Благодійність крізь призму об’єктива

06-05-2016

Саме таку назву носить фотовиставка, що нещодавно відкрилася у галереї мистецтв та експонуватиметься до 8 травня. На ній представлено 40 світлин із нетривіальними сюжетами, які стали найкращими роботами VI Всеукраїнського фотоконкурсу «Благодійність крізь призму об’єктива», що проводиться під патронатом Національної спілки фотохудожників.

Цього року увазі журі було представлено 680 фоторобіт, які надійшли з усіх куточків України. Фотоконкурс проходив у вересні-листопаді 2015 року за ініціативи фонду благодійників. Партнерами фотовиставки стали: програма Волонтери ООН, Благодійний фонд родини Загорій, Всеукраїнський благодійний фонд «Запорука», Національний музей Тараса Шевченка, тижневики «Країна», «Дзеркало тижня» та інші.

Відкриття фотовиставки відбулося у січні 2016 року у Національному музеї Тараса Шевченка. У березні вона експонувалася у Верховній Раді України. Починаючи з квітня, виставка вирушила у подорож. Першим містом, де вона експонується, став Сєвєродонецьк. Планується, що «Благодійність крізь призму об’єктива» відвідає щонайменше 10 міст.

У Сєвєродонецьку виставку презентували начальник управління культури, національностей та релігій Луганської облдержадміністрації Аліна Адамчук та представник українського форуму благодійників Олеся Ярошенко. Серед присутніх і начальник відділу культури Сєвєродонецької міської ради Кристина Бойкова.

«Сєвєродонецьк – це перше місто, яке приймає виставку після Києва, – підкреслила А. Адамчук. – Приємно відзначити те, що серед переможців є наші фотохудожники. Тематика виставки актуальна, адже на Луганщині слово «благодійність» набуло більш широкого значення». Чиновник привітала переможців конкурсу, висловила вдячність організаторам та учасникам заходу.

Представник українського форуму благодійників повідомила, що конкурс проводиться шостий рік поспіль разом з однойменною фотовиставкою. Роботи до участі у заході надають як професійні фотографи, так і аматори, яким вдалося впіймати цікавий кадр, що викликав певні емоції. Цього року було вісім номінацій. Серед них: «Благодійність дає надію», «Благодійність дарує усмішку», «Благодійність лікує тіло та душу», «Допомога армії», вперше – «Приз глядацьких симпатій» та інші. Усі номінації можна побачити в історіях до кожної світлини.

«Я пишаюся тим, що завдяки фотографії та супроводу її історією багато соціальних ініціатив в регіонах знайшли нових партнерів, друзів та підтримку», – підсумувала О. Ярошенко.

Вона також зазначила, що за час існування виставка вдруге у Сєвєродонецьку. Першого разу вона була в місті на запрошення, а сьогодні завдяки переможцю – сєвєродончанину. Це професійний фотохудожник Костянтин Скоморох.

«Я беру участь у конкурсі вперше, але відстежую його проведення та результати декілька років поспіль, – підкреслив фотохудожник. – Відзначу, що він ускладнюється та стає більш драматичнішим. Приємно, що посилюється відбір робіт, вони стають цікавішими та глибшими».

Костянтин також був присутній на відкритті виставки, головна мета якої привернути увагу української громадськості до найкращих практик благодійності, залучити любителів та професіоналів мистецтва фотографії, бізнес-компанії, благодійні й громадські організації до популяризації успішного досвіду благодійництва в Україні.

Восени 2016 року фотоконкурс стартуватиме всьоме.

Олеся ПЕТРОВА