До 40-річчя введення військ до Афганістану відзначено бойових побратимів міської ради воїнів-інтернаціоналістів
24 грудня на засіданні Правління Сєвєродонецької міської ради воїнів-інтернаціоналістів УСВА нагороджено бойових побратимів організації з нагоди 40-річчя ведення військ до Афганістану.
В.о. міського голови Вячеслав Ткачук звернувся до присутніх: «25 грудня - день пам'яті. 15 тисяч хлопців залишилися в Афгані назавжди. Я не знаю, чи є такий вищий знак відмінності, який би міг повністю відобразити або розповісти про ваш подвиг, про те, як ви, ризикуючи своїм життям, виконували наказ. Важливо, щоб у суспільстві, в уряді знали, що ви є. І ніхто не мав права навіть подумати, щоб забрати у вас заслужене. Як би не було складно в міській раді, ми завжди знаходили і будемо знаходити рішення ваших питань, наскільки це можливо. Найперше і найважливіше для вас - це матеріальна підтримка, підтримка моральна, сприяння вам у ваших починаннях, планах, щоб можна було їх реалізувати. Бажаю вам міцного вам здоров’я, миру та достатку», - побажав Вячеслав Петрович і передав слова вдячності за виконаний громадянський обов’язок та вітання з Новим роком від депутатської групи «Сєвєродончани» та її керівника Ігоря Буткова.
Голова міської ради воїнів-інтернаціоналістів УСВА Сергій Сізов відзначив бойових побратимів орденами і медалями «40 років з дня введення військ в Афганістан», почесними грамотами та подякою міської ради воїнів-інтернаціоналістів УСВА.
***У 1978 році в Афганістані почалася громадянська війна. У березні 1979 року, під час бунту в місті Герат, послідувало перше прохання афганського керівництва про пряме радянське військове втручання (всього таких звернень було близько 20).
У перших числах грудня 1979 року міністр оборони СРСР Маршал Радянського Союзу Д. Ф. Устинов довів до керівного складу Генерального штабу інформацію про те, що найближчим часом, можливо, буде прийнято рішення про направлення до Афганістану радянських військ в кількості до 75 тис. чол.
22 або 23 грудня 1979 радянський посол сповістив афганську сторону, що радянське керівництво в повному обсязі вирішило задовольнити прохання про направлення військ до Афганістану та 25 грудня 1979 р готове почати їх введення.
Початком переходу державного кордону міністр оборони СРСР встановив 15.00 московського часу 25 грудня 1979 р
Введення радянських військ в Афганістан передбачалося здійснити на двох напрямках за маршрутами Термез - Кабул - Газні і Кушка - Герат - Кандагар
Угруповання військ ТуркВО для введення в Афганістан виглядала наступним чином - 108-я і 5-я гвардійські механізовані дивізії, 56-я окрема десантно-штурмова бригада, 860-й окремий механізований полк, 353-а артилерійська бригада, 2 -я зенітна ракетна бригада; 103-тя гв. вдд і 345-й гв. Опдп.
Мета введення військ
Надання міжнародної фінансової допомоги дружньому афганському народу, а також створення сприятливих умов для заборони можливих анті афганських акцій з боку сусідніх держав.
Участь радянських військ в бойових діях на території Афганістану директивою не передбачалося. Більш того, не було визначено порядок застосування зброї навіть з метою самооборони. Малося на увазі, що наші з'єднання і частини стануть гарнізонами і візьмуть під охорону важливі райони і об'єкти, вивільнивши тим самим афганські війська для активних бойових дій проти опозиції, а також проти можливого зовнішнього противника.
Афганська війна йшла з 25 грудня 1979 до 15 лютого 1989 року, тобто 3340 днів. Після закінчення війни були опубліковані цифри загиблих радянських солдатів, це близько 15 тисяч військовослужбовців.
У горнилі афганської війни назавжди залишилися молодими 10 сєвєродонецьких хлопців. Першим обірвалося життя Валерія Беспарточного. Потім загинули Геннадій Поздняков, Сергій Колякін, Руслан Косарєв, Михайло Борматенко, Олександр Білоус, Ігор Беленець, В'ячеслав Голайко, Вадим Бугров, Олександр Джабраїлов. Пропав безвісти Віталій Курчин ...