БЮДЖЕТ СЄВЄРОДОНЕЦЬКОЇ ГРОМАДИ ЗА ПIВ РОКУ: КУДИ, СКIЛЬКИ, НА ЯКI ПОТРЕБИ

06-08-2021

Розпорядженням керiвника Сєвєродонецької мiської ВЦА Олександра Стрюка вiд 29 липня було затверджено звiт щодо виконання бюджету Сєвєродонецької мiської територiальної громади за перше пiврiччя 2021 року. Детально про структуру бюджету та його стан розповiла в ефiрi каналу СТВ начальниця фiнансового управлiння Сєвєродонецької МВЦА Марина Багрiнцева

Надходження зростають

Під час формування бюджету Сєвєродонецької МТГ на 2021 рiк усього було закладено суму 1 млрд 168 млн грн. Iз них саме власних доходiв у вигляді прямих податкiв – 947,8 млн грн. Порiвняно з попереднiм роком заклали зростання на 12%: у 2020 роцi очiкуванi доходи складали 880 млн грн.

– Безумовно, динамiка надходжень iз кожним роком зростає. Перш за все це обумовлено збiльшенням мiнiмальної заробiтної плати та першого тарифного розряду, вiд якого розраховується заробiтна плата в усiх бюджетних установах нашого мiста, – пояснила Марина Багрiнцева.

Однак лишається i заборгованiсть зi сплати податкiв, яка суттєво зросла в умовах кризи.

– Податковий борг на початок року складав близько 100 млн грн, – зазначила начальниця фiнансового управлiння. – Проте є позитивна тенденцiя: пiдприємство «Азот» розпочало погашення боргiв, якi були накопиченi за перiод простою, i цього року сплатило практично 35 млн податкового боргу з плати за землю, тож наразi сума боргу зменшилася до 75 млн грн.

Варто наголосити, що цього року було ухвалено вже не бюджет мiста, а бюджет Сєвєродонецької мiської територiальної громади, з урахуванням усiх доходiв i видаткiв територiй, що долучилися.

Як розподiлили видатки?

Найбiльшою часткою – майже 50% вiд загального бюджету – є видатки на освiту. Видатки на заробiтну плату всiх працiвникiв бюджетної сфери складають близько 500 млн грн.

– Дуже суттєва сума закладається на енергоносiї по цим закладам. Ми знаємо, що тарифи в нас нестабiльнi, мають тенденцiю до зростання, i під час формування бюджету ми повиннi передбачити найгiршi умови, щоб школи, садочки i лiкарнi були забезпеченi теплом, свiтлом, водою, – розповiла Марина Багрiнцева. – Видатки на оплату комунальних послуг у нашому бюджетi закладенi в сумi 63 млн грн. Минулого року це було лише 50,1 млн.

За перше пiврiччя 219 млн грн видiлено на бюджет розвитку, з яких 207 млн – кошти мiського бюджету, 11 млн – субвенцiї. З цих грошей 94 млн спрямовано на проведення капiтальних ремонтiв у ОСББ, школах, дитячих садках, а також ремонт скверу Горького.

– Ну i, безумовно, закупiвлi. Зокрема, для боротьби з пандемiєю COVID-19 видiлено кошти на придбання трьох сучасних кисневих станцiй, що замiнять кисневi балони i будуть подавати кисень до всiх вiддiлень нашої багатопрофiльної лiкарнi, – додала Марина Багрiнцева. – Також закупили кардiографи, прибори штучної вентиляцiї легень.

Для соцiальної пiдтримки мешканцiв громади iснує програма «Турбота», на яку цьогорiч передбачено 18 млн грн. За iнiцiативи мiсцевих органiв влади 7 млн грн у цiй програмi закладено на виплату одноразової допомоги громадянам, що можуть звернутися до ВЦА iз заявою у випадку тяжких хвороб чи iнших життєвих негараздiв. Також із минулого року Сєвєродонецьк першим на Луганщинi започаткував надання матерiальної допомоги сiм’ям, якi мають дiтей з iнвалiднiстю – додатково до гарантованих державою виплат вони отримують ще по тисячi гривень щомісячно.

Також близько 50 млн грн на рiк видiляється з бюджету на безкоштовний проїзд пiльгових категорiй громадян у тролейбусах.

Крiм того, на випадок непередбачених ситуацiй iснує резервний фонд, що на сьогоднi складає 6 млн грн.

На що йдуть держсубвенцiї?

Загалом сума субвенцiй у 2021 роцi склала 305 млн грн. Найсуттєвiша частка – освiтня субвенцiя на виплату заробiтної плати педагогiчним працiвникам, вона цього року сягнула 183 млн грн.

Здебiльшого державнi кошти спрямовують на соцiально-економiчний розвиток громади. Наразi за кошти державної субвенцiї проводять капiтальний ремонт басейну ДЮСШ №4 на суму майже 7,5 млн грн. Невдовзi розпочнеться капiтальний ремонт внутрiшньоквартальних дорiг у 78 мiкрорайонi за 2,5 млн грн, а також планується облаштувати три футбольних поля зi штучним покриттям у школах № 8, 18 i колегiуму на суму 10 млн грн. Вiд держави отримано субвенцiю 1,2 млн грн на проведення якiсного iнтернету до сiл i селищ, що долучилися до Сєвєродонецької громади.

Цього року 5,5 млн грн надійшло на придбання інсуліну, щоб безкоштовно забезпечити ним містян яким він потрібен. Також завдяки державної субвенцiї у сумi 2 млн 170 тис. грн отримують заробiтну плату педагоги iнклюзивно-ресурсного центру.

Цього року отримано довгоочiкувану субвенцiю у розмiрi 54 млн 817 тис. грн на виплату грошової компенсацiї на житло тимчасово перемiщеним особам, якi брали безпосередню участь в АТО i визнанi особами з iнвалiднiстю внаслiдок вiйни 3 групи.

Iще декiлька проєктiв цього року реалiзується у спiвфiнансуваннi з Державним фондом регiонального розвитку. Це реконструкцiя заплавного мосту №1, на завершення якої цьогорiч видiлено ще 2 млн грн з державного i 1 млн – з мiського бюджету, та запланована вiдбудова дамби на рiчцi Боровiй для облаштування мiсця вiдпочинку – на неї витратять 10 млн, з яких 5,5 надано з державного бюджету. Ще одна субвенцiя на iнфраструктурний розвиток – капiтальний ремонт басейну ДЮСШ ВВС «Садко». На нього отримано 6,5 млн грн вiд держави та видiлено 1,5 млн з мiського бюджету.

Пiсля першого пiврiччя до бюджету громади внесуть певнi змiни.

– Ми вже здали квартальну звiтнiсть i маємо можливiсть близько 80 млн направити на збiльшення наших видаткiв, – сказала начальниця фiнансового управлiння. – Бiльше 12 млн грн ми додаємо на вiддiл капiтального будiвництва вiн розпочне термiновi ремонти дахiв кiлькох закладiв освiти. Закриємо нагальнiшi потреби.

]]>За матеріалами  Луганщина.ua]]>