День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні відзначили у Сєвєродонецьку
Схилилась мати у скорботі до води -
Ніколи їй не виплакати сльози.
Мільйони не повернуться з війни,
Про що нагадують травневі грози.
9 травня – це свято ветеранів Другої світової війни, які своєю доблестю та звитягою вибороли перемогу, свято всіх, хто боронив рідну землю, хто виборював право на незалежність рідної держави, а також свято всіх героїв сьогодення, які хоробро боронять кордони України, день радості й скорботи, день пам’яті та безсмертя.
Ранок 74-го травневого переможного дня розпочався під акомпанемент радіогазети на площі Мира.
Незважаючи на дощ для участі у заході на площі зібрались трудові колективи підприємств, організацій і установ міста, депутати Сєвєродонецької міської ради, члени виконкому, учнівська молодь, громадськість, сєвєродончани та гості міста. Звичайно ж, ветерани Другої світової і ті, хто прийняв естафету знову боронити нашу землю, – військові.
На жаль, з кожним роком на святкові та пам’ятні заходи приходить все менше ветеранів - тих, хто вижив у пеклі війни, хто на власних плечах переніс тяготи лихоліття: дітей війни, учасників бойових дій.
Урочиста загальноміська святкова програма розпочалась винесенням учасниками АТО та ООС Державного Прапору України та Прапору міста Сєвєродонецька. Честь пронести знамена випала старшим солдатам Анатолію Топчийову, Дмитру Гребеннику, Олександру Величку, Станіславу Небогіну та солдатам Михайлу Варваричу і Денису Трунову.
На мітингу зі словами глибокої поваги до ветеранів війни, а також вітанням з великим святом перемоги до всіх присутніх звернулись перший заступник міського голови Олег Кузьмінов, голова міської ради ветеранів Володимир Корженко, депутат Сєвєродонецької міської ради Андрій Гавриленко, міський військовий комісар Вячеслав Суханов.
Перший заступник міського голови Олег Кузьмінов привітав всіх з Днем перемоги над нацизмом у Другій світовій війні: «Цей день назавжди залишиться в нашій пам'яті Днем тріумфу, символом героїчного минулого, волею до перемоги нашого народу. Стійкість і мужність старших поколінь на полях битв є прикладом патріотизм. Я щиро вітаю всіх зі святом і бажаю, особливо ветеранам: міцного здоров'я, довголіття, щастя, миру і благополуччя! Зі святом всіх, з Днем перемоги!»
Від імені міської ради ветеранів її очільник Володимир Корженко тепло та сердечно привітав ветеранів-фронтовиків, учасників трудового фронту, дітей війни, сєвєродончан та гостей міста, побажав міцного здоров’я та бадьорості духу.
Депутат міської ради Андрій Гавриленко від імені Сєвєродонецької міської організації «Опозиційний блок» привітав ветеранів війни, учасників бойових дій, учасників трудового фронту, дітей війни, учасників мітингу зі святом Перемоги та передав слова подяки та привітання від народних депутатів України від фракції «Опозиційний блок» Юрія Бойка і Сергія Дунаєва:
«Сьогодні українське суспільство все більше розуміє, що справжнім патріотами своєї країни є інженери, лікарі, будівельники, вчителі, менеджери, проектувальники, зварювальники, робочі, тобто ті люди, які щодня своєю працею приносять благо країні. У зв'язку з цим постійним прикладом для нас є ветерани тієї страшної війни, які повернувшись з окопів, з полів бойових дій, відроджували країну і будували, в тому числі і наше місто, і наші підприємства. Низький вам уклін, шановні ветерани, зі святом вас дорогі друзі, з Днем перемоги!»
Хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих у Другій світовій війні.
Поздоровлення ветеранам лунали і від імені учнівської молоді.
9 травня - День народження людини, якій ми зобов’язані визволенням нашого міста від незаконних озброєних формувань влітку 2014 року, - Радієвського Олександра Віталійовича, генерал-майора Національної гвардії України.
Право покласти квіти до пам’ятника генерал-майору Національної гвардії України Радієвському Олександру Віталійовичу було надано заступнику міського голови Олександру Ольшанському та військовому комісару Вячеславу Суханову.
Концертні номери дарували вихованці Центру дитячо-юнацької творчості і творчі колективи міського Палацу культури.
По завершенню урочистої програми святкова колона рушила для покладання квітів до Меморіалу Слави. Урочистий хід – це ще один знак шани та поваги поколінню переможців. Протягом руху колони по бульвару Дружби народів до вулиці Юності мешканці прилеглих будинків виходили, щоб не лише подивитися, а й долучитися до пам’ятної ходи.
Після урочистого рушничного салюту відбулось покладання квітів до Меморіалу. Багатотисячний людський потік заповнив Меморіал Слави, де покояться ті, хто у далекому 43-му році віддав своє життя, звільняючи селище Лисхімбуд.
Під звуки давно знайомих щемлячих мелодій люди несли травневі квіти, які покладали на холодний постамент, що час від часу зігріває величне та яскраве полум’я Вічного Вогню на Меморіалі Слави.