ДСНС: Занурюйся безпечно!

18-01-2023

19 січня - одне з найбільших церковних свят, Хрещення Господнє. Багато громадян проведуть цей день біля відкритих водойм та будуть занурюватися у воду. Для того, щоб свято не обернулося трагедією, необхідно чітко дотримуватися правил поведінки перебування на воді та льоду.

Важливо! Неприпустимим є купання в необладнаних для цього місцях з неперевіреним дном. Пам’ятайте: в реаліях воєнного часу у водоймах можуть бути вибухонебезпечні предмети.

Занурюватися можна лише в спеціально підготованих для обряду Водохреща ополонках, біля берега і під наглядом рятувальників та медичних працівників.

Щоб уникнути шоку від раптового переохолодження, перед купанням необхідно розігріти тіло і не пірнати різко; в ополонці перебувати не більше 5 секунд.

Кількість людей, що одночасно знаходиться у воді, не повинна перевищувати трьох осіб.

Після купання (занурення) розітріться махровим рушником, надягніть сухий одяг та випийте гарячого чаю з підготовленого термоса.

Дослухайтеся до порад рятувальників, щоб вшанування християнських традицій відбулося без ризику для життя.

]]>Головне управління ДСНС України у Луганській області]]>