До Дня Конституції України відбулася урочиста церемонія покладання квітів до пам’ятників Т.Г. Шевченка та І.Я. Франка

27-06-2019

27 червня у Сєвєродонецьку з нагоди відзначення Дня Конституції України відбулося урочисте покладання квітів до пам’ятника Т.Г. Шевченка та пам’ятника І.Я. Франка.

У заході взяли участь в.о. міського голови Вячеслав Ткачук, депутат міської ради, голова депутатської групи «Сєвєродончани» Ігор Бутков, депутат міської ради, представник депутатської групи «Сєвєродончани» Андрій Гавриленко, заступник міського голови Ірина Степаненко, керуючий справами виконкому Юрій Журба, члени виконкому, керівники й працівники виконавчих органів і комунальних закладів міської ради, учнівська молодь, представники підприємств, установ, організацій, силових структур та активні мешканці Сєвєродонецька.

З нагоди свята в.о. міського голови Вячеслав Ткачук звернувся до присутніх: «Шановна спільнота! Дорогі сєвєродончани! Від імені міської ради вітаю вас з державним святом - Днем Конституції України! Минає 23 роки з того часу, як наша країна отримала важливий, основоположний, новітній державотворчий документ. Україна має багатовікову конституційну традицію, а тому наша Конституція несе в собі кращі здобутки світової політичної еліти. У ключових своїх положеннях пройшла випробування часом. А у частині визначення прав та свобод людини вона вважається однією з найпрогресивніших у світі. Як записано в Конституції, людина та її життя визнане найвищою цінністю. Коли кожний громадянин це відчуває – це і є ознакою демократичної держави. Ми прагнемо, щоб задекларовані права стали реальністю. Головним обов'язком кожної посадової особи або  державного службовця є виконання основного завдання держави - працювати на благо та процвітання свого народу. Водночас важливо розуміти, що успіх прийде тоді, коли кожен громадянин України не лише буде користуватись правами і свободами, а належним чином буде виконувати свої обов’язки. Від щирого серця бажаю миру, стабільності та процвітання: нашій країні, нашому славному Сєвєродонецьку та кожному з вас! Зі святом! З Днем Конституції України!»

Депутат міської ради, голова депутатської групи «Сєвєродончани» Ігор Бутков, вітаючи мешканців міста, наголосив: «Дорогі земляки! Сьогодні, у переддень свята, я вважаю, що правильніше звернутися – шановні громадяни України, бо Конституція захищає наші громадянські права – ті самі природні права, із-за яких Тарас Григорович Шевченко 25-ть років провів у рекрутах. Це ті права, за які боролися покоління українців: за свободу мислити, за свободу розмовляти рідною мовою. Це і є наша Конституція. Інший відомий українець, В’ячеслав Чорновіл, який передчасно загинув, а, можливо, міг би стати президентом України, говорив: «Примушувати людей спілкуватися іншою мовою – це є мовне каліцтво». І ми про це повинні пам’ятати. Конституції деяких країн написані людською кров’ю у боротьбі за свої права. Наша Конституція, у порівнянні з іншими, нам дісталася легко, і це потрібно берегти та не порушувати її принципи та природні людські права. Я хотів би, щоб громадяни України завжди залишалися справжніми волелюбними громадянами ВЕЛИКОЇ ВІЛЬНОЇ УКРАЇНИ!»

Після привітань та поздоровлень присутні сєвєродончани та гості міста поклали квіти до пам’ятника Т.Г. Шевченка та пам’ятника І.Я. Франка.

В рамках святкувань Дня Конституції України на сєвєродончан та гостей міста також чекають наступні заходи:

- Патріотична бібліовітрина «Конституція – гарантія права і свободи» (до 30.06.2019) - КЗ «Сєвєродонецький міський Палац культури» (пр-т Хіміків,28. Телефон для довідок 4-42-00);

- Фільм для молоді на тему «Історія Української Конституції» (16:00 год. 27.06.2019р.) - Філія КЗ «Сєвєродонецький міський Палац культури» смт. Борівське (глядацька зала);

- Тематичний вечір «Конституція – оберіг нашої державності» (13:00 год. 28.06.2019) - Філія КЗ «Сєвєродонецький міський Палац культури» смт. Сиротине (актова зала);

- Виставки- календарі «Відродження української духовності» та «Я – українець. Є у мене право!» (27-30.06.2019р) - КЗ «Сєвєродонецька міська публічна бібліотека» (пр-т Центральний, 54. Телефон для довідок 4-01-93);

- Час громадянства «Конституцією вивчаємо, пам’ятаємо, поважаємо…» (10:00 год. 28.06.2019р.) - КЗ «Сєвєродонецька міська бібліотека для юнацтва ім. Й.Б. Курлата» (вул. Курчатова, 17).

Конституція України була прийнята Верховною Радою о 9:20 ранку 28 червня 1996 року. Вона стала першою загальновизнаною у всьому світі Конституцією незалежної української держави. І це єдине свято, котре прописане у самій Конституції: «Стаття 161. День прийняття Конституції України є державним святом - Днем Конституції України».

Средняя: 5 (2 оценок)