До уваги людей похилого віку: як поводитись, щоб не наражатись на штраф у 17 тис.грн?
У зв’язку з набуттям чинності Постанови КМУ від 02 квітня 2020 року №255 звертаємо увагу на абзац третій пункту четвертого цієї постанови: Встановити, що особами, які потребують самоізоляції, є особи, які досягли 60-річного віку, крім осіб, які здійснюють заходи, пов’язані з недопущенням поширення COVID-19, забезпечують діяльність об’єктів критичної інфраструктури.
Тож, усі люди, які досягли віку у 60 років, мають дотримуватися самоізоляції, відповідно до пункту 17 цієї постанови їм забороняється самовільно залишати місце ізоляції. Порушення цього обмеження тягне відповідальність за статтею 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення, тобто накладання штрафу від 17 до 34 тис.грн.
Особам, які знаходяться на самоізоляції, дозволяється відвідування місць торгівлі продуктами харчування, засобами гігієни, лікарськими засобами, медичними виробами, які розміщені на відстані не більше ніж 2 кілометри від місця самоізоляції, за умови використання засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок без клапану видиху. Крім того, їм дозволяється двічі на день вигул домашніх тварин. Але це стосується лише тих людей, за якими відсутнє стороннє піклування.
Контроль за дотриманням режиму самоізоляції здійснюється працівниками Національної поліції та Національної гвардії, працівниками державних установ Міністерства охорони здоров’я епідеміологічного профілю, уповноваженими органами місцевого самоврядування.
Тож, якщо людину похилого віку на вулиці зупинить хтось з перелічених осіб, то треба сказати не лише те, що вона йде до магазину чи аптеки, але й те, що йти туди замість неї немає кому.
Не мають йти на самоізоляцію люди похилого віку, які працюють в системі охорони здоров’я та підприємствах (установах) критичної інфраструктури. Відповідно до статті 6 Закону України № 2163-VIII до об’єктів критичної інфраструктури можуть бути віднесені підприємства, установи та організації незалежно від форми власності, які:
1) провадять діяльність та надають послуги в галузях енергетики, хімічної промисловості, транспорту, інформаційно-комунікаційних технологій, електронних комунікацій, у банківському та фінансовому секторах;
2) надають послуги у сферах життєзабезпечення населення, зокрема у сферах централізованого водопостачання, водовідведення, постачання електричної енергії і газу, виробництва продуктів харчування, сільського господарства, охорони здоров’я;
3) є комунальними, аварійними та рятувальними службами, службами екстреної допомоги населенню;
4) включені до переліку підприємств, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави;
5) є об’єктами потенційно небезпечних технологій і виробництв.
Відповідно до підпункту 16 пункту 2 Постанови КМУ №255 забороняється перебувати на вулицях без документів, що посвідчують особу, підтверджують громадянство чи її спеціальний статус.
Тож, люди у віці 60 років та більше, крім працівників медичної сфери та об’єктів критичної інфраструктури, зобов’язані находитися увесь час вдома і можуть виходити з квартири лише в магазин чи аптеку, розташовані не більше ніж 2 кілометри та для вигулу домашніх тварин. І виключно в захисній масках. Усе інше вважається порушенням карантину, і за це поліція може притягнути винного до адміністративної відповідальності.
Тепер усі люди на вулиці мають мати при собі документи, що посвідчують особу. А люди похилого віку, що працюють в лікарнях, аптеках, на підприємствах (установах) критичної інфраструктури – документи, що посвідчують цей факт