Біля нового пам’ятника Героям Чорнобиля у Сєвєродонецьку вшанували учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС
Упродовж останніх 35 років Україна та весь світ 14 грудня вшановують учасників ліквідації аварії на Чорнобильській атомній електростанції. Саме цього дня у 1986 році було офіційно повідомлено про завершення будівництва саркофага над зруйнованим у результаті вибуху четвертим енергоблоком Чорнобильської атомної електростанції – найбільшої техногенної катастрофи ХХ століття.
У ліквідації наслідків аварії, що сталася 26 квітня 1986 року, брали участь понад 650 тисяч людей, які ціною свого життя і здоров'я змогли здолати страшну трагедію, за що їм шана і подяка.
У Сєвєродонецьку мітинг-реквієм з нагоди Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильської АЕС відбувався біля нового пам’ятника Героям Чорнобиля, що знаходиться по вулиці Донецькій на території Східноукраїнського національного університету.
У заході брали участь ліквідатори аварії на ЧАЕС, керівництво і працівники Луганської облдержадміністрації та Сєвєродонецької міської військово-цивільної адміністрації, представники правоохоронних структур та громадськість.
«Шановні земляки! Шановні ліквідатори аварії на ЧАЕС! Минуло 35 років з часу трагедії, яка стала не тільки національною, а й загальносвітовою. 26 квітня 1986 року стало переломним – в усьому світі зрозуміли, що атом може бути не тільки мирним. З цього часу ми всі знаємо такі слова, як «наслідки аварії», «ліквідатор». Наслідки катастрофи торкнулися більше половини території України – сотні загиблих, тисячі інвалідів та скалічених доль. Цей пам’ятник буде нагадувати нашим нащадкам про ваш подвиг, про те, що ви в свій час, не жаліючи свого здоров’я виконали свій громадський обов’язок. Низький вам уклін і шана! Я бажаю усім вам здоров’я. Знайте, що ваш подвиг ніколи не буде забутий нащадками!»,- звернувся до присутніх перший заступник голови Луганської обласної державної адміністрації Олексій Смирнов.
Керівник Сєвєродонецької міської військово-цивільної адміністрації Олександр Стрюк у своєму зверненні до героїв-ліквідаторів зазначив: «Добрий день, шановні присутні! Дуже символічно. Сьогодні 35-ть років, як ми вшановуємо учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. З кожним роком вас, ліквідаторів, залишається все менше і менше. Але таку катастрофу неможливо забути і ми повинні це пам’ятати. Символічно, що саме сьогодні ми відкриваємо пам’ятник Героям Чорнобиля. Символічно тому, що це буде нагадуванням для всіх майбутніх поколінь, що в першу чергу ми маємо дбати про нашу Землю, і про те, щоб мирний атом ніколи не став загрозою для життя людства. Дякую вам усім за ваш подвиг!»
Голова обласної громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України у Луганській області» Алевтина Фіалковська подякувала міській владі за реалізацію спільного проєкту з будівництва пам'ятника Героям Чорнобиля, привітала ліквідаторів та побажала їм мирного атому, здоров’я і довгих років життя.
У ході мітингу присутні вшанували пам’ять загиблих та померлих чорнобильців хвилиною мовчання.
Завершився захід покладанням квітів до пам’ятника Героям Чорнобиля.
По завершенню мітингу-реквієму в приміщенні Сєвєродонецької міської ВЦА Олександр Стрюк вручив героям-ліквідаторам подарунки.
Присутня на зустрічі Алевтина Фіалковська від імені чорнобильців подякувала Олександру Стрюку та міській владі за постійну увагу та турботу до ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС.
Довідка про пам’ятник «Героям Чорнобиля»
Конкурс про кращий проєкт пам’ятника «Героям Чорнобиля» у Сєвєродонецьку було оголошено в кінці 2019 року.
Рішенням виконкому Сєвєродонецької міської ради від 13.01.2020 року № 33 було затверджено підсумки конкурсу та визнано переможця.
Ним стала громадська організація «Ветерани Чорнобиля м. Сєвєродонецька», голова - Фіалковська Алевтина Аркадіївна.
Пам’ятник під девізом «Журавлик» - скульптура журавля, що злітає в небо та рушник дуже символічний. Журавель - це пам'ять про чорнобильців, а рушник - це символ України.