Ви тут:

Депутати міської ради шукають шляхи збереження Льодового Палацу у власності міста

09-04-2019
Категорія: 

Депутати 5 квітня під час засідання 61-ї сесії міської ради прийняли рішення про надання дозволу на оренду будівлі Льодового Палацу спорту.

Це рішення засобам масової інформації прокоментував депутат міської ради Ігор Бутков:

«РВС-банк виграв черговий суд: наприкінці лютого касаційний суд скасував рішення судів першої та апеляційної інстанцій і повернув справу на повторний розгляд до господарського суду Луганської області. Тому нам залишається два варіанти: або ми ці суди виграємо, і тоді Льодовий знову перейде до нас, або суди виграє банк - і тоді буде інший варіант: якимось чином з банком домовлятися, вираховувати заборгованість, яка утворилася за всі ці роки, погашати її і забирати Льодовий назад у власність міста. На мою думку, приблизно через півтора-два місяці буде повне розуміння ситуації.

Поки тривають всі ці судові баталії, щоб не страждали городяни і діти, які там займаються у секціях, щоб там могли проходити концерти, змагання, тренування, вирішено взяти його в оренду і використовувати поки у такому статусі».

За словами Ігоря Буткова, цієї ситуації можна були уникнути ще на етапі взяття кредиту під заставу Льодового Палацу:

«Це давня історія і триває вона ще з 2005 року. Під приводом того, що місто залишиться без опалення, В. Грицишин, будучи тоді міським головою, обґрунтував, що потрібно взяти кредит, щоб КП «СТКЕ» могло зробити передплату за газ, і таким чином в місті було б опалення, інакше існував ризик, що його не буде. Кредит вони взяли, але потім правила знову змінилися, і газ дали без передплати. Тобто необхідність у кредиті відпала буквально через кілька днів після його отримання. І можна було кредит повернути назад, нічого не втративши. Але, оскільки гроші були вже взяті, Грицишин вирішив їх не повертати: пустив на інші цілі (можливо, в місті десь щось ремонтувалося, будувалося...). Тепер, через стільки років, важко зрозуміти, що робилося з кредитними грошима. А виплачувати кредит продовжувало «СТКЕ» зі своїх надходжень. Так відбувалось до того моменту, як наблизились чергові місцеві вибори 2010 року, і В. Грицишин наостанок вирішив здати в концесію все, що встигав: міськводоканал у концесію на 25 років і «СТКЕ». Концесіонер «СТКЕ» обіцяв в числі інших зобов'язань погасити і кредит - ту частину, яка залишилася непогашеною на той момент. Але концесіонер вчинив абсолютно по-шахрайські - не погасив ані копійки. Більш того, всі гроші, що отримувало підприємство, концесіонер пускав на якісь свої підприємства, взагалі заводив «СТКЕ» в банкрутство.

Нова команда, яка зайшла в 2010 році (В. Грицишин вибори програв), була змушена терміново розривати концесію і запускати опалення через комунальне підприємство. Накопичилося багато проблем - в період концесії було вкрадено багато грошей. Загалом, цей кредит залишився непогашеним. Потім пішла низка банкрутств банківських установ, і на якийсь час міська рада втратила розуміння, хто є власником - правонаступником за цим кредитом. Останнім у цьому ланцюжку виявився РВС-банк, який зайняв позицію не отримати кредитний борг, а заволодіти Льодовим Палацом. Йшли численні суди, банк програвав їх, як правило, але на якомусь етапі пішов іншим шляхом - знайшовши реєстратора, який в абсолютно незаконний спосіб перереєстрував право власності з міської ради на РВС-банк та, як я вже казав, касаційний суд скасував рішення і повернув справу на повторний розгляд до господарського суду Луганської області. Тому ми змушені розпочати судовий процес від самого початку.

Хочу запевнити сєвєродончан, що ми будемо застосовувати всі важелі впливу задля того, щоб Льодовий Палац спорту був у власності громади міста та використовувався за призначенням. В судах, в центральних органах влади ми докладемо максимум зусиль та доб’ємося повернення Льодового місту», - наголосив депутат міської ради Ігор Бутков.





Рейтинг: 
Средняя: 5 (1 оценка)