Ви тут:

Бюджет-2024: від бюджету війни до економіки для перемоги

17-09-2023
Категорія: 

Міністр фінансів Сергій Марченко ]]>повідомляє]]>: "Урядом схвалено проект Закону про Державний бюджет України на 2024 рік, який згодом буде передано до Верховної Ради. Проект враховує основні орієнтири майбутньої Української доктрини Президента України.

Коротко про ключові пріоритети закладені в проект держбюджету-2024:

Загальний обсяг видатків - 3 трлн 108 млрд грн.

Власні доходи - 1 трлн 560 млрд грн.

Безпека та оборона - безперечний пріоритет №1.

Видатки на рівні 2023 року - більше 1,5 трлн грн. Відзначу збільшення фінансування розвитку вітчизняного оборонно-промислового комплексу у 7 разів, до майже 56 млрд грн. А також, 48 млрд для закупівлі дронів. Українська армія матиме більше потужного та сучасного озброєння для відсічі ворогу.

Підтримка ветеранів - окремий пріоритет держбюджету.

Переформатовані підходи до ветеранської політики передбачають збільшення фінансування для ветеранів вдвічі, до 14,3 млрд грн. Обов’язок держави підтримати тих, хто захищає незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, зокрема шляхом забезчення житлом та підтримки ветеранського підприємництва.

Соцзахист українців - держава збільшує фінансування для тих, хто цього найбільше потребує.

468,8 млрд для виплат малозабезпеченим сім’ям, ВПО, субсудії та пільги, захист осіб з інвалідністю. Буде проведено індексацію пенсій. Розуміємо, що війна, нажаль, формує нові потреби. Тому вперше передбачено виплати для соціального супроводу військовослужбовців, особам постраждалим від домашнього насильства та інші соцпослуги.

Фінансування для зростання соціальних стандартів.

Підвищення рівня мінімальної заробітної плати, підвищення розміру посадових окладів, підвищення прожиткового мінімуму.

Збільшення фінансування сфер охорони здоров’я - 201,9 млрд грн (+24,4 млрд грн) та освіти 178,8 млрд грн (+22,9 млрд грн).

Видатки за програмою медичних гарантій - 158,8 млрд грн, або +13,7%.

По освіті - заробітну плату вчителів буде підвищено, передбачено фінансування облаштування укриттів та безбар’єрних просторів у навчальних закладах, придбання автобусів, модернізація їдалень та інше.

Підтримка бізнесу є надзвичайно важливою - передбачаємо 30,8 млрд грн.

Зокрема, для фінансування Фонду розвитку підприємництва, надання грантів, забезпечення українців житлом через Українську фінансову житлову компанію, створення індустріальних парків та інші програми для розвитку економіки.

Щодо місцевих бюджетів, до базової дотації у розмірі 21,1 млрд грн, передбачається додаткова дотація у 33,4 млрд грн, для підтримки громадам, в яких зменшується надходження до бюджетів".

 

]]>https://www.facebook.com/sergey.marchenko.54/posts/pfbid02RN54WeGJg4mHhu...]]>

Рейтинг: 
Голосов пока нет