Бажаючим надається прихисток та соціальна підтримка – допомога переселенцям від ГО «Дівчата»

28-11-2022

Створення затишного шелтера у селі Лукавці Вижницького району Чернівецької області, в якому знайшли прихисток понад 60 вимушених переселенців з Донеччини, Луганщини та інших охоплених війною регіонів, а також впровадження різноманітних програм соціальної реабілітації для внутрішньо переміщених осіб – такі наразі напрямки діяльності громадської організації «Дівчата», - ]]>повідомляє Антикризовий медіа-центр]]>.

Заснована у 2016 році ГО «Дівчата» започатковувалась як просвітницький проєкт для дівчат-підлітків, з метою спонукати дівчат свідомо будувати свою життєву стратегію. З початком повномасштабної війни організація зосередила свої зусилля на допомозі жінкам та дітям, які потерпають від бойових дій в Україні.

Наразі великий пласт роботи – це надання фінансової, гуманітарної та психологічної допомоги постраждалим від війни. У чотирьох областях України – Київській, Одеській, Вінницькій та Закарпатській – ГО «Дівчата» реалізує програму соціальної реабілітації переселенців в межах Проєкту «Підтримка ВПО в Україні» у партнерстві з World Vision International та за фінансового сприяння ADH.

В Чернівецькій області, в селі Лукавці, був облаштований Центр тимчасового прихистку внутрішньо переміщених осіб. Шелтер був створений за грантової підтримки Програми ООН із відновлення та розбудови миру та фінансової підтримки Європейського Союзу. Над проєктом обладнання прихистку також працювала ГО «Дієва Громада».

У шелтері безпечно та затишно

Завдяки зусиллям громадських організацій, депутатів місцевих рад та міжнародним донорам шелтер на Буковині у селі Лукавиці став тимчасовою домівкою для кількох десятків переселенців. Переважно це родини з дітьми, тож у прихистку панує дружня атмосфера і лунає дитячий сміх. Тут тепло, є все необхідне для комфортного життя з дітьми.

Наразі є вільні місця в Шелтері, заснованому ГО «Дівчата». Якщо потребуєте розміщення у прихистку, звертайтеся на електронну пошту: goatdivchata [dot] org, або дзвоніть за телефоном: +38 (068) 043-55-76.

Завдяки грантовій підтримці Програми ООН із відновлення та розбудови миру, яка надається проєкту по обладнанню шелтеру, всі, хто тут мешкає, мають усе необхідне для комфортного життя. Всі побутові процеси налагоджені, адже центр функціонує з квітня 2022 року.

За цей час тут відбулося чимало приємних подій. У вересні переселенка із Соледара народила сина Тимофійка. Тепер він теж проживає у шелтері, допоки рідне місто його батьків перебуває у небезпеці. Також у прихистку відбулося перше весілля. Побралися переселенка, яка рятувалася від обстрілів на Буковині, та військовий з передової. Мешканці шелтеру організували їм незабутнє свято – гарно прикрасили тимчасове житло, приготували подарунки та святкову вечерю.

Заняття для дітей та дорослих

В рамках «Проєкт підтримки ВПО в Україні» громадська організація «Дівчата» надає психологічну та юридичну підтримку, проводить спортивні, творчі та просвітницькі заходи.

Зокрема, проводяться різноманітні заходи для дітей та дорослих з-поміж внутрішньо переміщених осіб. Дітлахи отримують корисні навички на майстер-класах, а у відповідь дарують організаторам безцінні посмішки.

Розуміючи потреби дітей-переселенців щодо дистанційного освітнього процесу, ГО «Дівчата» забезпечили учнів планшетами для навчання. У відповідь отримали купу позитивних відгуків: «Цей гаджет дуже потрібний синові під час онлайн-навчання далеко від дому», «Планшет допоможе дитині в навчанні, не треба бути напружувати очі, вдивляючись в мамин телефон».

Для дорослих переселенців організовані мовні курси. Після повномасштабного вторгнення російських загарбників на нашу землю багато вихідців зі східної та південної України бажають опанувати українську, щоб вільно спілкуватись одне з одним та з місцевими мешканцями.

Для них започатковують безплатні курси української мови та проводять різноманітні заходи на кшталт «Подорож океаном рідної мови». Так, спільно з Брацлавською публічною бібліотекою, відбуваються заходи у формі ігор, вікторин, загадок, розгадування кросвордів та ребусів, виконання різних вправ.

Крім того, започаткований розмовний клуб з англійської мови з ведучим Дмитром Галушком.

В рамках реалізації циклу заходів із соціальної реабілітації в рамках проєкту «Підтримка ВПО в Україні» функціонують арттерапевтичні майстерні, гурток в’язання, заняття з казкотерапії. Всі заходи проводять для дорослих.

Фото: ГО «Дівчата»

За матеріалом: Антикризовий медіа-центр - ]]>https://acmc.ua/pryhystok-ta-soczialna-pidtrymka-dopomoga-pereselenczyam-vid-go-divchata/]]>

Средняя: 5 (2 оценок)