До Сєвєродонецької міської ради завітав посол Бельгії в Україні
22 лютого Надзвичайний і Повноважний Посол Бельгії в Україні Люк Якобс у супроводженні Другого секретаря посольства пана Дірка Декостера з офіційним візитом відвідали Сєвєродонецьку міську раду та зустрілися з керівництвом міста, аби ознайомитись з суспільно-політичною та соціально-економічною ситуацією в місті, обговорити питання співробітництва.
Про це бельгійський дипломат сказав під час зустрічі з міським головою Валентином Казаковим. На зустрічі також були присутні перший заступник міського голови Ігор Слєсарєв, заступник міського голови Інна Фесенко, секретар міської ради Ельвіна Марініч.
Візит пана Посла проходив у рамках проведення третього майстер класу «Сучасні методи роботи музею». Тому також обговорили сучасне становище музеїв на території міста. Зокрема міський голова зосередив увагу на музеї, що знаходиться на території Азоту. Цей музей пов’язаний з розвитком міста і власне хімічної промисловості.
Місцеві музеї, галереї та бібліотеки проводять історичне дослідження, які мають велике значення для представників з Бельгії.
«Дуже дякую, пане мер, за те, що ви знайшли час для цієї зустрічі. Я регулярно відвідую цю частину України через те, що Бельгія має певні зв’язки з цим регіоном. Цей зв’язок датується серединою ХІХ ст. – початком ХХ ст. та має історичне значення. І кожний візит є дуже важливим, оскільки це можливість краще зрозуміти Україну, її політичні, економічні проблеми. Це розуміння має велике значення, оскільки допоможе змінити бельгійську політику стосовно не лише країни, а й регіону і цього міста», - наголосив Люк Якобс.
Міський голова Валентин Казаков у свою чергу надав розгорнуту інформацію стосовно економічного стану в місті та наголосив на головних нагальних завданнях виконавчої влади міста: «Основне завдання - це зайнятість населення, створення нових робочих місць, перебування тих нових умов для бізнесу, при яких люди могли буті зайняті продуктивною працею. Сьогодні це може бути розвиток будівельної індустрії, на другому місці - це вирішення проблем з енергетики, пов'язаних з впровадженням нових технологій. На третьому місці - це переробка сільськогосподарської продукції».
Пан Люк Якобс розповів про досвід індустрії Бельгії, що пройшла свого часу повну трансформацію, про вимушене перебудування хімічної, легкої промисловості та машинобудування. Він підкреслив, що у реаліях сьогодення важливо робити наголос на малому та середньому бізнесі, IT-технологіях.
Міський голова погодився з необхідністю трансформації індустрії: «Нас саме життя підштовхне до розвитку біотехнологій. Я думаю, що в нашому регіоні прийдеться відновити виробництво соди. Також в Луганській області є ще по́клади вугілля. На мою думку, розвиток різного виду технологій, пов'язаних з вуглеводнями, буде переважати тут. Причому, скоріш за все, це будуть методи незвичайні, інші технології, які були тут розроблені, наприклад, з підземної газифікації. Це може бути одним з нових етапів для розвитку в нашому регіоні як енергетики, так і хімії.
У нас в регіоні значні проблеми з електроенергією. У планах обладміністрації побудувати велику підстанцію в місті Кремінна для забезпечення стабільної подачі електроенергії до нашого регіону. Це є основною умовою, для того щоб потім починати розвивати будь-який бізнес. Сподіваюсь, що протягом двох років ця велика підстанція буде створена. Другий момент - це (ініціювала і ОДА, і депутатський корпус) з'єднання залізної дороги, яка є на півночі нашої області в районі Новоайдару і Старобільська з основною магістраллю, що йде на Харків. Це дасть можливість тим регіонам поліпшити інфраструктуру», - сказав Валентин Казаков.
Під час розмови активно обговорювалися питання: енергозбереження, використання гелієвих батарей, велася мова про впровадження реформи децентралізації, перспективи створення об’єднаних територіальних громад; соціального забезпечення внутрішньо переміщених осіб, а саме можливості їх працевлаштування, надання їм приміщень для тимчасового перебування, медичне обслуговування тощо.
Посол наголосив на важливості налагодження тісних економічних зв’язків з містом та на співпраці з бельгійським бізнесом, створення та реалізації спільних проектів, залучення інвестицій в розвиток міста та покращення бізнес-клімату для іноземних компаній.
Перший заступник міського голови Ігор Слєсарєв висловив стурбованість, що бізнес має певні побоювання щодо інвестування: «Близькість військових дій і близькість лінії розмежування - це головна небезпека, яку бачить бізнес. Основна наша робота буде спрямована на те, щоб переконати суб'єктів інвестування про те, що тут нема чого бояться. Можна розвивати бізнес. Будемо робити наголос на малий і середній бізнес. Є місцеві бізнесмени, які вже зараз готові розвивати IT - технології».
На пропозицію бельгійського дипломата представникам від міської влади та бізнесу приїхати до Брюсселю Ігор Слєсарєв відповів: «Ми у цьому році активно займемося розробкою інвестиційних планів, проектів. Розробимо каталог інвестиційної привабливості, який зможемо надати інвесторам з усіх країн. Ми з задоволенням приймемо запрошення завітати до Брюсселя та надамо всі можливі варіанти для залучення інвестицій у наш регіон».
Міський голова та Посол Бельгії в Україні окреслили перспективний напрямок для того, щоб інтереси Бельгії були представлені у нашому регіоні та обговорили, який вид бізнесу можна тут розвивати. Зокрема Люк Якобс зазначив, що крім експорту, можливе також вирішення питань, пов`язаних з енергетикою та з новими технологіями, як наприклад, впровадження будівництва потужної сонячної електростанції. Можливість створення повітряного парку, який би генерував повітряну енергію. У свою чергу міський голова погодився з перспективністю співпраці саме у цих напрямках.
Наприкінці бесіди Надзвичайний і Повноважний Посол Бельгії в Україні Люк Якобс подякував міському голові та його заступникам за зустріч, а також за повну та змістовну інформацію стосовно не лише проблем, а й можливостей, які наразі має місто.
Відділ внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю міськради