До Сєвєродонецька завітали представники Міжнародного Республіканського Інституту

11-05-2018

3-4 травня депутати та посадовці Сєвєродонецької міської ради взяли участь у навчальному семінарі, проведення якого організував Міжнародний Республіканський Інститут (МРІ). МРІ фінансується Агенцією з міжнародного розвитку США.

3 травня перед початком семінару міський голова Валентин Казаков зустрівся з директором Міжнародного республіканського інституту Майклом Дракменом.

Під час зустрічі міський голова ознайомив гостя з суспільно-політичною та соціально-економічною ситуацією в місті, подякував за візит до Сєвєродонецька та наголосив на необхідності проведення освітніх семінарів.

Майкл Дракмен розповів про мету та завдання цих семінарів, зазначивши, що це лише перший, а незабаром буде проведено й наступний з того напрямку, який вибере Сєвєродонецька міська рада.

На початку семінару до організаторів, спікерів і присутніх звернулась секретар міської ради Ельвіна Марініч: «Це довгоочікувана зустріч, і я сподіваюся, що цей навчальний семінар буде ефективним для наших депутатів, посадовців, і врешті-решт, для всіє громади».

Експерт Інституту політичної Освіти Олександр Солонтай викладав форми, методи та інструменти роботи депутата місцевої ради, зокрема права та обов’язки, контрольні функції, учать депутата у діяльності ради та його роботу з виборцями. Також Олександр Солонтай торкнувся актуальної теми децентралізації та її впливу на роботу місцевих рад, на пов’язані з цим зміни у законодавчій базі.

Правознавець, експерт з питань місцевого самоврядування, заслужений юрист України Борис Руснак зосередив увагу присутніх на регламенті ради. Експерт також приділив увагу організаційно-правовим засадам функціонування депутатських груп і фракцій, використанню можливостей погоджувальної ради.

Наступний день семінару Олександр Солонтай і Борис Руснак присвяти особливостям бюджетного процесу в місцевих радах, а саме процесу складання, розгляду, затвердження та виконання місцевих бюджетів, джерелам наповнення місцевого бюджету, аналізу виконання місцевого бюджету тощо.

Наприкінці дводенного семінару учасники обмінялися думками. Спікери подякували всім за активність, а учасники – за корисні знання та застосування їх на практиці.

За ініціативи міського голови Валентина Казакова для представників Міжнародного Республіканського Інституту була організована екскурсія містом. Вони побували у Сквері Гоголя, подивилися на інфрачервоне опалення тенісних кортів КДЮСШ-1, відвідали нові райони міста з житловими комплексами «Оріана» та «Оберіг», не залишили осторонь свого візиту й основні архітектурні споруди Сєвєродонецька: Льодовий Палац спорту, Луганський обласний академічний український музично-драматичний театр, Свято-Христоріздвяний кафедральний Собор, храмовий комплекс на «Лісовій Дачі».

Відділ внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю міської ради