Дітьми й онуками багата

30-12-2016

Напередодні новорічних свят 95-річна жителька Сєвєродонецька Марія Данилівна Руда приймала вітання з нагоди присвоєння їй звання «Мати-героїня».
Вручила почесну нагороду за підписом Президента України заступник начальника Управління праці та соціального захисту населення Сєвєродонецької міської ради Тетяна Іванівна Свиридова. Вона привітала героїню з відзнакою, а також із прийдешніми святами. «Мені дуже приємно вручити вам, шановна Маріє Данилівно, цю нагороду. Бажаю здоров’я, довгих років життя, добробуту, злагоди та миру вам і всій вашій великій родині», – сказала Тетяна Іванівна, бо М.Д. Руда насправді всього цього варта.
…Вона народилася в 1921 році у багатодітній родині, де виховувалося шестеро дітей. Закінчила 4 класи Новокраснянської середньої школи.
На тому її університети і закінчилися, розпочалося трудове життя.
Працювала санітаркою у лікарні селища Насветевич та у колгоспі на сільськогосподарських роботах. Вийшла заміж. Разом зі своїм чоловіком Василем Карповичем народила та виховала шістьох дітей – трьох доньок і трьох синів. Подружжя доклало багато зусиль, щоб всі вони виросли насамперед добропорядними, чуйними, відповідальними людьми.
Діти отримали професійну освіту, досягли певних успіхів у праці, мають власні сім’ї, є гарними батьками, підтримують між собою дружні стосунки.
Найстарша донька Валентина 1 травня цього року відсвяткувала 70-річний ювілей. Вона закінчила Сєвєродонецьке ПТУ №53 за спеціальністю «Лаборант хімічної промисловості». Працювала в Рубіжному на хімічному заводі «Барвник», а з 1967 року – машиністом насосних установок цеху нейтралізації та очищення виробничих стоків Сєвєродонецького об’єднання «Азот». Найменшенька Світлана у 1981 році закінчила Новокраснянську середню школу, потім – Рубіжанське технічне училище №10. Після навчання працювала продавцем у продовольчому магазині. Наталія за професією електромонтер по ремонту електроустаткування. З 1977 року працює на посаді машиніста насосних установок на Сєвєродонецькому об’єднанні «Азот». Багаторічна сумлінна праця Наталії Василівни неодноразово відзначалася подяками, грамотами. У 2010 році їй присвоєно звання «Почесний ветеран праці».
Микола та Сергій, як і їх старша сестра, закінчили ПТУ №53. Після служби в армії Микола працював слюсарем на багатьох підприємствах. А Сергій за спеціальністю – апаратник автоматизових хімічних виробництв. Працевлаштувався слюсарем-бляхарем на Рубіжанському хімічному заводі «Барвник». Після одруження переїхав у Чернівці. Працював на гумово-взуттєвому заводі. Віктор закінчив Рубіжанське ПТУ №11, працював теслярем на Рубіжанському хімічному заводі «Зоря».
Як учасник війни, Марія Данилівна Руда нагороджена ювілейними медалями. За характером жінка спокійна, добра, скромна та працелюбна. Вона – любляча бабуся для 13 онуків та 17 правнуків, завжди готова підтримати їх мудрою порадою.
Незважаючи на проблеми зі здоров’ям, Марія Данилівна як гостинна господарка щиро посміхалася всім, хто завітав привітати її з нагородою, та дякувала за візит.
Рідні М.Д. Рудої кажуть, що Марія Данилівна веде активний і здоровий спосіб життя. Її 90-річний ювілей відзначали в одному з міських кафе. Під час заходу іменинниця в танцях давала фору навіть кільком набагато молодшим за неї жінкам. Цю ж традицію планують продовжити й на сотий день народження героїні.

По матеріалам газети «Сєвєродонецькі вісті»