорнобильської катастрофи назавжди відбився в серцях кількох поколінь українців, і саме тому дуже важливо, щоб і надалі наші нащадки пам`ятали про тих, хто став на заваді неминучої біди.

Майже 350 000 українців взяли участь в ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи. Саме завдяки героїзму цих людей, їх самовідданості та бажанню захистити свій дім і рідних від смертельної небезпеки, ми маємо можливість жити, дивитися, як зростає нове покоління наших городян і пишатися своїм містом.