Ви тут:

ЦІНА ГАЗУ - ЛЮДСЬКЕ ЖИТТЯ!

23-10-2019
Категорія: 

Природний газ - велике благо для людини, адже воно приносить тепло і затишок в наш будинок. Але при легковажному ставленні замість друга газ легко може стати ворогом. За статистикою, саме через недбалість, яку проявляють люди по відношенню до власної безпеки, найчастіше виникають надзвичайні ситуації. Постійно, в ході проведення планового техобслуговування внутрішньобудинкового газового обладнання, газовиками виявляються факти самовільної заміни побутового газового обладнання (газових колонок, газових плит і котлів). Люди, ігноруючи встановлений законодавством порядок і правила проведення даних робіт, намагаються самі замінити газове обладнання, наражаючи на небезпеку себе та проживаючих поруч людей. Самовільна заміна газового обладнання є порушенням вимог правил безпеки систем газопостачання і може привести до аварійної ситуації і створити загрозу для життя і здоров'я громадян. Однак знаходяться громадяни, які не дорожать своїм життям, життям і спокоєм своїх сусідів, самовільно втручаються в діючу систему газопостачання і проводять заміну газового обладнання, залучаючи до виконання цих робіт малокваліфікованих фахівців та випадкових осіб, чим всіх наражають на велику небезпеку. Бували такі випадки, коли непрофесійні дії «майстрів на всі руки», які при заміні газової колонки плутають входи газу і води, приводили до потрапляння води в газопроводи. В результаті чого відбувається припинення подачі газу жителям під'їзду, всього будинку, а іноді і кількох житлових будинків.

Кожному користувачеві газового обладнання необхідно пам'ятати, що газ - це джерело підвищеної небезпеки і всі дії з ним пов'язані, повинні проводити тільки фахівці - представники спеціалізованої організації. Дотримання правил користування газовими приладами робить газ безпечним видом палива і надійним помічником в побуті.

Працюючі газові прилади і апарати не слід залишати без нагляду. Забороняється користуватися газовими приладами дітям, людям похилого віку та особам, які не знають правил поводження з даними приладами. Користуючись газовою плитою, не можна забувати про таке: поставивши на плиту чайник або каструлі, треба стежити, щоб кипляча рідина не залила вогонь пальника, протяг або порив вітру не погасив полум'я. У приміщенні, де встановлені газові прилади, не можна влаштовувати ночівлю. Забороняється прив'язувати до газопроводів мотузки і навантажувати газопроводи; сушити волосся або білизну над плитою; класти на газові прилади або близько до них легкозаймисті предмети. Перед кожним користуванням газовими приладами, що мають відведення продуктів згоряння в димоходи, треба перевіряти тягу в димоході. Тягу перевіряють до і після включення приладу відповідно до інструкції для даного приладу. При відсутності тяги користування газовими приладами ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ. Заборонено встановлювати електровитяжку в приміщенні, де є газові прилади з відводом продуктів згоряння в димохід. Це може привести до утворення зворотної тяги і отруєння чадним газом. Забороняється встановлювати ковпаки, козирьки на димоходи, це значною мірою погіршує тягу в димоході.  Фраза, що стала легендарною, «перевір тягу» повинна сприйматися не як спадщина радянського минулого, а як пряме керівництво до дій. Давно помічено, що отруєння чадним газом відбуваються через погану роботу димовентиляційних систем. Концентрація чадного газу, яка становить лише 1% від загального об'єму приміщення, вже є для людини смертельною. В опалювальний період трагічних подій трапляється більше, так як з метою збереження тепла в приміщеннях, закриваються щільніше кватирки, заклеюються вентиляційні канали, і на довершення всього - використовуються газові плити як додаткові обігрівачі, включаючи всі чотири конфорки. «Останньою краплею» при такому способі обігріву приміщень стає духовка, її теж запалюють і відкривають, щоб все тепло йшло в кімнату. Ось тільки мало хто замислюється, що при подібному способі спалюванні газу попутно згорає в великих обсягах кисень, а при його нестачі утворюється чадний газ, яким ми дихаємо. Як не сумно, але статистика постійно поповнюється подібними випадками, проте населення вперто не бажає вчитися на помилках інших людей і розуміти, що в більшості випадків причина трагедії все ж криється в порушенні правил експлуатації газового обладнання.

На останок хочеться ще раз нагадати: 

При появі запаху газу

               - негайно повідомте про інцидент в газову службу по телефону 104; 

               - не вмикайте і не вимикайте електроприлади; 

               - не допускайте утворення іскри або вогню в загазованому приміщенні. 

Газ безпечний тільки при правильному поводженні з ним. 

НЕ НАРАЖАЙТЕ СВОЄ ЖИТТЯ І ЖИТТЯ ВАШИХ СУСІДІВ НЕБЕЗПЕЦІ! 

Сєвєродонецьке МРУЕГГ Філія АТ «Луганськгаз»





Рейтинг: 
Голосов пока нет