Благодійний збір коштів на підтримку ЗСУ - 28 листопада митці театрів Маріуполя, Сєвєродонецька, Харкова та Києва в Івано-Франкувську представлять виставу UNIVERSUM

25-11-2022

28 листопада  о 19:00 годині на камерній сцені Івано-Франківського драмтеатру відбудеться показ вистави «UNIVERSUM», - ]]>повідомляє "Місто"]]>.

Це сюрреалістична історії з елементами побуту та перформативними акціями на основі творів Бруно Шульца “Цинамонові крамниці та всі інші оповідання” (в перекладі Юрія Андруховича) та “Ундуля” (в перекладі Світлани Бреславської), Агати Тушинської “Наречена Шульца” (в перекладі Віри Меньок),Фрідріха Ніцше “Весела наука” та Семюеля Беккета “Чекаючи на Ґодо”.

Актори проводитимуть благодійний збір коштів на підтримку ЗСУ.

Режисер, сценарист, сценограф з Києва – Іван Шаран Автори визначили постановку як фантазія на світ Бруно Шульца 18+.

У виставі братимуть участь митці театрів Маріуполя, Сєвєродонецька, Харкова та Києва.  Сьогодні усі вони – внутрішньо переміщені особи.

Актуальність постановки найперше в тому, що  театральну виставу створено на основі текстів відомого польського письменника, народженого в Дрогобичі,  Бруно Шульца.

Тексти, які він писав 80 років тому, суголосі нашому часові, оскільки роки Бруно Шульца припали в час нацистської окупації та Другої світової війни. Історія знову повторюється,  нашим ворогом є російський окупант. Деякі з театрів, де працювали актори, знищені російською ракетою. Тому тексти Бруно Шульца набувають нових сенсів, оскільки у виставі грають ті, хто бачив війну на власні очі.

У постановці задіяні актори: Олександр Сердюк (Харків), Ліна Підцерковна (Київ), Антоніна Гладка (Сєвєродонецьк),  Лариса Трояновська (Київ), Мирослав Візор (Дрогобич), Вікторія Агафонова (Маріуполь), Ірина Панів (Київ), Тетяна Цебак (Київ), Єва Райська (Дрогобич),Олександр Максимов (Дрогобич).

Усі вони – з різним досвідом та рефлексіями. Кожен по-своєму проживає травмуючу історію війни, а відтак трансформує в театральний досвід спільного спектаклю.

Зараз актори з гастролями їздять західними областями України, а підтримка ]]>blago developer]]> дала змогу показати цю виставу в Івано-Франківську.

“blago developer вже не вперше підтримує Франківський драмтеатр, адже це саме та організація, яка підтримує та поширює українську культуру. Для нас це дуже важливо, адже наша країна зараз веде війну не тільки на передовій, але на й на культурному фронті. Як компанія ми продовжуємо таким чином пропагувати наше кіно, театр та мистецтво. Вистава «UNIVERSUM» нас особливо зацікавила, адже це вистава релокованих акторів зі сходу, які потерпіли від військових дій. Власне, вистава про те, як це відбувалося, як вони пережили війну”, – зазначила представниця компанії Діана Великочий.

За матеріалом: ]]>Місто]]>]]>https://mi100.info/2022/11/25/dramteatr/]]>