Ви тут:

COVID-19: що робити у разі підозри на захворювання і чи потрібна самоізоляція?

08-11-2023
Категорія: 

У травні ВООЗ ]]>заявила]]>, що пандемія COVID-19 більше не є надзвичайною ситуацією у сфері охорони здоровʼя. Та хвороба нікуди не зникла і залишається небезпечною для життя (особливо – людей із груп ризику). Водночас щеплення проти COVID-19, які знижують ризик тяжкого перебігу захворювання та його ускладнень, – безоплатні для кожного українця.

Та що робити, якщо ви підозрюєте у себе ковід? Нагадуємо правила поведінки.

За перших симптомів COVID-19 (температура, слабкість, ломота у мʼязах, втрата смаку або нюху, поява сухого кашлю, задишка) рекомендовано одразу звертатися до сімейного лікаря або до найближчого медичного закладу, де можна отримати направлення на тестування.

Право на безоплатне тестування ]]>має кожен громадянин України]]>! Наразі доступні два типи тестів на COVID-19:

ПЛР-тест (найбільша чутливість в період між 7 і 14 днями після інфікування). Для дослідження береться мазок із носа і ротоглотки;

швидкий тест на визначення антигену SARS-CoV-2 (використовують на ранніх стадіях захворювання) і виявляють у вірусі певний білок на основі зразка з носа або носоглотки. Його перевагою є швидке та легке виконання (результат готовий за 15–30 хв).

Відповідно до стандартів, затверджених Міністерством охорони здоров’я, ПЛР-тестування на COVID-19 лікар обов’язково має призначати таким категоріям пацієнтів:

  • людям із підозрою на COVID-19;
  • людям з ознаками інших ГРВІ;
  • людям з ознаками вірусної пневмонії;
  • пацієнтам з позагоспітальною пневмонією;
  • контактним особам у разі появи симптомів, які не виключають COVID-19.

Першим трьом категоріям ПЛР-тестування призначають за умови, що їм не проводили скринінговий швидкий тест на визначення антигену SARS-CoV-2. Направлення на безоплатне тестування має надати сімейний лікар або (у разі його відсутності чи недосяжності) – лікар із найближчого медичного закладу.

Щодо самоізоляції, то її можна завершувати за відсутності симптомів через 5 днів з дати їхньої появи або з дати позитивного результату тестування. Якщо ж ви маєте COVID–19 і відчуваєте погіршення стану, зверніться до свого лікаря або (лише якщо потребуєте невідкладної допомоги) викликайте «швидку». Зараз в Україні на стаціонарне лікування направляють пацієнтів середньої тяжкості та тяжких хворих, а рішення про госпіталізацію ухвалює лікар на основі проведеного обстеження.

Наприкінці жовтня в області було доставлено майже 50 тисяч доз вакцини проти COVID-19 для проведення безоплатних щеплень. Загалом в Україні доступні понад 3,3 млн доз вакцини трьох виробників: Janssen – від Johnson&Johnson, Comirnaty – від Pfizer, CoronaVac – від Sinovac Biotech. Також доступна вакцина проти COVID-19 Comirnaty для дітей з 5-річного віку.

 

Джерело: ]]>Міністерство охорони здоров'я України]]> - ]]>https://moz.gov.ua/article/news/covid-19-scho-robiti-u-razi-pidozri-na-z...]]>





Рейтинг: 
Голосов пока нет