Депутати прийняли звернення щодо призупинення продажу Палацу культури хіміків
Мешканці нашого міста приголомшені реальною загрозою втрати Палацу культури хіміків, адже він є не тільки візитівкою міста, а й осередком культури для багатьох сєвєродончан. Існує велика вірогідність, що наслідком продажу може стати зміна цільового призначення закладу, - йдеться у тексті звернення до Голови Правління ПрАТ “Сєвєродонецьке об’єднання Азот” Бугайова Л.С. та в.о. начальника Сєвєродонецького МВ державної виконавчої службу ГТУ юстиції в Луганській області Уварової Н.О., яке прийняли депутати 19 лютого під час засідання чергової сесії.
З цього питання доповідав депутат міської ради Андрій Гавриленко.
У зверненні депутатів міської ради зокрема зазначається, що в рамках зведеного виконавчого провадження на Палац культури хіміків, що належить ПрАТ «СЄВЄРОДОНЕЦЬКЕ ОБ'ЄДНАННЯ АЗОТ», накладено арешт та у найближчий час планується виставити його на продаж для погашення заборгованості з виплати заробітної плати. Але наразі підприємством самостійно погашено 2/3 заборгованості по зарплаті працюючим робітникам. Є сподівання, що залишок заборгованості буде виплачено найближчим часом.
Роз’яснення присутніх у залі засідань надав депутат міської ради Ігор Бутков: «Ситуація в тому, що продає виконавча служба, приватний власник не збирається його продавати нікому, щоб ви розуміли. Коли «Азот» погасить зарплату, виконавча служба не зможе продавати тому, що вона продає будівлю з метою нібито погасити зарплату, яка і так буде погашена в найближчі кілька днів. Як депутати ми можемо вимагати від будь-якого чиновника виконувати свої обов'язки. У цьому випадку немає необхідності продавати цей об'єкт. У цьому наша позиція», - наголосив Ігор Бутков.
Секретар міської ради, в.о. міського голови Вячеслав Ткачук підкреслив: «Палац культури хіміків є для нас історичною та культурною спадщиною, щоб хто не казав. Рішенням Луганської обласної ради від 1992 року визнаний пам’яткою архітектури, і ніхто не має права закладати його по яких би то не було зобов'язанням. На даний час керівництво «Азоту», маючи зобов'язання перед трудовим колективом по невиплаченій заробітній платі, заклало Палац - таку значущу для нас споруду. Це ще пов'язано з тим, що Палац хочуть продати за абсолютно смішну ціну за борги. З таких обставин, що склались з Палацом, занепокоєний голова профспілкової організації «Азоту», член виконкому Валерій Черниш. Він звернувся до міської ради щодо захисту ПК хіміків від продажу усіма можливими засобами. Запевняю, ніхто не дозволить це зробити. Думка більшості депутатів і особисто моя: ніхто не дасть продати Палац, чого б це нам не коштувало!»
Проти прийняття звернення щодо призупинення продажу Палацу культури хіміків проголосувати депутати міської ради Ольга Лішик (БПП «Солідарність»), Олена Ніжельська (ПП «Об’єднання «Самопоміч»). Утрималися – Максим Попов (ПП «Об’єднання «Самопоміч»), Юлія Проскурова (ПП «Наш край»).
Повний текст звернення:
«ЗВЕРНЕННЯ
депутатів Сєвєродонецької міської ради
до Голови ПрАТ “ Сєвєродонецьке об’єднання Азот ” Бугайова Л.С.
щодо призупинення продажу Палацу культури хіміків
Ми, депутати Сєвєродонецької міської ради VІI скликання, звертаємося до Вас з проханням посприяти призупиненню продажу Палацу культури хіміків.
Як нам стало відомо, Сєвєродонецьким міським відділом державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Луганській області, в рамках зведеного виконавчого провадження, на Палац культури хіміків, що належить очолюваному Вами підприємству, накладено арешт та у найближчий час планується виставити його на продаж для погашення заборгованості по виплаті заробітної плати.
Мешканці нашого міста приголомшені реальною загрозою втрати Палацу культури хіміків, адже він є не тільки візитівкою міста, а й осередком культури для багатьох сєвєродончан. Існує велика вірогідність, що наслідком продажу може стати зміна цільового призначення закладу. Крім того побоюємося, що на тлі майбутніх виборів даний культурний об’єкт може стати предметом спекуляцій різних політичних сил.
Ми маємо інформацію, що наразі підприємством самостійно погашено
2/3 заборгованості по зарплаті працюючим робітникам та виплачено за рішенням судів близько 15 млн. грн. працівникам, які звільнились. Сподіваємось, що залишок заборгованості найближчим часом буде виплачений.
Депутатський корпус Сєвєродонецької міської ради, висловлюючи стурбованість всіх городян, просить Вашого сприяння у вирішенні питання погашення заборгованості по виплаті заробітної плати працівникам ПрАТ “Сєвєродонецьке об’єднання Азот” та у призупиненні процедури продажу Палацу культури хіміків».