Депутати відправили міського голову у відставку
16-го грудня відбулося 22-ге (позачергове) засідання Сєвєродонецької міської ради VII скликання.
Основне питання в порядку денному – дострокове припинення повноважень Сєвєродонецького міського голови Валентина Казакова. В цей раз депутати вирішили відсторонити мера від займаної посади через отримання ним обвинувального акту в корупційній діяльності під час перебування в мерському кріслі. Сам міський голова на засіданні присутнім не був. Сесію вів секретар ради Ігор Бутков.
"Питання дострокового припинення повноважень міського голови виникло після отримання міською радою обвинувального акту в карній справі, - сказав під час обговорення відповідного проекту рішення Ігор Бутков. - Вважаю, що за факти, викладені в цьому обвинувальному акті, міський голова має відповідати політично. Політична його відповідальність полягає як раз в тому голосуванні, яке ми зараз проведемо. На мою думку, міський голова не може керувати міською радою, якщо він має такі звинувачення, які викладені в цьому акті».
Голосування проходило таємним шляхом. Відповідний проект рішення підтримало 25 депутатів. Цієї кількості голосів, відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування», вистачає для припинення повноважень міського голови.
Наступним рішенням обранці внесли зміни до міського бюджету на 2016-ий рік. Зокрема, передбачено виділення 309500 грн на оснащення кабінетів шкіл, 1,2 млн – закупівля спеціального медичного транспорту, 28 тис грн. – медіакомплекс в ЦНАП та інші статті видатків.
Внесені зміни до структури виконавчих органів Сєвєродонецької міської ради: прийнято рішення збільшити штат ЦНАПу на 3 одиниці, та УПтаСЗН – на 8 одиниць.
Затверджена ставка відрахувань до міського бюджету частини чистого прибутку (доходу) комунальними унітарними підприємствами у розмірі 0%.
Прийняли депутати звернення до Президента, Голови Верховної Ради України та Прем’єр-міністра України, голови Луганської ОДА – керівника Луганської ВЦА з приводу ситуації, яка склалася на ПрАТ “Сєвєродонецьке об’єднання Азот”. В листі депутати висловлюють свою стурбованість наміром адміністрації підприємства здійснити масове скорочення штату. «Повідомлено про намір адміністрації скоротити 1733 штатних одиниць. Це близько ТРЕТИНИ колективу! Стільки не працює на жодному підприємстві міста Сєвєродонецька. А постраждають ще декілька тисяч людей, в тому числі члени їх сімей», - говориться в листі.
У відповідності до викладеного в листі обранці висловили свої вимоги до адресатів:
"1. Ні в якому разі не допустити скорочення трудового колективу на ПрАТ “Сєвєродонецьке об’єднання Азот”.
2. Реанімувати хімічну галузь України шляхом зниження ціни на природний газ для підприємств хімічної промисловості України.
3. Пришвидшити підключення регіону і вказаного підприємства до ЄЕМУ (єдиної енергетичної мережі України).
4. Відновити виробництво метанолу на підприємстві для потреб ПАТ “Укргазвидобування”.
5. Прийняти економічно обґрунтований відсоток мита на мінеральні добрива та на хімічну органічну продукцію, що завозиться в Україну з іноземних країн, а в першу чергу, з Російської Федерації".
Всі питання порядку денного 22-ї (позачергової) сесії були розглянуті, і сесія була оголошена закритою.
"СВ"